2024 m. kovo 1 d. 

Pedofilijos ir žudymų byloje gluminanti politikų tyla. Kiek dar ilgai?

Paskelbta: 2011-12-20 06:40 Autorius: ekspertai.eu
Saulius SondeckisMaestro, profesorius Saulius Sondeckis apie pedofilijos ir žudymų bylą: "Jūs man paaiškinkite, kaip gali funkcionuojančioje valstybėje likti be aiškumo toks siaubingas pedofilijos skandalas. Keturi žmonės žuvo, eina treti metai, bet mes nieko nežinome. Niekas įtikinamai neatsako į iškeltus klausimus ir niekas, skleidžiantis melus šioje byloje, nėra nubaustas. Išgirdęs apie mūsų justicijos sprendimą skirti L.Stankūnaitei mergaitės globą, nusigandau. Ne tik dėl jos. Tikrai baisu gyventi Lietuvoje. Apginti neįmanoma ir apsiginti neįmanoma."Taigi, maestro išsigandęs. Ir ne jis vienas. Po šiais žodžiais greičiausiai pasirašytų didelė dalis krašto žmonių, gyvenančių tiek Lietuvoje, tiek ir emigracijoje.

 

Tačiau dar baisiau - mirtina visų aukščiausių, žmonių rinktų politikų tyla. Tokia tyla, tarsi nieko nebūtų įvykę. Gluminanti tyla.

Situacija yra aiški. Teismo sprendimu nepilnametis vaikas turi būti perduotas motinai.

Ši motina, labiausiai saugoma šalies pilietė, kurios gyvenamosios vietos, jos pačios saugumo sumetimais, niekas nežino. Tai valstybės paslaptis. Šiai moteriai valstybė skyrė išskirtinę ir brangią apsaugą. Jos gyvybei, vienokia ar kitokia forma, gresia nuolatinis ir didelis pavojus.

Nereikia daug išmanymo, norint suvokti, kad būti šalia tokios moters, į kurios gyvybę bet kurią akimirką gali pasikėsinti, yra pavojinga bet kuriam žmogui. Tuo labiau pavojinga vaikui.Labai simboliška, kad kai esą niekas nieko visoje valstybėje nebegali padaryti, ėmė gintis pati mergaitė, kategoriškai atsisakydama vykti į privalomus susitikimus su savo motina.

Galima spėti, kad bet kuri motina patekusi į tokią situaciją, savo vaikui, kuris tebūnie ir visomis keturiomis pats veržiasi pas savo mylimą mamą, sakytų maždaug taip: "Neskubėk su manimi, vaikeli, gyventi, dar pakentėk, nes su manimi tau bus labai pavojinga, mano gyvybei gresia didelis pavojus, todėl mane visą laiką saugo būrys juodų kaukėtų vyrų, kurie irgi rizikuoja savo gyvybėmis. Aš labai tave myliu, todėl tu dar negali būti su manimi, kai tik viskas nurims, tada ir gyvensim kartu ilgai ir laimingai".

Tačiau, kaip žinoma, mergaitės mamos pozicija priešinga. Ji nori, kad mergaitė gyventų su ja labai pavojingose sąlygose.

Labai simboliška, kad kai esą niekas nieko visoje valstybėje nebegali padaryti, ėmė gintis pati mergaitė, kategoriškai atsisakydama vykti į privalomus susitikimus su savo motina.

Todėl EKSPERTAI.EU dar kartą kreipiasi į Prezidentę ir Seimo pirmininkę.

"Nenuneigiamas faktas, kad nešvariuose šios istorijos vingiuose vienaip ar kitaip dalyvavo Lietuvos teisėsaugos pareigūnai ir apie šio dalyvavimo nusikaltimų mastą ir institucijų gausą, Lietuvos piliečiai eilinį kartą gali tik spėlioti. Teisėsauga, ypač šioje byloje, pasitiki labai mažas procentas šalies gyventojų, jau nekalbant apie tuos, kurie pasirinko gyvenimą užsienyje.

Norint, kad šioje byloje būtų išaiškintos žmogžudystės, kad Lietuvos piliečiams būtų aiškiai ir nedviprasmiškai įrodyta, kas yra teisus, o kas ne, kas kelia grėsmę tai pačiai L. Stankūnaitei -  gali padaryti tik visiškai nepriklausomi tyrėjai.

Todėl eilinį kartą pasikartosime - kol Seimas vengia svarstyti nepriklausomo, ypatingojo (visuomeninio) prokuroro institucijos klausimą, visai šiai pedofilijos ir žudymų bylai tirti turi būti pasitelkti nepriklausomi tyrėjai iš užsienio.

Talkinant nepriklausomiems aukščiausio lygio teisėsaugos specialistams iš vakarų (pavyzdžiui Jungtinės Karalystės, Lenkijos ar Švedijos) atsirastų reali galimybė atsakyti į jau trečius metus neatsakomus klausimus ir nuramintų bei įtikintų didelę daugumą Lietuvos piliečių.

Teisėsaugininkų pasitelkimas iš užsienio Lietuvai nebūtų kokia nors didelė naujiena. Mūsų šalis įvairių sričių specialistams negaili pinigų ir samdosi juos iš karto kada tik reikia, ar tai būtų atominės elektrinės uždarymo problemos, bankrutavusių bankų bėdos ar kitais atvejais. Tokiems specialistams ir konsultantams Lietuva išleidžia dešimtis milijonų. Todėl nevenkime pasitelkti pagalbos ir šioje niekaip neišnarpliojamoje pedofilijos ir žudymų byloje", - sakoma kreipimesi į šalies vadoves.

Taigi, pasitelkus į pagalbą specialistus iš šalies, atsirastų viltis, kad ši žiauri pedofilijos ir žudymų byla būtų realiai pradėta tirti ir pilnai ištirta.

************

Primename, kad idėja dėl pagalbos pasitelkimo iš išorės, nėra nauja. Dar praeitų metų pavasarį EKSPERTAI.EU matydami visišką Generalinės prokuratūros bejėgystę ir painiojamasi pedofilijos ir žudymų byloje, iškėlė šį klausimą. Apie tai skelbėme publikacijoje "Seimo Pirmininkė pritaria EKSPERTAI.EU siūlymui tiriant pedofilijos bylą".

Irena Degutienė"Pagal Lietuvos Konstitucijos 118 straipsnį ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja prokuroras, o pagal 109 straipsnį bylas nagrinėja tik teismai, tad nei Seimas, nei Seimo Pirmininkė negali savo iniciatyva kviestis kitų šalių teisėsaugininkų į bylos tyrimą. Ar tokia pagalba yra reikalinga gali nustatyti tik tą bylą tiriantys prokurorai ir teisėjai, - 2010 m. gegužę informavo Seimo Pirmininkė.

"Pagalbos pasitelkimas iš kitų šalių galėtų sumažinti įtampas visuomenėje ir padidinti pasitikėjimą teisėsauga", - tąkart pridūrė I. Degutienė ir šį siūlymą perdavė tuometiniam l.e.p. Generaliniam prokurorui Raimondui Petrauskui.

Tų pačių 2010 m. gegužės mėnesį reaguodama į piliečių siūlymą, Prezidendės spaudos tarnyba atsakė: "Prezidentė ir toliau reikalaus, kad teisėsaugos institucijos imtųsi visų įstatyme nustatytų priemonių nepriklausomam, objektyviam, visapusiškam tyrimui užtikrinti, nes būtina nustatyti tiesą byloje ir visiems proceso dalyviams garantuoti jų teises į informaciją ir siūlymus dėl bylos tyrimo, kad būtų atsakyta į visus visuomenei kylančius klausimus ir išsklaidytos bet kokios abejonės dėl bylos tyrimo objektyvumo".

Deja, kaip gerai žinoma, prokurorai, tiek į piliečių siūlymą, tiek ir į Prezidentės ir Seimo pirmininkės žodžius nusišluostė kojas, o per likusį laiką ne tik neatsakė į jokius klausimus, o atvirkščiai, pedofilijos ir žudymų bylą atvedė iki visiškos aklavietės.

Todėl EKSPERTAI.EU dar kartą kreipiasi į šias dvi aukščiausias šalies politikes, prašydami sugalvoti (tam jas žmonės ir rinko), kaip padaryti, kad pedofilijos ir žudymų byloje, skubos tvarka, būtų pasitelkti nepriklausomi, aukščiausios klasės vakarų šalių teisėsaugininkai. Taip, kaip, pavyzdžiui, skubos tvarka per vieną dieną buvo nusamdytas laikinasis, dabar jau bankrutavusio "Snoro" banko administratorius.

 

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras