2024 m. liepos 17 d.

 

Non stop

Paskelbta: 2010-04-02 14:47 Autorius: ekspertai.eu

Non stopAndriaus Kubiliaus Vyriausybė nuosekliai tęsia dar Gedimino Kirkilo Vyriausybės pradėtą darbą ir sustoti  kol kas niekaip negali. Vizijų, strategijų, misijų, iliuzijų ir t.t. kūrimo maratonas nestabdomai vyksta toliau, nors dar nenuspręsta ką daryti su begalę jau prikurtų tokių fantazijų ir slaptų valstybinės reikšmės piramidžių. Daugiau apie tai galima paskaityti čia.

Skelbiame, Vyriausybės tinklapyje 2010 m. balandžio 2 d. pasirodžiusią informaciją apie verslo, akademinės visuomenės bei švietimo atstovai kalbėjo apie šalies pažangos strategiją „Lietuva 2030“: "Laiminga valstybė, kūrybinga visuomenė, gebėjimas prisitaikyti ir atvirai priimti pokyčius, santykio tarp valstybės ir visuomenės pertvarkymas – tokios pradinės įžvalgos apie Lietuvos ateitį vyravo pirmajame Valstybės pažangos tarybos posėdyje. Žinomi verslo, akademinės visuomenės, švietimo atstovai šiandien pradėjo diskusijas dėl pamatinių visuomenės vertybių, aptarė Pažangos tarybos vaidmenį, rengiant ilgalaikės šalies pažangos strategiją „Lietuva 2030“, bendro darbo proceso organizavimą. „Ne tik šioje taryboje, bet ir visoje Lietuvoje sieksime susitarti dėl ambicingos ilgalaikės šalies vystymosi strategijos. Suvokdami, jog ateinantys dvidešimt metų pasižymės dideliais ir sparčiais pokyčiais visame pasaulyje, visose srityse, jau šiandien turime sau atsakyti, ar mes esame pasiruošę tokiai kaitai, kaip Lietuva gali pasinaudoti globaliniais pokyčiais ir kuo prie jų prisidėti“, – apie šiandienos iššūkius kalbėjo Pažangos tarybos pirmininkas Premjeras Andrius Kubilius. Pažangos taryba per šiuos metus bendradarbiaudama, diskutuodama su visuomene, socialiniais ir ekonominiais partneriais sieks susitarti dėl esminių Lietuvos ilgalaikės pažangos strategijos „Lietuva 2030“ nuostatų ir parengti šio Lietuvai svarbaus dokumento projektą.

Šiandienos posėdyje vieningai sutarta, kad vienas svarbiausių šios strategijos kūrimo elementų – visuomenės įsitraukimas į jos kūrimą, atviras ir aiškus komunikavimo procesas. Pažangos taryba posėdžiaus kartą per mėnesį. Nuolat veiks teminės darbo grupės, idėjų generavimo centruose vyks diskusijos dėl Lietuvos ilgalaikės pažangos vizijos, bus organizuojamas atviras forumas iš savivaldybių, asocijuotų verslo struktūrų, politinių partijų, profsąjungų, nevyriausybinių organizacijų atstovų ir kitų suinteresuotų grupių.

Didžiąją dalį Valstybės pažangos tarybos sudaro verslo, akademinės visuomenės nariai, švietimo ir meno atstovai: prof. dr. Alfredas Bumblauskas, Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto Istorijos teorijos ir kultūros istorijos katedros vedėjas; prof. habil. dr. Viktoras Butkus, UAB „Fermentas“ valdybos pirmininkas ir tarptautinio holdingo „Fermentas International Inc.“ vykdomasis direktorius; prof. habil. dr. Jonas Čičinskas, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto tarybos narys; Robertas Dargis, UAB „Eika“ direktorius, Lietuvos nekilnojamojo turto asociacijos prezidentas; prof. habil. dr. Robertas Jucevičius, Kauno technologijos universiteto Socialinių mokslų fakulteto Strateginio valdymo katedros vedėjas, Verslo strategijos instituto direktorius; Oskaras Koršunovas, teatro režisierius; dr. Vladas Lašas, Amerikos prekybos rūmų valdybos narys, UAB „Skubios siuntos“ generalinis direktorius; Ilja Laurs, vienintelės lietuviško kapitalo įmonės, turinčios savo biurą JAV mokslo ir technologijų lopšyje, Silicio slėnyje, „GetJar“ įkūrėjas ir vadovas; Edgaras Leichteris, Žinių ekonomikos forumo direktorius; Petras Masiulis, UAB „TELE 2“ generalinis direktorius; dr. Nerijus Pačėsa, ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto rektorius; dr. Ainė Ramonaitė, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentė; Arminta Saladžienė, AB „NASDAQ OMX Vilnius“ prezidentė; dr. Ramūnas Vilpišauskas, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto direktorius; Gintaras Vitkus SJ, Nacionalinės katalikiškųjų mokyklų asociacijos vadovas; Antanas Zabulis, Ministro Pirmininko visuomeninis konsultantas informacinės visuomenės klausimais, UAB „Omnitel“ prezidentas. Valstybės pažangos taryboje taip pat dirba ūkio ministras Dainius Kreivys, susisiekimo ministras Eligijus Masiulis, energetikos ministras Arvydas Sekmokas, švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius, teisingumo ministras Remigijus Šimašius, finansų ministrė Ingrida Šimonytė, kultūros ministras Remigijus Vilkaitis, Respublikos Prezidentės vyriausieji patarėjai Virginija Būdienė ir dr. Nerijus Udrėnas, Lietuvos nuolatinės atstovybės Europos Sąjungoje ambasadorius, nuolatinis atstovas Europos Sąjungoje Rytis Martikonis, Lietuvos banko Ekonomikos departamento direktorius dr. Raimondas Kuodis."

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras