2024 m. kovo 4 d.

 

Pareigūnų profesinės sąjungos: Marijampolėje baudžiami ne prasikaltę, o apie nusikaltimus prakalbę pareigūnai

Paskelbta: 2010-04-08 10:20 Autorius: ekspertai.eu

Marijampolės komisariatasMarijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) sprendimas pradėti tarnybinį patikrinimą dėl Kalvarijos policijos komisariato viršininko pavaduotojo Dainiaus Gaižausko - vieno iš septynių Kalvarijos kriminalistų, nepabūgusių prabilti apie aukštų teisėsaugos pareigūnų galimai nusikalstamą elgesį - veiklos, yra ne kas kita kaip bandymas užčiaupti apie Marijampolės   AVPK vadovų sąsajas su kriminaliniu pasauliu prakalbusius pareigūnus ir nukreipti dėmesį nuo tikrųjų problemų.

„Dainių Gaižauską norima nubausti už tai, kad jis neva „nevykdė savo tiesioginio viršininko nurodymo nutraukti interviu davimą žiniasklaidai darbo (tarnybos) metu. Bent jau taip teigiama pranešime dėl jo tarnybinio nusižengimo. Kita vertus tarnybinį patikrinimą iniciavo Marijampolės AVPK vadovas, kurio paties veiksmus Kalvarijos pareigūnai paprašė prokurorų įvertinti ir apie kurio atsakomybę jau prabilo policijos generalinis komisaras.

Gaila, tačiau kol kas gyvename valstybėje, kur baudžiami ne nusikaltėliai, o apie nusikaltimus prakalbę žmonės”, - teigia Lietuvos policijos profesinės sąjungos pirmininkas Vytautas Lamauskas. Šios bylos baigtis nulems, ar sistema toleruos nusižengimus ir piknaudžiavimus viduje, ar sąžiningai dirbantys pareigūnai turės susitaikyti su glaudžiais aukštų pareigūnų ir įtariamųjų nusikaltimais santykiais.

Anot Lietuvos policijos profesinės sąjungos pirmininko (LPPS) V.Lamausko,  šis Marijampolės AVPK sprendimas parodo, kad viešumas yra pats baisiausias dalykas teisėsaugos institucijų kauke prisidengusiam kriminalui. Apie neleistinus teisėsaugos ir įtariamųjų ryšius prabilęs pareigūnas dabar pradėtas persekioti už tai, kad bendravo su žurnalistais apie bylą, kuri jau išnagrinėta teisme.

LPPS kreipėsi į policijos generalinį komisarą reikalaudama nedelsiant nutraukti dėl Dainiaus Gaižausko veiklos pradėtą tarnybinį patikrinimą.

Primename, kad praėjusią savaitę Kalvarijos kriminalistai prabilo apie įtarimus, kad aukšti Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai dalyvauja nusikalstamo pasaulio veikloje, o jų veiklą dangsto aukštesnių teisėsaugos įstaigų vadovai.

Neturėdami kitos išeities Kalvarijos rajono policijos komisariato kriminalistai kreipėsi į Generalinį prokurorą, prašydami pradėti ikiteisminį tyrimą dėl Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojo Edvardo Bukotos, to paties komisariato viršininko Kęstučio Kalinausko, o taip pat Kauno apygardos vyriausiojo prokuroro Kęstučio Betingio ir Policijos departamento Generalinio komisaro pavaduotojo Visvaldo Račkausko veiklos.

 

 

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras