2024 m. birželio 17 d.

 

Niujorke atidaryta Mindaugo Navako paroda „Apsiaustas 3“

Paskelbta: 2014-01-27 08:35 Autorius: www.lrkm.lt
Nuotr. iš lrkm.lt
Nuotr. iš lrkm.lt

Sausio 24 d. šiuolaikinio meno institucijos „Art in General“ projektų erdvėje „Musée Miniscule“ (Niujorkas) atidaryta personalinė Mindaugo Navako paroda. Joje pristatoma M. Navako skulptūra-instaliacija „Apsiaustas 3“ (2013), sukurta atsižvelgiant į specifinę parodų ir projektų erdvės „Musée Miniscule“ architektūrą.

„Art in General“ įkurta 1981 m. ir yra viena iš seniausių ir didžiausių pelno nesiekiančių meno organizacijų Niujorke. Pagrindinė šios institucijos misija –  šiuolaikinių menininkų kūrybos pristatymas, bendradarbiavimas kūriniams sukurti ir tarptautinė menininkų rezidencijų programa.

M. Navakas (gim. 1952 m.) – vienas žymiausių lietuvių skulptorių, gyvenantis ir dirbantis Vilniuje. Nuo 1977 m. dalyvauja parodose bei tarptautiniuose meno renginiuose Lietuvoje ir užsienyje. 1999 m. atstovavo Lietuvai 48-oje Venecijos bienalėje, tais pačiais metais dalyvavo Gwangju bienalėje Pietų Korėjoje. 2009 m. M. Navako kūryba buvo pristatyta „Frieze Art Fair“ meno mugėje Londone. Baltijos Asamblėjos ir Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas.

Tai trečiasis parodinės erdvės „The Gardens“ (Vilnius) surengtas projektas šiuolaikinio meno institucijoje „Art in General“. 2013 m. rugsėjo–spalio mėn. „Art in General“ buvo surengta Antano Gerliko personalinė paroda „Piknikas“, o lapkričio–gruodžio mėn. – Marijos ir Petro Olšauskų paroda.

Parodos kuratorės: Inesa Pavlovskaitė ir Gerda Paliušytė.

Paroda veiks iki kovo 15 d. adresu: Art in General, 79 Walker Street, Niujorkas, NY.

Parodą remia Lietuvos kultūros ministerija.

Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras