2024 m. kovo 1 d. 

Policijos generalinis komisaras savo atsakymų lygiu stengiasi neatsilikti nuo Generalinės prokuratūros grandų

Paskelbta: 2012-04-30 18:53 Autorius: ekspertai.eu
Po to, kai balandžio 16 d. su specialiu keltuvu aukštai apšvietimo stulpe, saugant uniformuotų policijos pareigūnų, Klonio gatvėje Teleičių km. Kauno raj. buvo sumontuota galinga video kamera, kuri transliuoja vaizdą į policijos būstines, politinė partija DRĄSOS KELIAS kreipėsi į policijos generalinį komisarą Saulių Skvernelį prašydama informuoti, kieno nurodymu ir kokiais tikslais tai padaryta.Pareigūno buvo klausta, ar buvo gautas piliečių sutikimas tokiam jų stebėjimui privačiose teritorijose? Buvo prašoma nurodyti, kokie įstatymai tai leidžia ir kas suteikė leidimus pasiklausyti kiemuose vykstančius pokalbius, kokie asmenys ir kokiu pagrindu turi teisę klausytis ir stebėti laisvų taikių piliečių privatų gyvenimą privačiose valdose ir t.t. Prabėgus dviems savaitėms S. Skvernelis pateikė atsakymus į visus šiuos klausimus. Saulius Skvernelis"Vadovaujantis Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso bei operatyvinės veiklos dalyvių, teisingumo ir teisėsaugos institucijų pareigūnų apsaugos nuo nusikalstamo poveikio įstatymo 8 straipsnio 2 dalimi („Įgyvendinant fizinę asmens ir jo turto apsaugą, gali būti naudojamos inžinerinės ir techninės apsaugos priemonės“) bei policijos generalinio komisaro, Kalėjimų departamento prie Teisingumo ministerijos direktoriaus ir Generalinio prokuroro 2008 m.  rugsėjo 18 d.  įsakymu patvirtintų Apsaugos nuo nusikalstamo poveikio nuostatų 17 punktu („Vykdant fizinę asmens ir jo turto apsaugą gali būti naudojamos inžinerinės ir techninės priemonės“), 2012-04-16 buvo nuspręsta Kauno r., Garliavos sen., Teleičiuose, Klonio g., ant elektros stulpo įrengti vaizdo stebėjimo kamerą. Šia technine apsaugos priemone stebima valstybės saugomo asmens (N. Venckienės mažametės globotinės) gyvenamoji vieta (Klonio g. 5 ir 7) ir ja nėra filmuojamos kitos teritorijos. Manome, kad šiuo atveju valstybės saugomo asmens saugumo užtikrinimo interesas yra svarbesnis už žmonių, susirinkusių prie namų, esančių Klonio g. 5 ir 7, menamą interesą į privatų gyvenimą" - informavo policijos vadovas. EKSPERTAI.EU komentaras Be komentarų.  
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras