2024 m. liepos 17 d.

 

Popiežiaus šventosios mišios Vidurinėje Azijoje

1
Paskelbta: 2022-09-11 16:25 Autorius: ekspertai.eu

Religinis pasaulis su visa savo įvairove laukia pagrindinio metų įvykio – VII pasaulio ir tradicinių religijų lyderių kongreso Kazachstano sostinėje Nur Sultane.

Kokius religinius lyderius pamatysime šiame kongrese? Popiežius Pranciškus I pirmą kartą lankysis šalyje. Tai tik antrasis Romos Katalikų Bažnyčios vadovo vizitas šiuolaikinėje Kazachstano istorijoje.

Trečiojo tūkstantmečio pradžioje, 2001 m., respublikoje lankėsi popiežius Jonas Paulius II. Kaip pažymi to įvykio amžininkai, būtent tada, kai jis kalbėjo musulmonų jaunimui apie Dievo vienybę, kilo idėja surengti bendrą visų tikėjimų susitikimą ir užmegzti jų dialogą. Jonas Paulius II sakė, kad naujajame amžiuje neturi būti jokių konfliktų tarp tautų, turime susivienyti ir atleisti vieni kitiems.

Naujas popiežiaus atvykimas į Kazachstaną sudėtingomis pasaulinių sukrėtimų aplinkybėmis, taip pat susitikimų su kitais pasaulio religijų lyderiais kontekste, žada trumpam atkreipti visuomenės dėmesį į vykstančių procesų moralinius principus.
 
Be to, pirmą kartą Centrinės Azijos regione bus aukojamos šventosios Mišios dešimtims tūkstančių tikinčiųjų katalikų, įskaitant piligrimus, kurie atvyks į Kazachstano sostinę.

Tikimasi, kad kongrese, be popiežiaus, apsilankys vyriausiasis Al-Azharo imamas šeichas Ahmedas Al-Tayebas, Jeruzalės patriarchas Teofilis III, Rusijos Federacijos musulmonų dvasinės administracijos vadovas muftijus Ravilas Gainutdinas, kitų religinių konfesijų ir tarptautinių organizacijų vadovai.

Aukštas šio kongreso svečių skaičius daugiau nei atitinka jo temą „Religinių lyderių vaidmens, kurį jie turi atlikti dvasiniame ir socialiniame žmonijos vystymesi po koronaviruso pandemijos, tyrimas ir įvertinimas“.

Jau žinoma, kad kongreso metu bus priimta deklaracija su svarbiomis nuostatomis dėl aktyvaus pasaulio ir tradicinių religinių lyderių dalyvavimo siekiant ilgalaikio stabilumo ir taikos.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
1. Po Popiežiaus vizito
(2022-09-18 09:09:48)
(78.58.203.16) Parašė:

Popiežius Pranciškus ketvirtadienį baigė savo 38-ąją apaštališkąją kelionę į Centrinės Azijos tautą Kazachstaną, kur jis keliavo kaip „taikos piligrimas“. reikšmingas indėlis į religinių lyderių iš viso pasaulio darbą.Ir kaip visada popiežius Pranciškus įdeda visą savo širdį tam, ką daro ir ką sako.Manau, kad visi Kongrese ir tie, kurie galėjo žiūrėti per televizorių ar kt. socialinius tinklus buvo įsitikinę, kad popiežius Pranciškus įnešė prasmingą ir ypač istorinį indėlį į šį Kongresą. Popiežius Pranciškus reikalavo: taikos, brolybės ir, sakyčiau, abipusio atleidimo ir tarpusavio supratimo.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras