2024 m. birželio 17 d.

 

Piktą isteriją keliantieji - atsikvošėkite ir įsiklausykite į argumentus

100
Paskelbta: 2013-02-10 11:00 Autorius: Dainius Teodoras Agintas, Marijampolė
Lietuva nėra tokia turtinga šalis, kad galėtų atsisakyti lobių, kurie, galima sakyti, guli jai po kojomis. Tereikia pasilenkti ir pasiimti.
Lietuva nėra tokia turtinga šalis, kad galėtų atsisakyti lobių, kurie, galima sakyti, guli jai po kojomis. Tereikia pasilenkti ir pasiimti.

Isterija prieš skalūnų dujų gavybą Lietuvoje nerimsta. Tačiau vis daugiau atsiranda ir pritariančių. Tų, kurie išgirsta tiek prezidentės, tiek specialistų nuomonę - skalūnų dujos Lietuvai atneš didelę naudą.

Kiek nustebau, kad po mano komentaro šia tema sulaukiau daug piktų replikų. Tačiau nė viena šių replikų nebuvo paremta argumentais!

Todėl dar kartą grįžtu prie šios temos ir dar kartą argumentuodamas pabandysiu įtikinti abejojančius skalūnų dujų būtinumu.

Lietuva nėra tokia turtinga šalis, kad galėtų atsisakyti lobių, kurie, galima sakyti, guli jai po kojomis. Tereikia pasilenkti ir pasiimti. Todėl turiu klausimą žmonėms: ar jūs nenorite, kad dujos kainuotų pigiau? Ar jums patinka brangiau mokėti "Gazpromui"? Turbūt nepatinka, todėl ir nustokite rėkauti.

Lietuvos šviesuoliai - Seimo narys Artūras Paulauskas, apžvalgininkas Raimundas Celencevičius, foto menininkas Saulius Paukštys bei daugelis kitų intelektualų aiškiai pasisako už tokių dujų gavybą. O amerikiečiai šiuo atveju mums tik tiesia pagalbos ranką, nes turi reikalingas technologijas ir įrangą šioms dujoms išgauti. Kvaila būtų šiuo istoriniu šansu nepasinaudoti.

Todėl rekomenduoju pasiskaityti analitinius tekstus, kuriuos atrinkau žinodamas, kad žmonių nepasitenkinimą skalūnų dujomis lemia tik nežinojimas ir informacijos trūkumas:

Saulius Paukštys: Šalin rankas nuo nekaltosios Lietuvos
A.Paulauskas. Kaip naujovių baimė stabdo Lietuvos progresą
Raimundas Celencevičius: Esame klounai
V.Laučius. Kaimas trolina Lietuvą

Vis daugiau šalies gyventojų ima suprasti, kad Lietuva, turėdama pigias skalūnų dujas, galės geriau konkuruoti Europoje, inovatyviau vystyti pramonę, ryžtingiau žengti į visas pasaulio rinkas. Žmonių pragyvenimo lygis pakiltų. Negi yra tokių, kurie šito nenorėtų? To nenorėtų nebent Lietuvos priešai ir Rusijos parankiniai.

Taip, būkime objektyvūs, ankstesni Lietuvos valdžios vykdyti energetiniai projektai turėdavo tam tikrų problemų su skaidrumu - LEO, atominės elektrinės uždarymas, "Mažeikių nafta" - ir susilaukė nemažai kritikos. Tačiau žiūrint iš laiko perspektyvos, viskas buvo padaryta teisingai - atominę vis tiek statysime, atominės elektrinės uždarymui Europa skirs tiek pinigų, kiek reikia, o "Mažeikių nafta" yra vienas didžiausių mokesčių mokėtojų Lietuvoje, duodantis didelę naudą visiems gyventojams.

Todėl nereikia apsimesti, kad nematome - šis skalūnų dujų gavybos projektas tikrai skaidrus. Pati Lietuvos prezidentė garsiai apie tai kalba ir pasakė, kad žmonių interesas šioje istorijoje pats svarbiausias, žmonių gerovė - pirmasis prioritetas. Tai kokių dar gali būti abejonių ir dvejonių? Ar tik tos dvejonės ne "Gazpromo" inspiruojamos? Galėtų į tai atsakyti Algimantas Salamakinas. Bet jis tylės.

Linkiu daugiau pasitikėti naująja valdžia. Tik tarpusavio - valdžios ir rinkėjų - pasitikėjimas paspartins Lietuvos ekonominio kilimo kreivę.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
100. Aš
(2013-09-16 16:35:31)
(78.62.23.12) Parašė:

Įdomu, kiek už tokias blevyzgas moka?99. Ekologinis terorizmas
(2013-07-05 19:57:16)
(86.186.165.188) Parašė:

Ekologinis terorizmas98. Agintui
(2013-05-16 20:45:37)
(62.212.203.34) Parašė:

Paaiškinkite prašome, ar tas politikas,kuris savo kiemo tvora aptvėrė valstybės žemę, ir yra tas šviesuolis nuo Naujosios sąjungos nutekėjęs iki socialdemokratų?97. Ponui Agintui
(2013-05-16 20:43:35)
(62.212.203.34) Parašė:

Sakai gerai,kad naftą atidavė dykai Wiljamsui ir dar primokėjo 600 milijonų. Sakai gerai, kad tūkstančiai tonų nuodingo Chevrono vandens bus saugoma atvirose talpyklose Žemaitijos žemėje? Sakai tas vanduo negaruos, niekur niekada neišbėgs? Sakai niekas nepateikia tamstai argumentų? Nematyti tamstos nei vieno pagrįsto argumento už skalūninių dujų gavybą. Negali, ponas, šiluminės trasos vamzdžių izoliuoti,o žadi tūkstančio metrų gylyje užsandarinti tarpą tarp vamzdžio ir žemės.Tamsta ne tik ne specialistas, bet dar ir utopistas. Jeigu Marijampolėje dirba tokie "specialistai", vargas Marijampolės gyventojams.96. na ir
(2013-05-13 00:49:41)
(78.62.81.149) Parašė:

iš kur tokių teodorų atsiranda, kurie pasakoja pasakas apie geraširdžius amerikonus, atvažiuojančius mums altruistiškai padėti. Kam tie makaronai? Pluoštą jų metu atgal tau ant ausų.95. taip
(2013-04-29 22:12:33)
(78.56.132.116) Parašė:

žydų biznis.94. uk
(2013-03-09 18:47:35)
(87.247.107.203) Parašė:

valdzia kaip visada apgaus lietuva. lietuvos zmones is tu skaluniniu duju naudos netures ir pigesne nebus na gal pora centu. laimes ir turtes tie kurie ja valdys ir valdzia gaus gerus otkatus. netikiu jokia valdzia nes per daug voge ir melavp.93. kokia
(2013-03-07 19:07:48)
(82.135.206.15) Parašė:

valdžia siūlote pasitikėti? kuo pasitikėti policinėje valstybėje, nebent pačiu savimi ar dar kaimynu. Pabuskit, žinom, kas per paukščiai toje valdžioje.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras