2024 m. balandžio 23 d.

 

Nepasitvirtino Valstybės kontrolės išvados dėl Valdovų rūmų

2
Paskelbta: 2013-03-18 15:06 Autorius: ekspertai.eu

Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokurorai, įvertinę Lietuvos kriminalinės policijos biuro (LKPB) pareigūnų surinktus duomenis bei Lietuvos teismo ekspertizės centro (LTEC) ekonominių ekspertizių skyriaus ekspertų pateiktas išvadas, teigia nenustatę faktinių duomenų apie neteisėtą Valdovų rūmų atkūrimui skirtų lėšų užvaldymą, pasisavinimą ar jų iššvaistymą, todėl šiandien priėmė nutarimą nutraukti ikiteisminį tyrimą.

Tyrimo metu taip pat esą nenustatyta, kad institucijų, susijusių su Valdovų rūmų atkūrimu, valstybės tarnautojai ar jiems prilygintini asmenys, atlikdami tiesiogines pareigas, viršijo savo įgaliojimus ar padarė kokią nors kitą nusikalstamą veiką.

Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas pagal Valstybės kontrolės pranešimą ir valstybinio audito ataskaitą, kurioje teigiama, kad Valdovų rūmų atkūrimo išlaidos padidėjo 3,63 karto nuo 114 milijonų 670 tūkstančių litų (numatytos sumos) iki 367 milijonų 669 tūkstančių litų (galutinės kainos).

Vertindami šiuos auditorių pateiktus duomenis, LKPB tyrėjai, LTEC ekonominių ekspertizių skyriaus ekspertai ir prokurorai nustatė, kad jie nėra tikslūs. Tyrimo metu nustatyta, kad sudarant sutartį dėl Valdovų rūmų statybos apskritai nebuvo sutarta dėl jų kainos, o tik nustatytas jos apskaičiavimo mechanizmas (formulė). LTEC ekonominių ekspertizių skyriaus ekspertų išvadoje konstatuota, kad iš viso Valdovų rūmų atstatymo darbams tirtu laikotarpiu buvo panaudota 213 milijonų 116 tūkstančių litų, o Valstybės kontrolės nurodyta gerokai didesnė suma tebuvo prognozuojama visiško rūmų atstatymo kaina.

Atlikus papildomus tyrimo veiksmus – apklausus liudytojus, apžiūrėjus objektus ir ištyrus papildomai surinktus dokumentus, buvo nustatyta, kad visų piniginių lėšų panaudojimo aplinkybės nesudaro jokio nusikaltimo sudėties – visos lėšos buvo panaudotos teisėtai, jų panaudojimas tinkamai pagrįstas reikiamais dokumentais.

Audito ataskaitoje ginčijami restauravimo darbų įkainiai ir specialūs normatyvai, tačiau tyrimą atlikę tyrėjai ir ekspertai nenustatė, kad būtų buvę mokama už neatliktus darbus ar nepagrįstai daug mokama už atliktus darbus. Visų apmokėtų darbų faktinis atlikimas patvirtintas tiek dokumentais, tiek ir liudytojų parodymais.

Prokuroro nutarime nutraukti ikiteisminį tyrimą nurodoma, kad Valstybės kontrolė savo vertinimuose neatsižvelgė, kad 2000 metais su Valdovų rūmų atkūrimu susijusių institucijų darbuotojai, skaičiavę ir ruošę pirminius Valdovų rūmų atstatymo dokumentus, neturėjo objektyvių galimybių įvertinti ir žinoti, kaip 2000-2010 metų laikotarpiu keisis statybos medžiagų, darbo užmokesčio ir kitos rinkos kainos, kokie bus archeologinių ir kitų tyrimų rezultatai bei kokie sprendimai bus priimti įgyvendinant Seimo priimtą Valdovų rūmų atkūrimo įstatymą bei Vyriausybės patvirtintą Valdovų rūmų atkūrimo ir paskirties koncepciją, todėl teisėtai rangos sutartyje galėjo nenurodyti tikslios galutinės Valdovų rūmų atkūrimo kainos, bet nurodyti jos apskaičiavimo būdą (formulę).

Ikiteisminį tyrimą organizavo Generalinės prokuratūros prokurorai, jį atliko LKPB pareigūnai, ekspertinius tyrimus darė LTEC Ekonominių ekspertizių skyriaus ekspertai, kurie surašė 8 specialisto išvadas, tyrimo metu apklausta beveik 60 liudytojų, bylos medžiagą sudaro 70 tomų.

prokuraturos.lt | ekspertai.eu inf.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
2. Mix
(2013-03-18 19:49:57)
(78.56.187.188) Parašė:

Ar galima buvo tikėtis kitokio sprendimo? Ne!1. Nieko
(2013-03-18 18:49:51)
(80.239.242.174) Parašė:

naujo po Lietuvos padange. Reikia vogti milijonus, tada prokurorai neranda nusikaltimo sudėties ir nutraukia tyrimą.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras