2024 m. balandžio 23 d.

 

Patarėja kultūrai teisėsauga pasitiki (audio)

Paskelbta: 2010-04-06 11:24 Autorius: ekspertai.eu

Virginija Būdienė"Programos „Vilnius - Europos kultūros sostinė 2009“ (VEKS) administravimo modelis nepasiteisino", - Žinių radijo laidoje sakė prezidentės Dalios Grybauskaitės vyriausioji patarėja švietimo, mokslo, kultūros ir nevyriausybinių organizacijų klausimais Virginija Būdienė.

Tačiau ką ji turi omenyje sakydama "nepasiteisno" neaišku. Visas VEKS modelis jo užmanytojams ir vykdytojams pasiteisino su kaupu - tai visur viešai tvirtina ir VEKS valdybos pirmininkas Gintautas Babravičius.

„Žmogus yra pagrindinė Lietuvos vertybė. Kultūringas, išsilavinęs žmogus - mūsų ateities garantas“, - taip pat radijo laidoje sakė prazidentės patarėja.

Tai gražūs, tačiau visiškai tušti žodžiai, kuriuos ypač mėgsta naudoti aukščiausi valdžios tarnautojai, ko pasekoje jie visi, nepriklausomai nuo partinės priklausomybės tampa labai vienodi. „Po keleto metų galėsime apibendrinti, kad buvo daug naujų įdomių projektų, kurie turės tęstinumą. Taigi neigiamai vertinti tikrai negalėčiau, ir šalies vadovė tikrai nevertina neigiamai pačios programos. Jei buvo finansavimo ar neskaidrumo problemų, teisėsauga išsiaiškins, ir tuomet žinosime, ar tokių buvo“, - sakė D.Grybauskaitės patarėja.

Sunku pasakyti, ar patarėja tikrai nežino, ar tik lengvabūdiškai pasakė, kad viską išsiaiškins teisėsauga. Visi puikiai žino, kad teisėsauga visuose valstybinio lygio finansiniuose nusikaltimuose būtent ne išsiaiškina, o atvirkščiai, labai paprastai ir šaltakraujiškai tokias bylas numarina.

Todėl nėra gerai, kai aukšta pareigūnė taip neatsakingai pasisako viešojoje erdvėje. Kitas dalykas, kad prieš gerus metus, buvusi VEKS direktorė Elona Bajorinienė, labai panašiai kaip dabar patarėja, kalbėdama apie garsiąsias Gerto Hofo petardas susprogusias 2009 metų naktį, taip pat teigė, kad jų meninę vertę ir prasmę žmonės supras tik praėjus kokiai 15 metų...

Gal, tačiau kol kas žmonės suprato tik tai, kad per šį šou apsukrūs projekto dalyviai susižėrė įspūdingas pinigų sumas už nieką ir ramiai ir linksmai leidžia laiką laisvėje. Visą pilną prieštaravimų 2010 m. balandžio 6 d. intervių tekstą, sklidiną įdomių išsireiškimų ir posakių, galima pasiklausyti čia: http://www.ekspertai.eu/media/old/stories/2012/09/ziniur_pozicija_prez_patareja_2010_04_061.mp3

Kelios prezidentės patarėjos kultūrai biografijos detalės: * 1978 m. baigė Vilniaus universiteto Matematikos fakultetą. * 1978  – 1992 m.  Aukštesniosios elektronikos mokyklos dėstytoja, skyriaus vedėja. * 1992  – 1995 m.  Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijoje skyriaus vyriausioji specialistė, skyriaus viršininkė. * 1995  – 2002 m. Švietimo studijų centro, Atviros Lietuvos fondo švietimo studijų centro direktorė, švietimo ir mokslo programų direktorė. * 2003  – 2004 m. Atviros visuomenės instituto Budapešte švietimo programos vyriausioji vadybininkė, tarptautinė konsultantė. * 2004  –  2006 m. Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto, Švietimo politikos centro projektų direktorė, dėstytoja. * 2006 - 2008 m. - švietimo ir mokslo viceministrė. * Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos  (EBPO) ir kitų tarptautinių  švietimo organizacijų ekspertė. Tarptautinio švietimo politikos centrų tinklo  iniciatorė ir koordinatorė. * Dirbo Sorošo fonde.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras