2024 m. birželio 23 d.

 

Pedofilijos ir žudymų istorijos mįslė: saugumietis Aidis Mieželis nuo dabar vadintinas Aidžiu Meželiu

Paskelbta: 2012-04-01 13:00 Autorius: ekspertai.eu

Aidis Mieželis (Meželis)

Po to, kai prieš keletą dienų interneto portalas Alfa.lt publikacijoje "Susipažinkite: VSD pažiba Aidis Mieželis" paskelbė garsaus Valstybės saugumo departamento (VSD) pareigūno  - viešo asmens Aidžio Mieželio fotografiją, atrodė, kad kelis metus iš eilės besitęsusi epopėja baigėsi.

Primename, kad Aidis Mieželis viešojoje erdvėje buvo minimas kaip vienas iš trijų pedofilų garsioje pedofilijos ir žudymų byloje, apie kurį sakoma, kad jis buvo šviesiaplaukis, o vėliau persidažė plaukus ir, kas įdomiausia, niekur nebebuvo negalima rasti šio pareigūno fotografijų bei jokios kitos informacijos.

Tačiau po Aidžio Mieželio nuotraukos paviešinimo interneto portale Alfa.lt iš karto kilo diskusijos ir buvo klausiama, ar čia tikrai tas galimas trečiasis pedofilas Aidis Mieželis, ar čia kitas asmuo, visai ne Aidis Mieželis ir ne pedofilas. Komentatorių tarpe sklandė ir tokia nuomonė, kad kažkas (šiuo atveju portalas Alfa.lt) specialiai nori įpainioti nieko dėtą VSD pareigūną į pedofilijos ir žudymų istoriją.

Todėl dėl viso pikto EKSPERTAI.EU kreipėsi į VSD vadovą Gediminą Griną prašydami patvirtinti, kad toje paskelbtoje fotografijoje tikrai yra garsusis Aidis Mieželis.

Deja,  atėjęs atsakymas iš VSD vėl priminė užsikirtusią plokštelę, kurią saugumas kartoja jau ne vienerius metus, kategoriškai atsisakydamas pateikti informaciją apie šį aukštą ir viešą VSD pareigūną, aplink kurį jau eilė metų sklando labai pikantiškos kalbos.

"Tokio pobūdžio informacija, kokios Jūs pageidaujate gauti, yra neteiktina nei pagal Lietuvos Respublikos visuomenės informavimo įstatymo, nei pagal Lietuvos Respublikos teisės gauti informaciją iš valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų įstatymo nuostatas, nes ši informacija nėra susijusi nei su VSD veikla, nei su oficialiais departamento dokumentais, o taip pat su Jumis", - štai toks, gana familiarus atsakymas atėjo iš VSD.

Taigi po Alfa.lt publikacijos ir po VSD atsakymo daugiau aiškumo šioje situacijoje neatsirado. Atvirkščiai. Iškilo klausimų dėl šio pareigūno pavardės.

Pasirodė informacija, kad Aidis Mieželis iš tikrųjų yra Aidis Meželis. Iš pradžių vadintas Mieželiu, vėliau, toje pačioje Alfa.lt publikacijoj jis buvo kažkodėl pervadintas į Meželį. Kyla klausimas, ar jis visada buvo pavardę Meželis ir ją iš Mieželio į Meželį pasikeitė tik visai neseniai?

Susidarius tokiai dar didesnei painiavai negu ji buvo iki Alfa.lt publikacijos "Susipažinkite: VSD pažiba Aidis Mieželis", kurioje ir  buvo paviešita esą šio saugumiečio fotografija, EKSPERTAI.EU papakartotinai kreipiasi į Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininką Arvydą Anušauską.

Visuomenininkai prašo, kad A. Anušauskas įpareigotų VSD vadovą G. Griną, tuomet kai jis ateis skaityti metinio pranešimo apie VSD pasiekimus, atsivesti ir savo pavaldinį Aidį Mieželį (ar Meželį). Tam, kad visi norintys galėtų įvairiais rakursais šį VSD darbuotoją Aidį Mieželį (ar Meželį) nufotografuoti. Tokiu būdu jau kelis metus iš eilės niekaip neišsprendžiamas klausimas pagaliau būtų automatiškai ir civilizuotai išspręstas.

Taip pat EKSPERTAI.EU kreipiasi į pačią LR Prezidentę Dalią Grybauskaitę, siūlydami, kad ji paskambintų VSD vadovui G. Grinai ir lieptų jo pavaldinį Aidį Mieželį (ar Meželį)  patikrinti poligrafu (melo detektoriumi). Žinoma nurodant, kad tokią procedūrą atliktų ne VSD (kadangi šia prieš Lietuvos valstybę veikiančia institucija pasitiki nebent tik pats VSD su savo visais agentais), o Krašto apsaugos bei nepriklausomi ekspertai. Pageidautina, kad visai šiai procedūrai stebėti būtų pasitelkti ir šios srities specialistai iš Vakarų šalių valstybių.

Ta pačia proga EKSPERTAI.EU Prezidentės klausia, kaip ji reaguoja į tą faktą, kad įtariamojo pedofilijos byloje Andriaus Ūso ir jo draugės Laimutės Stankūnaitės tyrimai poligrafu parodė, jog šie abu asmenys meluoja, tačiau jokių pasekmių tai niekam nesukėlė.

Prisiminus, kaip poligrafo parodymų rezultatai išsviedė iš postų pačius aukščiausius FNTT pareigūnus, gal būt tai turėtų įtakos ir įtariamojo pedofilija asmens bei jos draugės atveju?

Susiję:

Dėl Aidžio Mieželio kreipimasis į Seimo NSGK pirmininką

Ko siekia VSD kategoriškai atsisakydama įvykdyti teismo sprendimą?

Teismas atmetė Valstybės saugumo departamento skundą kaip nepagrįstą

VSD kreipėsi į teismą dėl klausimo apie Aidį Mieželį

 

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras