2024 m. vasario 29 d. 

Per tris mėnesius išsiaškinęs visas aplinkybes už Lietuvos saugumo politiką atsakingas darbietis pateikė atsakymą

16
Paskelbta: 2016-05-04 08:30 Autorius: ekspertai.eu
Tarptautinio saugumo klasterio informacinių operacijų vadovas A. Navys (kairėje) ir akimirka iš 2009 m. riaušių prie Seimo, kur galimai dalyvavo turistai iš priešiškos valstybės. Nuotraukoje dešinėje policininkas dezinfekuoja riaušininko galvą, kliudytą gumine pareigūno kulka.


2016 m. vasario 9 d. ekspertai.eu kreipėsi į Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininką Artūrą Paulauską dėl vieno Lietuvos kariuomenės karininko pareiškimo.

Karininkas Aurimas Navys Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo, kurio misija yra remti kultūros ir šviečiamuosius projektus, finansuojamame kovos su priešo propaganda projekte „Panikos kambarys“ atskleidė baisius dalykus.

„Mes esame karo stovyje, ne to karo, kuris vyksta ore, žemėje ir vandenyje, bet informacinėje erdvėje“, – televizijos laidoje teigė Tarptautinio saugumo klasterio informacinių operacijų vadovas A. Navys.

Saugumo specialistas baiminosi, kad vėl gali pasikartoti 2009 m. sausio įvykiai, kuomet buvo kilusios riaušės prie LR Seimo.

Pasak jo, tąkart prie Seimo buvo žmonės, kurie „galbūt atvažiavo turistais iš tam tikros šalies“.

„Tas karas vyksta mažiausiai nuo 2005 metų, kiek aš tai žinau, o ko gero jisai prasidėjo Putinui atėjus į valdžią 1999 metais“, – patikslino A. Navys.

Pasak specialisto, Lietuvos saugumo situacija jam kelia nerimą. Nes tiek valdžioje esantys žmonės, tiek paprasti žmonės nesusimąsto, kad ta maža mūsų, Lietuvoje jau paverstų propagandos zombiais žmonių, dalis iš tikrųjų gali padaryti labai didelius dalykus.

„Įsivaizduokite, kad pasikartoja 2009 metų sausio mėnuo (kai kilo riaušės ir buvo daužomi langai prie LR Seimo – red. pastaba). Tai yra, ateina žmonės, kurie galbūt atvažiavo turistais iš tam tikros šalies. Tai pagalvokime dabar, kad tie žmonės atvažiuoja į Klaipėdą prie Rusijos konsulato. Ir prie Rusijos konsulato padaro kokį nors išpuolį – kaip į tai reaguoja Rusija? Tai lygiai toks pats informacinis karas, tik iš kitos pusės“, – paaiškino saugumo klasterio atstovas.

Neramina, kad prieš propagandą kovojantis Lietuvos kariuomenės karininkas tik po 6-erių metų pranešė, jog Lietuvoje mitingą prieš konservatorių reformas suorganizavo turistai.

Dar keisčiau, kad tuometė Krašto apsaugos ministrė konservatorė Rasa Juknevičienė iki šiol neatskleidė šios teisybės apie turistus, galėjusios stipriai pakirsti teroristinės valstybės prestižą.

Dėl visų šių klausimų ir buvo kreiptasi į darbietį, NSGK pirmininką Artūrą Paulauską ir prašoma paaiškinti, kodėl iki šiol nebuvo viešai aptarta tokia grėsminga situacija, 2009 m. susidariusi prie Lietuvos Seimo rūmų, kuomet priešiška valstybė į šalies sostinę galimai atsiuntė savo turistus.

Turistų sukeltos riaušės galėjo baigtis ir valstybės perversmu, tačiau apie tokias grėsmes mes iki šiol nežinojome.

„Dėl pateiktos informacijos reikia išsiaiškinti visas aplinkybes“, – vasario 15 d.  informavo A. Paulauskas.

Šias „visas aplinkybes“ už Lietuvos saugumo politiką atsakingas darbietis vis paraginamas aiškinosi beveik tris mėnesius.

Pagaliau gegužės 3 d., išsiaiškinęs visas aplinkybes, NSGK pirmininkas atsakymą pateikė.

2009 metais neviešame Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdyje buvo apsvarstytas šis klausimas. Kadangi tuo metu nebuvau Komiteto pirmininkas, Komitete aptarta medžiaga man nėra žinoma. Todėl jei jus domina išsamesnė informacija, siūlau kreiptis į buvusius Komiteto narius“, – nukreipė A. Paulauskas.Ar galite patikėti, kad šiais laikais, kai rusai nepaskelbto nekonvencinio hibridohidraulinio karo laikais, kada, kaip skelbiama kiekvieną dieną, tas karas bet kurią akimirką gali peraugti į atvirą karinę Rusijos agresiją prieš Lietuvą ir visą demokratinį pasaulį, taip atsakytų Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas, darbietis Artūras Paulauskas, kuris pasiūlė kreiptis į konservatorių, buvusį Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininką, konservatorių Arvydą Anušauską ir jo buvusią kompaniją?

Gajūs, oi gajūs Lietuvos žemę trypiantys provokatoriai, KGB rezervistai, tėvynės išdavikai. Ne be reikalo Lietuva viena labiausiai atsilikusių Europos Sąjungos šalių, o maistui nusipirkti žmonės priversti išleisti tiek pinigų, kiek ir dera trečiojo pasaulio negerbiamos bananinės valstybės piliečiams.

Keli susiję:

Paaiškėjo, kad 2009 m. prie Seimo įvykusias riaušes galėjo suorganizuoti turistai iš tam tikros šalies

VSD ataskaita apie grėsmes nacionaliniam saugumui: tai, kas nebuvo paviešinta plačiajai visuomenei

Kovai su priešo propaganda Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas finansavo 33 projektus

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
16. manau
(2016-05-06 20:21:54)
(77.90.72.218) Parašė:

nekonvencini kara patyliukais yra paskelbusi lietuvos valdziuke pries savo piliecius,nes liaudis badauja,o neturedama vilties vartoja narkotikus ir geria odekolona,ko pasekoje nuzudymai,prievartavimai ir siaubingos avarijos.ka gero padare per 25 metus...gyvenimas blogeja,o algos pensijos mazeja.ligonines uzdaromos,o policija irgi,tik del mados po svirnelio reformu.15. kas uz darbo partija dar gali balsuot?
(2016-05-05 19:31:29)
(46.249.162.171) Parašė:

lenkiu galva pries konservatoriu rinkejus NORS NIEKADA UZ JUOS NESU BALSAVES14. to13
(2016-05-04 20:55:25)
(78.62.175.113) Parašė:

to13, tai vadinama lojalumu13. Taigi
(2016-05-04 17:26:17)
(88.119.204.236) Parašė:

Nesuprantu, ar LT tarnybose tikrai visi visiški durniai, ar tik tokiais apsimeta?12. Anfisa
(2016-05-04 16:13:57)
(78.61.49.251) Parašė:

7-m. Na, submarine, gal ne ismegojai? Perskaityk atidziau - tai tik 3 eilutes... Kas gi saudo i save uzmerke viena aki? Cia gi klasikine saulio pozicija...)))11. žopa
(2016-05-04 15:59:26)
(82.135.226.79) Parašė:

Per savo ilgą gyvenimą teko matyti daug įvairiausio plauko kvailių,bet tokių asilų,kurie darbo partijoje neteko matyti ir girdėti,net Černenkos valdymo laikotarpiu.10. Mindaugas
(2016-05-04 12:52:17)
(194.0.160.129) Parašė:

ko jus nervinates, ruai valdzia jau seniai uzgrobe jus manote seimas atsitiktinai 4 milijardus euru pervede rusisjos spec tarnyboms? (jei nebutu pervede tai nebijotu dabar paviesinti kur tie pinigai)9. Darijus
(2016-05-04 12:16:00)
(149.34.1.64) Parašė:

Jau matau, kaip klavitūros su kirilica pamažu sėlina link Seimo, procesoriai būriuojasi prie Nėries, o monitoriai viską stebi iš Žvėryno cerkvės. O tuo metu, Paulauskas su Naviu drąsiai pribėga prie rozetės ir ištraukia laidą. Uch, Lietuva išgelbėta. Slava Ukraine. Durakam slava.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras