2024 m. gegužės 30 d.

 

Pinigų siena

1
Paskelbta: 2015-01-12 00:00 Autorius: ekspertai.eu

LDS Šv.Jono gatvės galerija 2015 - ųjų metų parodinę programą pradeda paroda skirta paminėti vieną svarbiausiu įvykių Lietuvoje – EURO įvedimą.

Sausio 14 d., 17 val. atidaroma dviejų dalių Leono Pivoriūno meninių kompozicijų ir Eimanto Pivoriūno fotografijų paroda “Pinigų siena”.

Parodos kuratorius Leonas Pivoriūnas taip pristato parodą.

„Nuo 6-ojo dešimtmečio Europoje vykusi diskusija apie naują ekonominę ir vieningos valiutos sąjungą pasiekė savo aukščiausią tikslą - sukurta Europos Sąjunga ir įvesta jos valiuta euras.

Guldenai, markės, liros, frankai, šilingai ir kiti pinigai traukiasi į istorijos puslapius. Vieni šių Europos valstybių reliktų užėmė garbingą vietą kolekcininkų stalčiuose, muziejų vitrinose ar meno galerijose. Pakeitė savo įprastinį būvį ir tapo meno kūriniais.

Šv.Jono gatvės galerijoje eksponuojamos meninės kompozicijos, sukurtos iš ES nacionalinių valiutų taip pat ir Lietuvos litų, vaizduoja pamatinius, kertinius susivienijusios Europos sienų elementus. Pinigai, buvę kartu pasididžiavimo ir izoliavimosi simboliais, susilieję į vientisą vaizdinį, skatina žiūrovo prisiminimus apie nerealizuotas svajones, teigiamas ir neigiamas emocijas, o taip pat ir naujų svajonių įgyvendinimo galimybes atsiradus eurui.

Meninės kompozicijos sukuria mūro sienos įspūdį. Iš presuotų, įvairiaspalvių, susmulkintų, nacionalinių banknotų sukurtos plytos ar statinio fragmentai, susilieja į vientisą plastinę visumą. O spalvų ir tekstūrų žaismas suteikia jai gyvybės ir plastingumo. Šios kompozicijos patraukiančios žiūrovo žvilgsnį turi ir dar vieną estetinę emocinę prasmę - jose atsispindi milijonų žmonių pirštų prisilietimai.

Paroda sudeda iš dviejų dalių. Tai Leono Pivoriūno plastinės kompozicijos, sukurtos iš susmulkintų pinigų ir Eimanto Pivoriūno fotografijos, kurios kaip žvilgsnis gilyn bando pažvelgti į raštus, piešinius, ženklus, skaičius, esančius ant popieriaus skiautėmis virtusių banknotų. Kur seni raštai virsta forma ir spalva. Autorių darbai, papildydami vienas kitą, sukuria emocinę loginę visumą.“

Paroda veiks: nuo 2015 m. sausio 14 d. iki 2015 m. sausio 31 d.        

Galerijos darbo laikas: II – V nuo 12 iki 19 val.; VI nuo 12 iki 16 val.   

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
1. senis
(2015-01-12 14:58:49)
(213.226.131.133) Parašė:

Litas musu pinigas. Greit gris. Euras gime jau negyvas. Doleris vagiu pinigas.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras