2024 m. birželio 20 d.

 

Paaiškėjo, kad neetiškomis skelbtos laidos bei publikacijos yra visiškai etiškos

27
Paskelbta: 2013-01-07 15:03 Autorius: ekspertai.eu

Lietuvos žurnalistų sąjungos Etikos komisija ištyrė daug triukšmo sukėlusią žurnalistės Rūtos Janutienės laidą apie nuo visuomenės nuslėptus prezidentės Dalios Grybauskaitės biografijos faktus.

Etikos žinovai konstatavo, kad laida, po kurios darbo TV3 televizijoje neteko ne tik R. Janutienė, bet ir maždaug dešimt kartu dirbusių žmonių, yra parengta nenusižengiant profesinės etikos principams.

„Komisija mano, kad laidoje pateikta pakankamai argumentuotos informacijos, paremtos dokumentais, o nuomonės yra atskirtos nuo faktų ir komentarų. Veikdama tik savo kompetencijos ribose, LŽS Etikos komisija nevertino šių faktų atitikimo tikrovei. LŽS Etikos komisijos nuomone, „Paskutinės instancijos“ (R. Janutienė ir kt.) laida apie prezidentę Dalią Grybauskaitę parengta nenusižengiant profesinės etikos principams. Komisija atkreipia dėmesį, jog skleidėjų susirūpinimas žurnalistų profesinės veiklos principais neturi tapti apynasriu aštresnei kritinei žurnalistikai“, - rašoma pranešime spaudai.

Kad laida yra neetiška, aiškino TV3 televizijos etikos sekretorius Sigitas Babilius, bandydamas žiniasklaidai pagrįsti sprendimą jos nerodyti, o ekspertai.eu ta proga papildė Padoraus piliečio žodynėlį tokiu įrašu:

“Cenzorius” - reikia sakyti “etikos sekretorius”.

Galima kelti prielaidą, kad itin savitas S. Babiliaus supratimas apie etiką ir žodžio laisvę yra susijęs su buvusia jo darboviete – Valstybės saugumo departamentu.

Žymiai sunkiau paaiškinti buvusio žurnalisto, o dabar Seimo nario Valdo Vasiliausko poziciją, susidūrus su kitu ne mažiau ryškiu cenzūros atveju.

Po to, kai ekspertai.eu paviešino buvusios Seimo pirmininkės liudijimą apie padėtį valstybėje, o LNK televizija šio liudijimo neparodė, V. Vasiliauskas apkaltino ekspertai.eu “ryškiu žurnalistų etikos kodekso pažeidimu”.

Deja, psichiatro Lino Slušnio vadovaujama Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos komisija (LŽLEK) atsisakė ekspertai.eu prašymu įvertinti publikacijos etiškumą. Tad galima neabejoti, kad ir ši publikacija yra visiškai etiška, antraip LŽLEK būtų su didžiuliu malonumu ją įvertinusi.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
27. ROMUALDAS
(2013-01-09 20:51:30)
(90.130.153.17) Parašė:

Pailsėkim,atsikvėpkim.Kaip ten apie karavaną ir šunis rytų išmintis sako...Taigi.26. GRYBE
(2013-01-09 18:23:05)
(46.137.134.103) Parašė:

Laikas atsakyti uz mokaus banko SNORAS sunaikinima! DIEVAS YRA !!! Ar tiki komuniste?!25. Vidmantas
(2013-01-09 00:35:59)
(93.107.25.18) Parašė:

Na ir kvailu yra komentatoriu, ypac Nr.17. Kazkoks nevisprotis. Prezidente kovoja, tipo, pries mafija ir sukcius. Atsipeikekit, ar visai smegenys isplautos? Nieko ji su niekuo nekovoja. Ka ir su kuom gali kovot burokeviciaus mokine? Net juokas ima, kad dar vis yra aklai itikejusiu panele.24. Darijus
(2013-01-08 21:26:13)
(194.154.216.92) Parašė:

Įdomu, ar Slušnys su Puru vis dar yra Lansbergio fondo tarybos nariais?23. Paulė
(2013-01-08 21:10:45)
(188.69.227.241) Parašė:

Su kuo dabar reikia nutraukti sutartį ? Su Babiliumi?22. Manau,Račas
(2013-01-08 13:14:15)
(81.7.96.104) Parašė:

pasielgė vyriškai...nesigilinat,į tai ką jis pasakė,bet jis sukėlė bangas,kurios išplovė daugybę klausimų apie mūsų mediją.Pagarba Račui.21. Butinybe
(2013-01-08 09:52:25)
(62.80.225.127) Parašė:

Ta televizija,kuri priims R.Janutiene su jos astriomis,zmoniu labai ziurimomis laidomis,taps dideles dalies musu salies zmoniu numyletine.Juk R.Janutienes laidos buna teisingos,viskas rodoma be jokiu uzuolanku.O kiti, kiseniniai,zurnalistai yra nemegstami musu visu.Gerb.Ruta eik i kita televizija ,kur tave supras ir kur turesi dar didesni ikvepima kovoti su blogiu.Tiesa jos iskelti faktai nesumenkina prezidentes .20. SĄMOKSLININKAMS GALAS.
(2013-01-07 23:34:35)
(84.15.182.56) Parašė:

Račas "išsikrovė" savo privačioj erdvėj, savam bloge, bet Slušnio, o tiksliau Viktor Trofimišin, nes Slušnys tik dėl grožio, na dar ir Puro gėjams ginti, etikos komisija pripažino, kad tai "vieša erdvė" ir kad Račas už tai neša teisinę atsakomybę. Per radiją šiandien dar sužinojau kad ir Venskienė taip pat buvo užklaususi Slušnį - o kaip jis žiūri į tai, kad jos brolis viešoj erdvėj vadinamas "žmogžudžiu", o jo giminė, neva jam padėjusi? Į tai Slušnys radijo vedėjui ir mums, klausytojams, atsakė, kad jis asmeniškai taip nemano, nes teismas to neįrodė, o mirusysis negali ginti savo orumo(?), bet tokia yra įsivyravusi nuomonė ir to nepakeisi. Na, radijo vedėjo vietoje tikrai būčiau paklaususi - o kokios nuomonės sklandė apie patį Slušnį, kai jį kitas vaikų psichiatras Dainius Pūras nuo 2000 m. buvo paskyręs savo vieton direktoriauti Vaiko raidos centrui Žvėryne, Vytauto gatvėje? Ar jis viešai prisipažintų už ką jis buvo nuimtas nuo direktoriaus pareigų? Negaliu nurodyti šaltinio, tad nutylėsiu apie tą, laiku pačių darbuotojų sutrukdytą, sandorį. Tegu "expertai' aiškinasi. Tačiau jei visuomenė žinotų, tai didžiai stebėtųsi šiomis naujomis "etikos" sargo pareigomis. O ir aplamai, kur tie , blyn, KODĖL ETIKOS SARGAMS NEUŽKLIŪNA AIŠKUS MELAS MEDIJOJE? Ar mes, dori piliečiai, neturime daugiau ką veikti, kaip tik jūsų melą taisyti? Ar jūs išties esate tokie kvaili, kad patys neskiriate TIESOS NUO MELO? Ar esate ant tiek sugedę? Nes juk RTIK SUKČIAMS BŪDINGAS MELAS. IR TIK SUKČIAI SUKILO PRIEŠ PREZIDENTĘ. BET PATIKĖKITE. YTAI ILGAI NESITĘS - IR MES SUKILSIME PRIEŠ SUKČIUS.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras