2024 m. balandžio 16 d.

 

Nusikaltimo slėpimas taip pat nusikaltimas (papildyta)

Paskelbta: 2011-08-10 05:44 Autorius: ekspertai.eu

2011 08 10
Vilnius

Vidaus reikalų ministrui Raimundui Palaičiui

Nusikaltimo slėpimas taip pat nusikaltimas

Esame skelbę, kaip valstybinėje VEKS aferoje buvo pasitelkti net auditoriai: dėl milijono audito firma suklastojo oficialų dokumentą, kuris buvo pateiktas Europos Komisijai.

Dėl šios klastotės buvęs Kultūros ministras kreipėsi į FNTT, tačiau FNTT rekordiškai ilgai, net septynis mėnesius analizavusi šiuos faktus nieko nusikalstamo "nepastebėjo" ir ikiteisminio tyrimo nepradėjo.Po tokio FNTT sprendimo, neturėdami kitos išeities, pateikdami visus dokumentus susijusius su šiuo nusikaltimu

EKSPERTAI.EU kreipėsi į policijos Generalinį komisarą Saulių Skvernelį. Nuo kreipimosi praėjus mėnesiui, Lietuvos kriminalinės policijos biuro Nusikaltimų tyrimo 3-iosios valdybos vyriausioji tyrėja Žana Paplauskienė informavo, kad sprendimo pradėti ar nepradėti ikiteisminio tyrimo dėl dokumentų suklastojimo, pareigūnai dar vis negali priimti. Paklausus dėl ko delsiama, tyrėja galėjo atsakyti tik tiek, kad "piliečiai turi savo terminus, o tyrėjai turi savo patvirtintus terminus".

Pasak Ž. Paplauskienės policija "laukia dar vieno dokumento". Ir pridūrė, kad "tikslesnių naujienų galime susilaukti kitą savaitę", bei maloniai pasiūlė teirautis bei tvirtai patikino, kad jei bus nuspręsta nepradėti ikiteisminio tyrimo, bus nedelsiant pranešta. Tačiau nuo kreipimosi praėjus jau daugiau negu dviems mėnesiams, absoliučiai jokių naujų žinių iš Kriminalinės policijos nėra.

Galima spėti, kad tyrėja Ž. Paplauskienė iki šiol negali išsireikalauti niekam nežinomo dokumento, be kurio neįmanoma priimti sprendimo pradėti ar nepradėti ikiteisminį tyrimą dėl suklastoto audito. Gal būt šiai tyrėjai kas nors daro nusikalstamą spaudimą?

O gal pati tyrėja nusprendė dirbti ne valstybės labui, o tarnauti nusikalstamų grupuočių interesams ir nemato akivaizdžiai suklastoto oficialus audito dokumento, kuris teiktas Europos Komisijai? Vykim tokias blogas mintis šalin, bet su kiekviena diena klaustukų daugėja geometrine proporcija.

Apie visą šią nemalonią situaciją jus informuojame asmeniškai ir laukiame jūsų komentaro. Su visų dokumentų kopijomis (kurių originalų jau daugiau negu du mėnesius negali gauti Kriminalinės policijos tyrėja Ž. Paplauskienė) galite susipažinti - jos visos yra pas tyrėją, šią informaciją siuntėme ir  Generaliniam komisarui.

EKSPERTAI.EU

Papildyta

Vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis gavęs šį laišką iš karto sureagavo. "Prašau atsakyti pareiškėjui ir informuoti mane apie eigą", - nurodė ministras FNTT vadovui Vitalijui Gailiui ir Policijos komisarui Sauliui Skverneliui.  

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras