2024 m. gegužės 30 d.

 

Pareigūno M. Kabašinsko liudijimas Garliavos šturmo byloje: „prieš asmenis nenaudojau”

62
Paskelbta: 2013-09-06 16:50 Autorius: ekspertai.eu

Vakar Kauno apylinkės teisme nagrinėjant administracinio pažeidimo bylą, kurią policija iškėlė Garliavos šturmą 2012 m. gegužės 17 d. stebėjusiam dailininkui Rimantui Radišauskui, kaip liudininkas buvo apklaustas Kauno apskrities Vyriausiojo policijos komisariato pareigūnas Mindaugas Kabašinskas, buvęs vienu iš policijos operacijos vadovų ir vaizdo medžiagoje įamžintas su dujų balionėliu rankoje.

Pareigūno liudijimas buvo gana nuotaikingas.

Anot M. Kabašinsko, tą dieną, kurios datos jis tiksliai neprisiminė, jo žinioje tebuvo „gal 40, bet tiksliai neprisimenu” policininkų, padėjusių „įvykdyti teismo sprendimą”. Jiems atvykus Kedžių kieme buvę apie 100 žmonių.

Paklaustas, ar operacijos metu buvo panaudotos dujos ir ginklai, policininkų grupės vadovas atsakė, kad jie buvo pasirengę panaudoti „ir dujas, ir ginklus”, tačiau nepanaudojo nieko, išskyrus fizinę jėgą.

Dujų, anot M. Kabašinsko, nenaudojęs nei jis pats, nei jo pavaldiniai.

Iš pradžių šis teiginys nuskambėjo visiškai tvirtai, bet prie jo M. Kabašinskas pridėjo keistoką patikslinimą: „prieš asmenis nepanaudojau...”.

Šiuo patikslinimu susidomėjus teisėjui Broniui Versackiui – „O ne prieš asmenis?” – po ilgokos pauzės M. Kabašinskas paaiškino: „Prieš tai buvusio teismo posėdžio metu sakiau...”

Teisėjui pastebėjus, kad kiti teismo posėdžiai jo nedomina, M. Kabašinskas atsakė dar mįslingiau: „Prieš tuos asmenis, kuriuos, tarkim... Nė prieš vieną asmenų aš dujų nepanaudojau.”

Į advokatės klausimą, ar M. Kabašinskas neprisipurškė dujų į akis sau pačiam, taip ir liko neatsakyta.

Tačiau iš filmuotos medžiagos matyti, kad kliūtis šalinusių policininkų vadovas panaudojo dujas bent jau pats prieš save – prisipurškė į akis ir dar ilgai apdujęs klaidžiojo po operacijos vietą. Tuo metu už kadro girdisi daug pasakantis vyro riksmas – „į akis pila...”

Paklaustas, kaip jis supratęs savo užduotį „pašalinti kliūtis”, M. Kabašinskas atsakė, jog atlaisvinti praėjimą kokius 3 metrus nuo namo durų.

Į klausimą, kodėl reikėjo šalinti ant laiptų į antrąjį aukštą stovėjusius žmones, pareigūnas atsakė: „galbūt tie pareigūnai pamatė, kad tie žmonės laikė kažkokius pavojingus daiktus, kurie kėlė grėsmę pareigūnams...”

Kaip matyti iš ekspertai.eu jau skelbtų vaizdo įrašų, vienintelis dalykas, kurį laikė antrajame aukšte ant laiptų stovėjęs aktorius, ekspertai.eu narys Rytis Saladžius ir komercinių televizijų operatoriai, ir kuris, anot M. Kabašinsko, „kėlė grėsmę pareigūnams”, buvo filmavimo kameros.

Susiję:

Aš, Rimantas Radišauskas, reiškiu nušalinimą Kauno apylinkės teismo teisėjui Broniui Varsackiui

Garliavos šturmo bylos teisme: policija nesugeba įrodyti savo veiksmų teisėtumo

Š. Puidokas: „Tai labai kenkia Lietuvos įvaizdžiui, ypač dabar, kai Lietuva pradeda pirmininkavimą Europos Tarybai”

„Atviras laiškas ir pora klausimų generalinio policijos komisaro pavaduotojui R. Požėlai dėl pareigūnų sadizmo”

„Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas J. Sabatauskas paaiškino, kodėl daužyti nesipriešinantį beginklį žmogų yra teisėta”

„D. Raulušaitis paaiškino, kodėl šautuvu daužyti gulinčiam vyrui per lyties organus yra gerai”

„D. Raulušaitis išsiaiškins, ar pareigūnas turėjo teisę šautuvo buože daužyti gulinčiam vyrui į tarpkojį”

„Prezidentė paaiškino, ką mato ir kaip vertina”

„Gegužės 17-oji: Prezidente, ką matote Jūs?”

„Prokuratūra: mergaitė klykė iš džiaugsmo, kad užtikrinami humanizmo ir demokratijos principai”

„Prokurorai melavo, kad tyrė smurtinius pareigūnų veiksmus prieš taikius žmones (video)”

„D. Pūras: Esu už tai, kad tokie dalykai, kaip šie policijos pareigūno veiksmai, būtų ištirti”

„ŽTSI valdybos pirmininkas D. Pūras pažadėjo atsakyti į klausimus apie žmogaus teises (video)”

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
62. kaip
(2013-09-16 11:10:25)
(86.22.177.163) Parašė:

reaguojat i savo kaimyna kabasinska,a ,zmones...!?61. Dainauskas
(2013-09-16 09:49:35)
(78.60.122.150) Parašė:

Aha, Černiauskas irgi mergaitės nenešė, Garliavoje smurto nebuvo, teisėjos Venckienės namai nebuvo nusiaubti ir t.t, ir pan. Greitai Lavastei ir Kuznecovaitei bus įsakyta rašyti, kad Lietuvoje visai nėra tokio miestelio kaip Garliava... Viskas tik nesusipratėlių išmonės. Kokioje puikioje teisinėje valstybėje gyvename! O jei turi savo kišeninį dienraštį, žurnalistus, tai ir rašai ką nori,ar ne? O valdžios žmogeliai pasiskaito ir raportuoja, kad viskas gerai, kad mergaitė puikiai gyvena su mylima mamyte. Tik kažkodėl negali parodyti jos tiems eneliams, kurie ją užaugino, ją mylėjo. Gali parodyti tik tiems seneliams (ir žurnalistams), kurių mergaitės likimas nejaudina. Jiems labiau rūpi pinigėliai, kuriuos gaus už savo paistalus ir suklastotas nuotraukas. Na, žinoma, jei jų sąžinę amputavo butelis....60. kuku
(2013-09-15 18:04:35)
(78.57.246.57) Parašė:

pamatei ateinantį policininką, pereik į kitą gatvės pusę - juk jis gali sumanyti tave pašalinti kaip kliūtį... Baisioj realybėj gyvenam , kur policija ne gina žmogų , o jį žaloja "teisėtai"59. Diana
(2013-09-13 19:06:20)
(86.38.181.201) Parašė:

ir finale teismas duodu 99,99 proc.issiaiskins, kad purske - bet balionelyje nebuvo jokiu duju58. Tiesiog
(2013-09-13 12:11:13)
(85.206.25.171) Parašė:

galima pasakyti, kad kabašis- kaip ir moteris yra ale PUSIAU nėščia.57. geras
(2013-09-10 13:07:56)
(158.129.52.1) Parašė:

straispnis kaip visada :). Liuks56. Pikasas
(2013-09-09 13:52:53)
(78.62.86.131) Parašė:

Jei būtų nustatytas bent vienas žiniasklaidoje minimas faktas apie minimus slaptus suokalbinius telefoninius skambučius iš generalinės prokuratūros dėl D.Valio posto išsaugojimo, tai būtų pareigūnų etikos grubus pažeidimas. Asmenys taip darę ar tokius siūlymus inicijavę tuomet turi būti išryškinti ir atitinkamai jų veiksmai įvertinti. Jei Drąsos kelio frakcija pasielgtų neatsakingai ir toleruotų tokius siūlymus,ar net jiems pritartų, tai galima būtų pradėti manyti, kad N.Venckienė yra iš tikrųjų kažkuo nusikaltusi. Mano supratimu, visi šeši Seime paviešinti įtarimai yra labai keisti, jei nepavadinti juos absurdiškais. Tas absurdiškumas, deja, neapsaugo N.Venckienės nuo galimo susidorojimo su ja. Jei susidorota būtų panaudojant tik teisėsaugos pareigūnų nutartis, tai dar būtų galima kalbėti apie tokio proceso nelogiškumą bei pareigūnų atsakomybę. Deja, negalima atmesti tikimybės, kad gali būti pabandyta susidoroti fiziškai. Jau yra du tokio pobūdžio įtarimai apie keistus incidentus kelyje. Po tiek viešų grasinimų susidoroti laukti trečio atvejo - nėra logiška. Tad ir N.Venckienės buvimas toliau visos šios pragaištingos makalynės kol kas yra pakankamai prasmingas. Jis toks ir liks, jei nebus einama S. Šedbaro siūlomu keliu. Tada N.Venckienei gali atsirasti pagrindas ieškoti teisinės pagalbos užsienio šalyje. Kol kas tokio preteksto mūsų prokurorai dar nesukūrė. Gal todėl, kad jie labai apdairūs?55. neziniukas
(2013-09-09 10:51:02)
(178.19.27.205) Parašė:

Skaistuolei degt skaistykloje?Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras