2024 m. gegužės 25 d.

 

Pirmą kartą išrinkti „Metų prokurorai“

45
Paskelbta: 2013-03-29 15:57 Autorius: prokuraturos.lt | ekspertai.eu

Šiais metais pirmą kartą prokurorų bendruomenė, siekdama įvertinti ir padėkoti kolegoms už nuoširdų darbą, organizavo konkursą „Metų prokuroras“. Šiandien Generalinėje prokuratūroje vykusiame Prokuratūros dienos minėjime apdovanoti pirmos–trečios vietos laimėtojai, kuriais tapo Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo padalinių prokurorai.

Pirmąja „Metų prokurore“ tapo Panevėžio apygardos prokuratūros prokurorė Nida Grunskienė (nuotr. antra iš dešinės), antrosios vietos laimėtoja – Kauno apygardos prokuratūros prokurorė Nomeda Urbonavičienė (nuotr. trečia iš dešinės), trečiąją vietą laimėjo Generalinės prokuratūros prokuroras Artūras Urbelis (nuotr. pirmas iš kairės).

„Džiugu, kad Generalinės prokuratūros vadovai palaikė mano idėją, tikiuosi, kad garbingi „Metų prokuroro“ rinkimai taps gražia tradicija mūsų institucijoje, įprasminančia sunkų ir atsakingą prokuroro darbą“, – sako šio konkurso iniciatorius ir komisijos pirmininkas Klaipėdos apygardos Klaipėdos apylinkės prokuratūros prokuroras Saulius Galminas.

Konkurso „Metų prokuroras“ tikslas – nustatyti ir paskatinti Lietuvos prokurorus, profesionaliausiai atliekančius, organizuojančius ikiteisminius tyrimus ir jiems vadovaujančius, palaikančius valstybinį kaltinimą teisme, ginančius viešąjį interesą, taip pat dalyvaujančius kitose iniciatyvose, tiesiogiai nesusijusiose su prokuroro funkcijomis, ar kitaip prisidedančius prie Lietuvos prokuratūros veiklos ir tradicijų puoselėjimo.

Prokurorė N. Grunskienė tarnybą prokuratūroje pradėjo 1992 m., šiuo metu prokurorė specializuojasi prekybos žmonėmis nusikalstamų veikų tyrime. Ji itin aktyviai dirbo tyrimo grupėse tiriant rezonansinius prokuroro G. Sereikos, policijos pareigūno S. Piskunovo ir prokurorės V. Kazlauskaitės, „Mažeikių naftos“ vadovo G. Kiesaus ir jo sūnaus bei vairuotojo nužudymus, palaikė valstybinį kaltinimą byloje dėl nusikalstamo susivienijimo „Vyšniukai“ padarytų nusikaltimų.

2012 m. prokurorė organizavo bei kontroliavo 42 ikiteisminius tyrimus, iš jų 15 - dėl prekybos žmonėmis. Dar vieną nužudymo bylą prokurorė tyrė pati. 2012 m. N. Grunskienė į teismą perdavė 19 baudžiamųjų bylų.

Prokurorė nuolat dalyvauja seminaruose, skaito pranešimus. N. Grunskienė ne kartą buvo įvertinta už itin svarbų indėlį tiriant prekybos žmonėmis bylas: 2008 m. gavo vidaus reikalų ministro, Lietuvos „Caritas“ generalinio direktoriaus kunigo R. Grigo padėkos raštus, 2009 m. – Panevėžio vyskupo J. Kaunecko padėkos-palaiminimo raštą. 2010 m. policijos generalinis komisaras prokurorę apdovanojęs policijos pasižymėjimo ženklu „Angelas sargas“, 2012 m. – Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko vardine dovana.

Prokurorė N. Urbonavičienė tarnybą prokuratūroje pradėjo 1997 m., prokurorė specializuojasi organizuotų grupių ir nusikalstamų susivienijimų tyrime. 2012 m. organizavo ir kontroliavo 53 ikiteisminius tyrimus, teismui perdavė 11 bylų (dėl 42 nusikalstamų veikų). Praėjusiais metais prokurorė pati atliko 6 ikiteisminius tyrimus.

N. Urbonavičienė nuosekliai gina savo poziciją teisme. Paminėtina didelį atgarsį visuomenėje sukėlusi piktnaudžiavimo tarnyba, didelės vertės svetimo turto iššvaistymo byla, kurioje kaltinimai pateikti 14 asmenų, tarp jų buvusiam Alytaus merui, administracijos direktoriui.

Prokurorė sėkmingai bendradarbiauja su užsienio šalių teisėsaugos pareigūnais, dalyvauja seminaruose, tarptautiniuose mokymuose, nuo 2012 m. yra M. Romerio universiteto Viešojo saugumo fakulteto lektorė. Už bendradarbiavimą su kitomis įstaigomis ne kartą skatinta teisėsaugos institucijų vadovų.

Prokuroras Artūras Urbelis tarnybą prokuratūroje pradėjo 1994 m., prokuroras specializuojasi tyrimuose dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis, nusikalstamo susivienijimo veikų. Ikiteisminių tyrimų metu glaudžiai bendradarbiauja su kitomis institucijomis, ypač Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnais, teikia konsultacijas, dalijasi savo patirtimi, tiriant sunkias organizuoto nusikalstamumo baudžiamąsias bylas.

2012 m. prokuroras A. Urbelis intensyviai ir sėkmingai palaikė valstybinį kaltinimą didelės apimties baudžiamosiose bylose: apeliacinės instancijos teisme dėl A. Vertelkos ir kitų nusikalstamo susivienijimo „Tulpiniai“ narių veiksmų, priimtais sprendimais teismai paliko galioti prokuroro siūlytas bausmes. Praėjusiais metais prokuroras taip pat ištyrė nusikalstamu būdu gauto turto – R. Mikutavičiaus meno dirbinių kolekcijos – įgijimo, naudojimo ir realizavimo bylą ir 2012 m. perdavė teismui. Prokuroras taip pat vadovavo ikiteisminiam tyrimui dėl D. Kedžio mirties priežasties nustatymo. A. Urbelis už bendradarbiavimą ne kartą skatintas teisėsaugos institucijų vadovų.

Iš viso Generalinės ir apygardų prokuratūrų vadovai pirmajam „Metų prokuroro“ konkursui buvo pateikę dvidešimt vieno prokuroro kandidatūras.

prokuraturos.lt inf.

Vieną įspūdingiausių trečiosios vietos laimėtojo A. Urbelio šiais metais vykusių benefisų galite pamatyti ČIA.

Daugiau apie prokuratūros misiją šioje valstybėje skaitykite publikacijoje "Greita Generalinio prokuroro Dariaus Valio reakcija, ginant rimtus stambaus masto nusikaltėlius".

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
45. o
(2013-04-04 21:16:08)
(84.15.177.37) Parašė:

koks simpatiškas prokuroras, bet nieko naujo toje karalystėje, matyt per du dešimtmečius geresnių ir neatsirado, visi vienodi, pagaminti sistemos. Kodel, pvz., nebuvo išrinktas , na sakykim, Verseckas? Gal todėl, kad jo kandidatūros nepatvirtino seimo narys Uspaskichas?44. o kur Uso gynejas prok .Motiejunas?
(2013-04-01 20:29:03)
(93.182.129.86) Parašė:

Stai ir visa pedofilu gyneju kariauna!43. Algimontė
(2013-04-01 10:30:58)
(89.117.241.212) Parašė:

Konkursantai vertinami ir pagal subinės (žem.) svorį. Kas jos nuo kėdės nepakelia, nieko prieš savus nedaro, tam papildomi balai. Be to labai menkos algos. Vienas teisėjas, girtesnis nei Birštonas, atviravo: duoda tik 5000, pasiimam dar 20 000, tai ar už tiek išgyvensi? O kada toks tragiškas nepasitikėjimas teisėtvarka, tai plauni sąžinę kasdien iki baltų drambliukų...42. šiomis
(2013-03-31 19:51:42)
(78.62.81.149) Parašė:

dienomis tokios temos man kažkaip svetimos, prokuratūra iki ausų įklimpusi nusikalstamoje veikoje, todėl ja visiškai nepasitikiu. Mano šeimai šioje valstybėje nesaugu.41. mūsų TEISĖ ŽIN OTI
(2013-03-31 19:43:31)
(84.15.177.102) Parašė:

KAS NUŽUDĖ GĖJIŠKOS "MIRTIES KULTŪROS", kurią agresyviai skleidžia Neokairė95, KRITIKĄ, poetą VALDĄ GEDGAUDĄ per pačias velykas? Žiniasklaida kukliai tyli, lyg berniuko nė nebuvo. O gal ir jis prigėrė balutėje?40. Vika
(2013-03-31 18:56:23)
(217.17.82.146) Parašė:

Tai kodel neivardyta kaip Auksiniu svogunu apdovanojimas? "Metu prokuroras" ? Kabutese parasyta, vadinasi netikra. Tada tinkami , as manau, ir prokurorai. Pvz. Urbelis, Kedi su sulauzyta koja, svariais batais, suplesytu liezuviu, prakirstu paakiu ir taip visu sudraskyti, kaip muotraukoje maciau, tai tik nuzudyma reiktu pradeti tirti, o ne savizudybe. Bet, galimai delto ir gavo " metu prokuroro " varda.Nors prie ko cia Kedzio istorijos " nuopelnai" minimi, jeigu Kedys ne pernai buvo nuzudytas?39. Stanislovas
(2013-03-30 18:40:14)
(78.60.6.121) Parašė:

Teisingai, sovietiniais laikais irgi prokurorai būdavo labai pagerbiami, ypač po masinių tarybinių piliečių sušaudymų, tokių kaip pav. 1938m, kai per 18mėnesių buvo sušaudyta keturi šimtai tūkstančių "liaudies priešų." Tada prokurorai tikrai gerai padirbėjo vykdant vadovybės užsakymus, kaip nubausti liaudies priešus. Reikėjo gi jiems sudaryti bylas, pagal kurias teismai galėtų "pagrįstai" skirti mirties bausmes. Žinoma mūsų prokurorai niekam neskyrė mirties bausmių-ne tie laikai. Mūsų prokurorams kol kas užtenka įvykdyti užsakymus numarinat žudymų bylas. Taigi ne tie masteliai ir ne ta epocha, bet sovietinio "teisingumo" mokykla stipriai jaučiama.38. juk
(2013-03-30 15:29:10)
(85.255.56.134) Parašė:

visuomenė ivertino -arti nulio,nėra kuo džiayugtis,kok GProkuroras nepasikeis į turintį stuburą turintį sąžinę ir valią ,nieko nelaukim....čia tas pats,kaip žiobienę Gedvydas V.išrinko metų moterimiParašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras