2022 m. spalio 6 d.
 

 

Patogus ir legalus pinigų siurbimo būdas (video)

Paskelbta: 2010-04-01 05:30 Autorius: ekspertai.eu

Culturelive.ltNors VEKS valdybos pirmininkas Gintautas Babravičius ir žadėjo, tačiau jau antras mėnuo niekaip nepavyksta atstatyti šimtus tūkstančių litų kainavusio nacionalinės programos "Vilnius - Europos kultūros sostinė 2009" (VEKS) tinklapio anglišku pavadinimu culturelive.lt.

Vicemeras jau prieš dvi savaites informavo apie šiuo metu vykstančias intensyvias "trivialias perdavimo procedūras" ir teigė, kad "diena šen, diena ten ir VEKS tinklapis bus paleistas", bet taip neatsitiko. Nesėkmės su internetiniais portalais persekioja ne tik VEKS. Istorikas Alfredas Bumblauskas, kūręs internetines svetaines VEKSo, Užsienio reikalų ministerijos ir kitų valdiškų struktūrų užsakymu, taip pat susiduria su kliūtimis. Iš viso istoriko bute registruota VšĮ "Istorinės atminties akademija" internetiniams projektams susižėrė daugiau negu milijoną litų. Tačiau pusė iš jų iš viso neveikia, o turinys kelia didelių abejonių net specialistams. Generalinė prokuratūra, kuri jau 21 mėnesį atlieka intensyvų ikiteisminį tyrimą būtent dėl VEKS portalų, per kuriuos stambiu mastu išvogti mokesčių mokėtojų pinigai, įdėmiai ir kantriai stebi susidariusią situaciją dėl vis naujų nutikimų internetinėje erdvėje ir naujų tyrimų neskuba pradėti, nes tiesiog fiziškai nespėja. Todėl kol kas besaikis internetinių portalų kūrimas yra itin saugi, patogi, visiškai pasiteisinusi ir svarbiausia - legali šalies biudžeto pinigų įsisavinimo forma. Tik tokie netoliaregiai, kaip buvęs sveikatos viceministras gali rizikuoti primityviu būdu imti kažkokį niekingą 20 tūkstančių litų kyšį sau ir savo partijai, o ne pavyzdžiui per interneto portalo sukūrimą įsimesti į kišenę vieną kitą šimtą tūkstančių litų ar kur kas daugiau. 2010 kovo 31 d. (ne balandžio 1-osios) LNK reportažas apie A. Bumblausko internetinius darbus: A. Bumblauskas pasakoja apie internetinį tinklapį VIV.lt:  
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras