2024 m. liepos 16 d.

 

Pasikeitė NATO Energetinio saugumo kompetencijos centro Vilniuje direktoriaus pavaduotojas

Paskelbta: 2016-08-12 14:30 Autorius: ekspertai.eu

Nuo rugpjūčio 10 d. Vilniuje veikiančio NATO Energetinio saugumo kompetencijos centro direktoriaus pavaduotojo pareigas pradėjo vykdyti pulkininkas Žanas Maršas Bujė (Jean-March Bouillet). Jis pareigas perėmė iš kadenciją baigusio Prancūzijos atstovo ir tris metus centre tarnavusio pulkininko leitenanto Nikolia Anri (Nicolas Henry). Centrui vadovauja Lietuvos karininkas (buvęs karinės žvalgybos, AOTD, vadovas - red past.) pulkininkas Gintaras Bagdonas. 

Naujasis direktoriaus pavaduotojas plk. Ž. M. Bujė baigė Prancūzijos karo akademiją Sen Syre, kur 1992 m. įgijo magistro laipsnį ir artileristo kvalifikaciją. Vėliau karininkas žinias gilino Prancūzijos kuro institute (pranc. „Institut français du petrole“), kuriame specializavosi naftos produktų gamyboje. Po mokslų jis pradėjo tarnybą Prancūzijos jungtinėje aprūpinimo tarnyboje (pranc. „Service des Essences des Armees“, SEA), kur buvo atsakingas už įvairių operacijų ir logistikos planavimą regioninėse vadavietėse. 2011 m. plk. Ž. M. Bujė persikėlė į Afriką, kur toliau tęsė savo tarnybą.

„Tarnauti Afrikoje, įgyti naujos patirties, susipažinti su nauja kultūra – buvo viena geriausių patirčių mano gyvenime. Manau, kad gyvenimas skirtingose šalyse suteikia galimybę pamatyti įvairius dalykus iš kitų perspektyvų“, – teigė plk. Ž. M. Bujė. Jis taip pat paminėjo, jog svarbu kelti sau iššūkius, nes tai motyvuoja judėti pirmyn, tobulėti. Dabar plk. Ž. M. Bujė yra pasiruošęs prisidėti prie NATO Energetinio saugumo kompetencijos centro tobulėjimo ir įgyti naujos patirties.

Prieš atvykstant į NATO ENCEC COE, plk. Ž M. Bujė tarnavo Prancūzijoje, kur buvo atsakingas už vidinę kontrolę ir inspekciją, susijusią su naftos produktais.

Buvęs direktoriaus pavaduotojas plk. ltn. N. Anri tęs savo karjerą Prancūzijoje. Po paaukštinimo Prancūzijos ginkluotose pajėgose, jis pradės vykdyti naujas pareigas Prancūzijos jungtinėje aprūpinimo tarnyboje Paryžiuje, Prancūzijoje. Už pavyzdinę tarnybą ir indelį į pirmosios tarptautinės karinės organizacijos Lietuvoje veiklą plk. ltn. N. Anri buvo apdovanotas krašto apsaugos sistemos medaliu „Už nuopelnus“.

Vilniuje veikiantis NATO Energetinio saugumo kompetencijos centras įkurtas 2012 metų liepą šalims steigėjoms NATO Transformacijos vadavietėje Norfolke (JAV) pasirašius steigimo dokumentus. 2012 metų spalį, atlikus akreditacijos procedūras, Šiaurės Atlanto Taryba centrui suteikė tarptautinės karinės organizacijos statusą.

Kompetencijos centre dirba ekspertai iš Estijos, Gruzijos, Italijos, Jungtinės Karalystės, Latvijos, Lietuvos, Prancūzijos ir Turkijos.

NATO Energetinio saugumo kompetencijos centras analizuoja karinio energetinio efektyvumo ir saugumo ir kritinės energetikos infrastruktūros apsaugos aspektus. Centro darbuotojai taip pat teikia rekomendacijas ir siūlymus dėl operacinio energetinio saugumo, alternatyvių energijos šaltinių pritaikymo karyboje ir gamtai draugiškų ir efektyvių karinių pajėgumų plėtros, organizuoja mokymus ir pratybas ir juose dalyvauja.

Apie centro veiklą.

Šaltinis: kam.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras