2024 m. liepos 14 d.

 

Palangos „Ramybės“ galerija: A. Puipos dailės darbai ir monografija

Paskelbta: 2013-08-28 09:24 Autorius: pilotas.lt
Sauginčių vienkiemis, A. Puipa, 1987 m.
Sauginčių vienkiemis, A. Puipa, 1987 m.

Palangoje, „Ramybės“ galerijoje, įvyks Audriaus Puipos akvarelės, grafikos darbų paroda. Menotyrininkė Ramutė Rachlevičiūtė čia taip pat pristatys neseniai išleistą monografiją „Audrius Puipa: gyvenimo ir meno virtuozas“. Parodos atidaryme dalyvaus dailininkė, menininko žmona Lilija Puipienė.

Rugsėjo 6 d. 18 val. Palangos „Ramybės“ galerijoje (Vytauto g. 35) įvyks Audriaus Puipos (1960–1997) akvarelės, grafikos darbų ir monografijos „Audrius Puipa: gyvenimo ir meno virtuozas“ pristatymas. Pasak monografijos autorės menotyrininkės R. Rachlevičiūtės, mūsų laikais nedaug yra menininkų, dėl kurių ir plačiosios, ir meninės visuomenės opinija sutaptų. Retai pasitaiko, kad žiūrovai ekspozicijų salėse praleistų po kelias valandas. Kur slypi šio menininko ypatingo populiarumo paslaptis?

A. Puipa nesivaikė nei naujų technologijų, nei naujoviškų meno formų ar žanrų vien jų pačių dėlei, jis laikėsi realizmo, svarbu pabrėžti – ne anonimiško, beveidžio, provincialaus, neryžtingo, anachronistinio, o sąmojingo ir kūrybingo realizmo, principų. A. Puipos tekstai, piešiniai, akvarelės, knygų iliustracijos stulbina neblėstančiu gyvenimo džiaugsmu (joie de vivre), galinga ir dosnia menine išmone. Dailininkas turėjo itin subtilų humoro jausmą – ne įžeidžiantį, ne pašiepiantį, o atjaučiantį ir skleidžiantį džiaugsmą. Nors buvo piešėjas par excellence, puikus Vilniaus dailės akademijos Piešimo katedros dėstytojas, jis, viena vertus, nesilaikė nusistovėjusių kanonų, antra vertus, nekreipė dėmesio į svarstymus apie pakitusias piešinio funkcijas ir svarbą, į neva nuvertėjusį akademinio piešimo metodą ir piešė iš natūros, gilinosi į modelių studijas. A. Puipai pavyko autentiškai ir prasmingai sujungti šiuolaikinio menininko polėkį su amatininko kruopštumu, todėl jo kūriniai ne tik nepaseno, bet ir tapo dar įspūdingesni, atraktyvesni. Detalios, mėnesių mėnesiais dokumentiškai pieštos, akvarele lietos figūrinės kompozicijos interjeruose neturi sau lygių ne tik ir ne tiek dėl stulbinamo perfekcionizmo, kiek dėl autentiškos meninės vizijos.

Galime tik spėlioti, kur dar A. Puipą būtų nukreipusi audringa jo fantazija, jei ne tokia ankstyva mirtis. Tačiau viena neabejotina: A. Puipa meną artino prie gyvenimo, o pats priartėjo prie Lietuvos dailės klasikų.

Palangos „Ramybės“ galerijoje paroda vyks iki rugsėjo 26 dienos.

Parengta pagal organizatorių informaciją.

www.pilotas.lt

Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras