2024 m. birželio 17 d.

 

A. Bareikio, P. Jurkšaitytės ir Ž. Kempino kūrinius bendroje parodoje jungs šviesos elementai

Paskelbta: 2014-04-04 11:32 Autorius: ekspertai.eu
Parodos skrajutė
Parodos skrajutė

Balandžio 11 dieną, penktadienį, 18 val. Nacionalinėje dailės galerijoje atidaromoje parodoje „Šviesos“ bus rodomi trijų vienos kartos menininkų kūriniai. Aidas Bareikis, Patricija Jurkšaitytė ir Žilvinas Kempinas devintojo dešimtmečio pabaigoje ir dešimtojo dešimtmečio pradžioje kartu studijavo tapybą Vilniaus dailės akademijoje. 1992 m. jiems pusę metų dėstė Nacionalinėje dailės galerijoje greta vyksiančios parodos autorius  iš Niujorko atvykęs Kęstutis Zapkus.

Istoriškai susijusių menininkų kūryba iš pirmo žvilgsnio nedaug ką turi bendro. Savyje netelpančios A. Bareikio instaliacijos, kuriose išsiveržia mūsų civilizuoto pasaulio perviršis, kontrastuoja su konceptualiais, realistiniais P. Jurkšaitytės paveikslais ir griežtai geometrijai paklūstančiais Ž. Kempino kūriniais. Tačiau netikėtu jungiančiu elementu parodoje tampa šviesa: A. Bareikio instaliacijoje šviesos atspindžius mėto iš blizgių, pigių daikčiukų suręstos figūros, šviesos mirguliavimas klaidina pojūčius Ž. Kempino kūrinyje, šviesa tampa dominuojančiu veikėju tuščiuose P. Jurkšaitytės paveikslų interjeruose.

Ir vis dėlto šis itin stiprų simbolinį krūvį turintis žodis  šviesa – atrodo pernelyg prakilnus, radikalus ir banalus, kad galėtų reprezentuoti įvairialypes šviesos mutacijas parodoje. Todėl parodos pavadinimui pasirinktas jo artimas ir sykiu tolimas giminaitis  iš automobilių ir koncertų salių pavogtas, paprastesnis, žemiškesnis, bet kartu ir lengvesnis, mažiau įpareigojantis žodelis šviẽsos.

Menininkai: Aidas Bareikis, Patricija Jurkšaitytė, Žilvinas Kempinas.

Kuratorė  Eglė Mikalajūnė.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras