2024 m. kovo 3 d.

 

Pone Paulauskai, liaukitės dangstyti buvusių ir dabartinių VSD vadovų melą

35
Paskelbta: 2013-09-20 13:20 Autorius: ekspertai.eu
Pulkininkas V. Pociūnas, įgaliotas būti VSD atstovu Baltarusijoje, oficialiai prisistatė Baltarusijos KGB vadovui ir turėjo teikti VSD metinę ataskaitą, tačiau VSD iki šiol meluoja, esą jo tarnyba šioje valstybėje nebuvo susijusi su darbu VSD. Eltos nuotraukoje – faktinis VSD vadovas Romualdas Vaišnoras ir oficialusis VSD vadovas Gediminas Grina.
Pulkininkas V. Pociūnas, įgaliotas būti VSD atstovu Baltarusijoje, oficialiai prisistatė Baltarusijos KGB vadovui ir turėjo teikti VSD metinę ataskaitą, tačiau VSD iki šiol meluoja, esą jo tarnyba šioje valstybėje nebuvo susijusi su darbu VSD. Eltos nuotraukoje – faktinis VSD vadovas Romualdas Vaišnoras ir oficialusis VSD vadovas Gediminas Grina.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Artūras Paulauskas neigia, kad prieš porą dienų paviešinti dokumentai įrodo, jog dirbdamas Baltarusijoje pulkininkas V. Pociūnas vykdė VSD užduotis.

„Jei jis dirbo VSD, tai turėjo būti įforminta darbo santykiais. Mane tik informavo, kad jie (VSD) nenustatė to ryšio, kad jis eitų kokias pareigas ar vykdytų užduotis“, – A. Paulausko žodžius cituoja portalas Alfa.lt.

Politikas abejoja, ar V. Pociūno tarnybos Baltarusijoje ryšį su VSD įrodo raštas, kuriuo tuometis VSD generalinis direktorius Arvydas Pocius pristatė jį Baltarusijos KGB vadovui generolui leitenantui S. N. Suchorenko kaip Lietuvos VSD atstovą, ministrą-patarėją generaliniame konsulate Gardine, kuris kaip karininkas įgaliotas palaikyti ryšius tarp VSD ir Baltarusijos KGB.

„... jie (VSD) teigia, kad šis raštas nerodo, kad buvo vėlesnis bendradarbiavimas“, – NSGK vadovą cituoja Alfa.lt.

Apgailėtina, jei Seimo NSGK pirmininkas taip pasitiki žiniomis iš VSD – institucijos, po mirties šmeižusios žuvusį Lietuvos pareigūną. Dar labiau apgailėtina, jei A. Paulauskas tik apsimeta naivuoliu, vaidindamas eilinį saugumietišką spektaklį.

Norėdami papildyti akivaizdžiai vienpusiškas NSGK vadovo žinias, ekspertai.eu kreipiasi į jį, dalindamiesi neoficialia, tačiau iš visiškai patikimų šaltinių gauta informacija, ir ragina nedelsiant imtis veiksmų, kad būtų įvardinta ir įvertinta tiek buvusių, tiek ir dabarinių VSD vadovų atsakomybė už melą.

Pone NSGK pirmininke A. Paulauskai,

raginame Jus liautis dangstyti buvusių ir dabartinių VSD vadovų melą.

Po pulkininko V. Pociūno žūties Valstybės saugumo departamento darbuotojai savo vadovybės nurodymu skleidė apie žuvusįjį reto šlykštumo šmeižtą, kuris vėliau buvo paneigtas. Tačiau jokios atsakomybės už šį šmeižtą taip ir nebuvo pareikalauta.

Melas, likęs nebaudžiamas, tęsiasi iki šiol, net ir pasikeitus VSD vadovams, o Jūs, pone A. Paulauskai, tą melą palaikote.

Iki šiol teigiama, esą V. Pociūno tarnyba Baltarusijoje nebuvo susijusi su darbu VSD.

Šio melo VSD laikosi net ir po to, kai žiniasklaida paviešino buvusio VSD vadovo A. Pociaus raštą, kuriuo jis 2005 m. gruodžio 14 d. pristatė ministro-patarėjo tarnybą generaliniame konsulate Gardine pradedantį pulkininką V. Pociūną Baltarusijos KGB vadovui S. N. Suchorenko kaip Lietuvos VSD atstovą, įgaliotą palaikyti ryšius tarp VSD ir Baltarusijos KGB.

Jūs, susipažinęs su šio dokumento turiniu, pasitenkinote pakartodamas žurnalistams niekaip neargumentuotą VSD nuomonę, esą, tai nieko neįrodo.

Kad galėtumėte adekvačiau įvertinti situaciją, suteikiame Jums papildomos informacijos.

Į Baltarusiją išsiųstas pulkininkas V. Pociūnas, pradėdamas eiti ministro patarėjo pareigas generaliniame konsulate Gardine, oficialiai prisistatė Baltarusijos KGB vadovui S. N. Suchorenko kaip Lietuvos VSD atstovas, įgaliotas palaikyti ryšius su Baltarusijos KGB, pateikė tai patvirtinančius dokumentus, įskaitant A. Pociaus pasirašytą raštą, kuris neseniai buvo paviešintas, savo darbo VSD biografiją, informaciją apie gautus apdovanojimus ir kt.

Savo ruožtu Baltarusijos KGB turėjo paskirti oficialiam bendravimui V. Pociūno rango pareigūną.

Be kitų dalykų, kaip Lietuvos VSD atstovas Baltarusijoje V. Pociūnas turėjo pateikti metinę ataskaitą VSD.

Informaciją apie šiuos faktus gavome iš visiškai patikimų šaltinių ir neabejojame, kad Jūs, kaip Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas, disponuojate galimybėmis ją patikrinti Jums prieinamomis priemonėmis.

Pridursime, kad V. Pociūnui atvykus į Baltarusiją ir oficialiai prisistačius kaip VSD atstovui, Gardine, mūsų žiniomis, buvo skubiai įsteigtas specialus KGB skyrius su 3 darbuotojais, kuriems buvo pavesta sekti Lietuvos pareigūną.

Generalinio konsulato patalpos, kuriose gyveno V. Pociūnas, buvo įrengtos pirmajame paprasto gyvenamojo namo aukšte, neužtikrinant būtiniausių saugumo reikalavimų, todėl iš gretimų patalpų buvo vykdomas nuolatinis sekimas (mūsų žiniomis, tomis pačiomis patalpomis konsulatas Gardine naudojasi iki šiol).

Už melą, neigiant V. Pociūno tarnybos ryšį su darbu VSD, yra atsakingi tiek buvę, tiek ir dabartiniai VSD vadovai.

Raginame Jus, pone A. Paulauskai, vis dėlto pradėti tyrimą, kad ši atsakomybė būtų tinkamai įvertinta. Prašome su šiuo kreipimusi supažindinti savo vadovaujamo Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komisteto narius ir apsvarstyti jį komiteto posėdyje.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
35. Adomas
(2013-09-25 11:52:46)
(5.20.52.103) Parašė:

Dar ko užsimanėt. Paulauskas su Grybauskaite, panašu, kad to pačio lizdo pauksčiai, taip ,kad tarp jų sutarimas buvo ,yra ir bus, kol Lietuvėlę nepražus...34. dar
(2013-09-23 11:09:15)
(78.58.44.59) Parašė:

ai,jis stankes meiles ekspertas,chi33. justinui
(2013-09-23 11:07:49)
(78.58.44.59) Parašė:

taiklios jusu mintys,pritariu32. Norge
(2013-09-22 21:49:43)
(85.165.75.137) Parašė:

Netikiu nei vienu paulausko zodziu.31. antanas
(2013-09-22 16:15:04)
(78.58.96.47) Parašė:

A.Paulausko elgesys daugiau, nei keistas. Jei jis neigia, nei ne ką geresnis už tuos, kurie žmeižė. Visas tas šleifas tęsiasi dėl to, kad iki šiol Lietuvoje nebuvo buvusiems KGB liustracijos. Kas paneigs, kad A.Paulauskui KGB yra jo šeimos giminės medis?30. Justinas
(2013-09-21 19:43:45)
(5.20.166.30) Parašė:

Antroji Lietuvos Respublika jau gimė sirgdama vėžiu. KPSS-KGB vėžiu, nes nebuvo liustracijos kaip Čekijoje. Todėl dabar yra reanimacijoje gulinti valstybė, kurios gydytojai apsimeta kad viskas tvarkoj. Vilčių, kad kas pasikeis nėra jokių.29. Departamentas - Kurdirkai
(2013-09-21 17:13:13)
(178.238.223.67) Parašė:

Dėkojame, kad kreipėtės. Žodžio "atsakomybė" tyrimui buvo sukurta 4 skyrių darbo grupė iš keturiasdešimties specialistų. Apgailestaujame, tačiau negalime jums padėti - žodžio "atsakomybė" valstybės tarnautojų žodyne neradome, todėl reikšmės atskleisti nepavyko. Tęsdami darbą mūsų specialistai nustatė, kad kadangi šio nežinomo žodžio reikšmė dar nėra ištirta, todėl neatsargus jo naudojimas gali būti pavojingas ir kelti grėsmę politiniam ekonominiam stabilumui valstybėje. Todėl mūsų specialistai rengia įstatymų projektą, kad žodžio "atsakomybė" vartojimas būtų uždraustas kaip keliantis grėsmę nacionaliniam saugumui. Dar kartą dėkojame, už jūsų kreipimasį. Pagarbiai, jūsų Ministerija.28. kudirka
(2013-09-21 16:12:38)
(79.133.243.38) Parašė:

Po velnių, išaiškinkime galų gale ką reiškia žodis "ATSAKOMYBĖ".Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras