2024 m. birželio 14 d.

 

Pasaulio viltys pagaliau krypsta į Lietuvą

Paskelbta: 2009-10-21 13:05 Autorius: ekspertai.eu

2008 m. balandžio mėnesį apsidžiaugėme sužinoję, jog Vilniuje jau keletą metų laukiamo Ermitažo-Guggenheimo muziejaus projektą mums pateikė pasaulio architektūros žvaigždė Zaha Hadid. Š. m. birželio 11d. LR Vyriausybės strateginio planavimo komiteto posėdyje buvo galutinai pritarta šio garsaus muziejaus Vilniuje įkūrimui.

Tai yra pirmas tokio aukšto lygio privačių rėmėjų sumanymas visame regione. Teigiama, jog šis ambicingiausias visų laikų Lietuvos kultūros projektas pareikalaus 260 milijonų litų, tačiau šie pinigai atsipirks per septynerius metus.

Vyriausybės strateginio planavimo komiteto sprendimu sudaryta darbo grupė, į kurią deleguojami atstovai iš savivaldybės, Vilniaus m. apskrities, Kultūros, Finansų ir Ūkio ministerijų. Kompetetinga komisija dar iki š.m. rugsėjo pirmos dienos parengs detalų aptariamojo projekto finansavimo pagrindimą ir įgyvendinimo planą. Savo ruožtu, š.m. liepos mėnesį Ermitažo-Guggenheimo fondo atliekama galimybių studija taip pat bus pateikta savivaldybei ir vyriausybei – joje atsispindės ne tik tarptautinių turistų srautų projekcijos, bet ir mūsų šalies ateitis, jos ekonominiai rodikliai.

Pabrėžiame tai, jog visa galimybių studija kainavo 2,7 mln. JAV dolerių ir visos šios lėšos (skirtingai nei liūdnai pagarsėjusio VEKS‘o atveju) yra skirtos privačių rėmėjų. Verslas iš esmės finansuos ir visą projektą, nes visiems suprantama, jog šio projekto tikslas yra pritraukti kuo daugiau turistų (ogi iš to naudos gaus ne tik kultūros visuomenė, bet ir patys verslininkai).

Skirtingai, nei iki šiol Vilniuje daug abejonių keliantys “didieji statiniai” – tokie kaip Valdovų rūmų vadinamasis “atkūrimas”, ar dvidešimt metų sostinėje dūlantis taip ir nebaigtas Nacionalinis stadionas – Guggenheimo muziejaus kūrimas nėra vien tik Lietuvos sostinės projektas.

Prie nuolatinių VEKS‘o skandalų, šios įstaigos nemotyvuotos programos bei visiškai nepagrįstų finansinių išlaidų jau pratusiems ekspertams beveik neįtikėtina atrodo tai, jog Ermitažo-Guggenheimo muziejaus statyba bus įgyvendinta visiškai skaidriai. Mat prieš imantis projekto yra rengiamas realus verslo planas ir analizuojama, kokia galima šio sumanymo nauda.

Dabar jau galime tvirtai pasakyti, jog laimės ne tik vietiniai gyventojai – taip pat gerokai padidės visos šalies žinomumas pasaulyje. Beje, šį projektą realiai galime baigti dar iki 2013 metų vidurio, kada Lietuva pirmininkaus Europos Sąjungai. Tokiu atveju šio muziejaus atidarymas taps viena iš sudėtinių 2013 metų iškilmių dalių. Taigi, anot nenuilstančio projekto iniciatoriaus Artūro Zuoko "darbo grupėje visi dalyvausim, ir dirbsim, ir darysim".

Kviečiame visus Lietuvos piliečius prisijungti prie šio didingo, visas ligšiolines iniciatyvas nustelbiančio projekto.

 

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras