2024 m. liepos 17 d.

 

Parodymai, kuriuos davė nukentėjusieji, šokiravo ir teismą, ir proceso dalyvius

Paskelbta: 2011-12-27 06:57 Autorius: ekspertai.eu
Prieš valstybęNeeilinėje byloje, kurioje į teisiamųjų suolą yra pasodinta Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos majorė, gruodžio 21 d. įvyko trečiasis teismo posėdis. Ši byla išskirtinė tuo, kad joje ypač ryškiai matosi, kaip savo neteisėtais veiksmais prieš valstybę, jos piliečius bei sąžiningus pareigūnus veikia eilė specialiųjų tarnybų - STT, FNTT ir visiems diriguojanti prokuratūra.Teismo posėdžio metu buvo apklausti nukentėjusiaisiais pripažintieji R. Andriūnas ir L. Mananikova. Teisiama tyrėja kaltinama neteisėtai pareiškusi šiems asmenims įtarimus. Tačiau tuo pat metu, šių asmenų atžvilgiu ikiteisminis tyrimas yra tęsiamas.Teismui nukentėjusieji taip ir nesugebėjo įvardinti, kokią realiai žalą patyrė dėl teisiamosios FNTT pareigūnės neva padarytos nusikalstamos veikos. FNTT pareigūnas pardavinėjo savo kolegos surinktą informaciją įtariamiesiems Teismui jie tik patvirtino žinoję apie numatomus atlikti ir jau atliktus procesinius veiksmus ikiteisminiame tyrime dėl didelės vertės UAB "Vilniaus sadutė"  turto iššvaistymo. Apklausiamieji netikėtai prasitarė, kad šiuos duomenis jiems teikė FNTT dirbantis pareigūnas vardu Rolandas (EKSPERTAI.EU pavardė žinoma). Taip pat R. Andriūnas nurodė, kad šiam asmeniui buvo paskolinęs nemažą pinigų sumą. Be to R. Andriūnas teismui tvirtino, kad jam buvo pateiktos ikiteisminio tyrimo metu surašytų procesinių dokumentų kopijos, jis buvo informuojamas apie planuojamus atlikti ir jau atliktus procesinius veiksmus. Už šias "paslaugas" L. Mananikovos teigimu, minėtas pareigūnas reikalavo nemažos pinigų sumos, kurią R. Andriūnas prašė "leisti" sumokėti dalimis. Taigi, ikiteisminio tyrimo duomenys neteisėtai buvo atskleidžiami asmenims, kurių atžvilgiu buvo atliekamas ikiteisminis tyrimas. Šie parodymai, kuriuos teismui davė tiek R. Andriūnas, tiek L. Mananikova šokiravo ir patį teismą, ir proceso dalyvius. Šokiravo ne tiek savo turiniu, nes tokius neteisėtus veiksmus galima buvo įtarti nuo pat pradžių, bet savo esme. R. Andriūnas, kuris visais būdais siekė sužinoti apie atliekamą ikiteisminį tyrimą jo atžvilgiu ir, turėdamas tokią informaciją, įtakoti patį ikiteisminį tyrimą tikslu išvengti baudžiamosios atsakomybės, išdavė savo neteisėtai gaunamos informacijos šaltinį. Reikia tikėtis, kad teismas greitu laiku padės atsakyti į tokius ir panašius klausimus: kodėl STT, dalyvaudama šioje byloje ir turėdama visas teisėtas galimybes žinoti, kad įtariamasis R.Andriūnas neteisėtai gaudavo duomenis apie FNTT pareigūnės atliekamą tyrimą, nieko nedarė? Dėl kokių priežasčių STT toleravo tokį FNTT pareigūnų, neteisėtai teikiančių informaciją įtariamiesiems? Artimiausioje ateityje EKSPERTAI.EU papasakos ir apie dalies Lietuvos centrinės žiniasklaidos labai įdomią poziciją ir vaidmenį šioje byloje. Kitas teismo posėdis numatytas vasario 17 dieną. Apie šią bylą daugiau rasite ČIA.
 
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras