2022 m. spalio 6 d.
 

 

NSGK pirmininko į klausimus prašoma atsakyti ne urmu, o atskirai į kiekvieną

12
Paskelbta: 2019-05-24 07:34 Autorius: ekspertai.eu
V. Bakas. Nuotr. facebook.com


Gegužės 23 d. LRTDELFI paskelbė tyrimą „Politinės korupcijos tyrėją Vytautą Baką vejasi Seimo rinkimų kampanijos šešėliai“.

Tarsi nieko ypatingo tame tyrime nebuvo, tačiau keletas klausimų kilo.

Minėtame tyrime buvo teigiama, kad vieno fondo pinigai, skirti į nelaimę patekusiems pareigūnams remti, keliaudavo per V. Bako ir dar kelių aktyvių profsąjungiečių įsteigtą asociaciją – „Pareigūnų ir tarnautojų asociaciją“. Ir esą atsitiko taip, kad ne visi pinigai, skirti į nelaimę patekusiems pareigūnams remti, tiems pareigūnams ir atiteko. O atiteko V. Bako reikalams.

Todėl ekspertai.eu kreipėsi į Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininką V. Baką ir paprašė atsakyti į kelis klausimus.LRTDELFI tyrime rašoma, kad „klausiamas, kodėl asociacijos veikla remta savišalpos fondo pinigais, V. Bakas tvirtino, kad nuo įsteigimo savišalpos fondas atliko dvi funkcijas: anksčiau viena iš funkcijų buvusi parama profsąjungų nariams, kita funkcija – įvairūs plėtros projektai“.

„Buvo finansuojamos įvairios protesto akcijos, įvairūs tyrimai, rimti teisinės pagalbos projektai. Plėtros projektai. Tame tarpe – ir „Pareigūnų ir tarnautojų asociacijos“ veikla pačioje pradžioje“, - pasakė V. Bakas.

1. Išvardinkite šias visas protesto akcijas ir į jų biudžetus.

2. Išvardinkite šiuos įvairius tyrimus ir jų biudžetus.

3. Išvardinkite šiuos rimtus teisinės pagalbos projektus ir jų biudžetus.

4. Išvardinkite šiuos plėtros projektus ir jų biudžetus.

LRTDELFI tyrimų skyrius taip pat uždavė konkrečius klausimus, į kuriuos jūs neatsakėte atskirai, o atsiuntėte bendro pobūdžio pasakojimą (tas pasakojimas skelbiamas straipsnio „Politinės korupcijos tyrėją Vytautą Baką vejasi Seimo rinkimų kampanijos šešėliai“ pabaigoje). Todėl prašom atsakykite į kiekvieną šių klausimų atskirai.

5. Kada ir kokiu tikslu buvo įkurta „Pareigūnų ir tarnautojų asociacija”?

6. Kas buvo jos steigėjai?

7. Kada ir kokiose pareigose jūs dirbote šioje asociacijoje, kokį atlyginimą gaudavote?

8. Kodėl šiai asociacijai nuo 2016 m. birželio 02 d. iki tų pačių metų lapkričio kas mėnesį buvo pervedami pareigūnų savišalpos fondo pinigai, kam jie naudoti?

9. Kas priėmė sprendimą dėl šių pervedimų?

10. Kaip paaiškinsite situaciją, kad pinigai buvo pervedami per LRITĮPS, kuriai vadovavo T. Vaitkunskas, o tarybos narys buvote jūs, į „Pareigūnų ir tarnautojų asociaciją“, kurios direktoriumi Registrų centre deklaruotas T. Vaitkunskas, o vykdomuoju direktoriumi deklaruojate buvęs jūs?

11. Ar pervedamos lėšos galėjo būti naudojamos jūsų rinkimų kampanijai?

12. Kodėl „Pareigūnų ir tarnautojų asociacija“ neteikė finansinių ataskaitų Registrų centrui?

13. Kodėl jūsų deklaracijoje VTEK nėra minima viešoji įstaiga „Profesinių sąjungų plėtros centras“, kurios vienas iš dalininkų, Kultūros ministerijos ir registrų centro duomenimis, iki šiol esate ir jūs?

14 Ar tai, kad jūs esate šios įstaigos, kuri valdo portalą pareigunai.lt, dalininkas, ir to nedeklaruojate, nekelia jums interesų konflikto?

15. Ar sutartis, pagal kurią savišalpos fondo pinigai buvo pervedami į „Pareigūnų ir tarnautojų asociaciją“, numatė, kad vykdantysis direktorius, tai yra, jūs, parengsite NPPSS interesus atitinkančią teisėsaugos programą ir pateiksite ją partijai, kurią per Seimo rinkimus apsisprendė palaikyti NPPSS, tai yra, LVŽS?

Iš anksto dėkojame už operatyvius atsakymus.

Pagarbiai,
ekspertai.eu

P. S. Taip pat primename, kad iki šios dienos nesulaukėme atsakymų į 2018 m. gruodžio 4 d. raštą, 2018 m. spalio  2 d. raštą, 2018 m. liepos 16 d. raštą, 2018 m. vasario 19 d. raštą, 2017 m. rugsėjo 28 d. raštą, 2017 m. rugsėjo 21 d. raštą, 2017 m. balandžio 18 d. raštą, 2017 m. kovo 17 d. raštą, 2017 m. kovo 10 d. raštą, 2017 m. kovo  6 d. raštą, 2017 m. vasario 28 d. raštą, 2017 m. sausio 30 d. raštą, 2016 m. gruodžio 16 d. raštą, 2016 m. gruodžio 1 d. raštą.

Susiję:

Ar kiekvienas Lietuvos pilietis turi teisę laisvai rinkti ir nevaržomai siųsti ginkluotę į trečiąsias šalis?

NSGK pirmininko Vytauto Bako prašoma atsakyti į klausimus, tarp kurių – ir jo tarnystė kitoms valstybėms

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

 
Komentarai

 
12. arthur
(2019-05-24 20:10:23)
(88.222.107.223) Parašė:

Vargas Lietuvai dėl į valdžią sulindusių idiotų.....11. Rastis >> 2. bakelis . .
(2019-05-24 19:31:41)
(84.240.53.70) Parašė:

Tai bakui nebe pirma užduotis - sėkmingai įvykdęs pirmąją, šovė valdžios olimpan, nes įrodė ištikimybę konservastams. Pirmoji buvo - paralyžiuoti pareigūnų profsąjungas. Pradžioj sublizgėjo kalbomis reikšdamas nepasitenkinimą neteisybėms, kol buvo pratystas į pareigūnų profsąjungų boso sostą. Kai pajautė, kad profsąjungiečiams tuščios pakilios kalbos be jas lydinčių veiksmų pabodo ir vis gausėja priekaištai, suorganizavo neeilinį ataskaitinį-rinkiminį suvažiavimą, kuriame įbruko niekam anksčiau nerodytą naują įstatų projektą, kuriame atstovų skaičius mažinamas keturgubai . . Pretekstą paaiškino taip: "būna skubiai sprendžiamų klausimų, tad sudėtinga sukviesti daugumą atstovų balsavimui ir brangu apmokėti kelionę". Iš tikrųjų blefas - tokių "skubių" klausimų pats iš lempos pripaišė, o iš savo biudžeto profsąjunga pajėgtų suvažiavimą Maldyvuose organizuoti - reikėjo atsikratyti daugumu oponentų. O toliau jūs jau žinote.10. Vytas
(2019-05-24 17:47:26)
(46.249.171.56) Parašė:

Gerbiami ekspertai.eu, ar ne per daug sudėtingus klausimus jūs pateikėte p. V.Bakui? Manau, kad tokias atsakingas pareigas, kaip Seimo NSGK pirmininko, negali užimti absoliučiai nepriekaištingos reputacijos žmogus. Jei būtų taip, tai jo nepavaldysi. Kaip ir kitų, užimančių atsakingas pareigas. Sąžiningi ir nepriekaištingos reputacijos žmonės Lietuvoje "paklausos" valdžiamogių tarpe neturi. Toks "faktinio" Lietuvos vadovo V.Landsbergio įdiegtas palikimas. Taip buvo JO laikais, taip yra šiandien ir...Vilčių, kad kas nors pasikeis nėra.9. kazas
(2019-05-24 17:20:05)
(88.119.198.43) Parašė:

bakas vienintelis kuris be baimes eme naikinti politine korupcija. sistema ji pradejo pulti. daugiau tokiu baku, aferistams butu riesta.8. žopa-1
(2019-05-24 14:08:02)
(82.135.226.79) Parašė:

Teisingai vagys ir žulikai ataskaitų neduoda.Kai jie atsiduria už grotų visiek teigia,kad jis nekaltas ir,kad jie apkaltino neteisingai.Ir šitaip teigia visi 100 proc.7. mentas žulikas
(2019-05-24 13:05:04)
(31.220.0.225) Parašė:

klausimų daug, atasakymas vienas: rusai puola.6. vladas lukosevicius
(2019-05-24 09:31:55)
(90.131.37.126) Parašė:

BAKAS seniai dirba Lansberginiams žydomasonams .... Kodėl jis toleruoja Juknevičienę NSGK komitete , kuri asmeniškai kreipėsi į JAV , kad atsiūstų kalinius iš Guantanamo kalėjimo į Lietuvą ?5. lr
(2019-05-24 09:26:45)
(78.58.207.48) Parašė:

Kai S>Skvernelis pasirinko baka rinkimu stabo vadovu lb nustebau,negu premjeras neizvelge jo veiksmu,nes i seima atejo su valstieciais ,o dirbo nuskalteliu partijai,o ir pats su kasciunu ir kitais, neigiamai vertintais individais, galimai buvo uzsienio agentai,o gal visai ir negalimai,o istikro?Padejo oi padejo Skverneliui nepatekti i antra tura,nes pats isidave uz ka balsuos,o gal ir balsavo?Nugramzdins valstiecius,ne tik uzsienio agenteliai,bet ir vidaus,o is karabaso tuscia vieta,kaip jis nieko nenujaucia,nemato,o tik pataikauna ,kad ir ji rusai puola ,tai kokia velnio lindo i seima ,jai puola sedek po lova.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras