2024 m. liepos 22 d.

 

Po Vilniaus Versačės teisiamųjų suolas laukia teisėsaugoje dirbančių nusikaltėlių

20
Paskelbta: 2013-11-05 11:01 Autorius: ekspertai.eu
Remigijus Andriūnas, kurį žiniasklaida dar vadina Vilniaus Versače, o „lrytas.lt“ – „ilgai persekiotu vilniečiu verslininku“. Nuotr. E.eu
Remigijus Andriūnas, kurį žiniasklaida dar vadina Vilniaus Versače, o „lrytas.lt“ – „ilgai persekiotu vilniečiu verslininku“. Nuotr. E.eu

Ši diena Lietuvos teisėsaugos istorijoje neeilinė: Vilniaus apygardos teismas pradės nagrinėti vadinamąją „Vilniaus sadutės“ bylą – tą pačią, dėl kurios tyrimo kelerius metus buvo persekiojama Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos pareigūnė Lina Andriuškevičienė.

Kai 2010 m. rugsėjį STT sulaikė majorę, ji buvo apkaltinta neva neteisėtai pradėjusi tyrimą dėl UAB „Vilniaus sadutė“ apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo ir tyčinio bankroto, o didžioji žiniasklaida piršo nuomonę, esą ši byla verslininku pagarbiai tituluojamam Remigijui Andriūnui ir jo bendrininkams buvo tiesiog sukurpta.

Šiandien jau aišku, kad tai netiesa. Kai buvo kruopščiai patikrintas L. Andriuškevičienės tirtos bylos pagrįstumas, ji po trejų metų galų gale pasiekė teismą.

Kaltinimai pateikti tiems patiems asmenims, kuriems pareigūnė buvo pateikusi įtarimus: žiniasklaidos „elito milijonieriumi“ ir Vilniaus Versače vadinamam R. Andriūnui (UAB „Vilniaus sadutė“ pagrindiniam kreditoriui), jo sugyventinei, minėtos bendrovės direktorei Linai Mananikovai, teisininkui Andriui Riabčiukui, Eugenijui Ivanenkai ir bankroto administratoriui Vladui Monginui.

Pirmieji keturi asmenys kaltinami didelės vertės svetimo turto iššvaistymu (BK 184 str. 2 d.), nusikalstamu bankrotu (BK 209 str.) ir apgaulingu apskaitos tvarkymu (BK 222 str.). Bausmė už šiuos nusikaltimus – nuo 2 iki 7 metų laisvės atėmimo. Lengviausias kaltinimas pagal Baudžiamojo kodekso 229 str. „Tarnybos pareigų neatlikimas“ pateiktas V. Monginui.

Per tuos trejus metus, kol „Vilniaus sadutės“ byla po STT atliktos operacijos buvo užstrigusi teisėsaugos stalčiuose, kaltinimai L. Andriuškevičienei ėmė bliūkšti ir šių metų balandį Vilniaus miesto 2-asis apylinkės teismas visiškai išteisino pareigūnę, konstatuodamas, kad STT ir Vilniaus apygardos prokuratūros pateiktoje medžiagoje nėra jokių duomenų apie jai inkriminuotus nusikaltimus.

Tuo tarpu R. Andriūnas šių metų spalį nuteistas kitoje byloje: už sukčiavimą ir vekselių klastojimą jam skirta 3 metų ir 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmė. Vilniaus apygardos teismas nuosprendyje pažymėjo, kad šis asmuo elgėsi itin ciniškai apgaudinėdamas garbaus amžiaus pensininkę, iš kurios reikalavo grąžinti nebūtą skolą. Teismas įpareigojo R. Andriūną atlyginti nukentėjusiajai 100 983 litų turtinę ir 30 000 litų neturtinę žalą.

Byloje dėl ciniškai apgaudinėtos pensininkės vadinamasis „sostinės elito verslininkas“ (tai tikras apibūdinimas iš vienos publikacijos žiniasklaidoje) savo kaltę visą laiką neigė – taip pat, kaip ir „Vilniaus sadutės“ atveju.

Šiandien, kai teismą pagaliau pasiekė ir L. Andriuškevičienės tirta byla, jau galima teigti, kad vienas iš STT prieš šią pareigūnę įvykdytos operacijos rezultatų – tai, kad teisingumo vykdymas buvo sustabdytas keleriems metams.

Teisme nagrinėjant L. Andriuškevičienei iškeltą bylą, buvo pateiktas skandalingas liudijimas apie FNTT pareigūną, kuris įtariamiems aferistams teikdavo jos atliekamo tyrimo medžiagą, už šias „paslaugas“ reikalaudamas pinigų. Esama ir liudijimų apie neoficialius kai kurių Vilniaus apygardos prokurorų veiksmus, siekiant padėti įtariamiesiems išvengti atsakomybės.

Žiniasklaida, vykdžiusi kampaniją prieš L. Andriuškevičienę, visiškai nesidomėjo jos tirtos bylos esme ir likimu, o R. Andriūną vaizdavo kaip nekaltą auką. Vienas iš įspūdingesnių pavyzdžių lrytas.lt publikacija, kurioje „ilgai persekiotas vilnietis verslininkas“ R. Andriūnas samprotauja apie „gėdą“, kad jam įtarimus pareiškusi pareigūnė neva „juodina Lietuvos valstybę ir teisėsaugą“.Šarūnas Puidokas, ekspertai.eu Visuomeninių ir politinių procesų skyriaus vadovas:

Pasakysiu atvirai: manęs tikrai nedomina paties R. Andriūno persona. Tačiau dar kartą atkreipsiu dėmesį į kitą, esminį, dalyką – ekspertai.eu siekė ir sieks, kad nusikaltėliai, iki šiol ramiai besidarbuojantys specialiosiose tarnybose ir susiję ne tik su šia viena byla, atsisėstų į teisiamųjų suolus. Mano manymu, valstybei būtų daug svarbiau ir naudingiau, jei į viešumą būtų traukiami nusikaltėliai, dirbantys tokiose tarnybose kaip STT, FNTT ir prokuratūra. Žmonės, puikiai matantys korupcijos įsigalėjimą valstybėje ir suvokiantys šio reiškinio priežastis, jau seniai laukia, kol už grotų sės pirmasis mafijai tarnaujantis prokuroras. Tai būtų geriausia prevencija kovoje su korupcija.

PAPILDYTA 15:35

Teismo posėdis nukeltas neatvykus kaltinamiesiems L. Mananikovai ir E. Ivanenkai.

R. Andriūnas atsisakė bendrauti su ekspertai.eu, todėl kol kas lieka neatsakyta į klausimą, koks FNTT pareigūnas leido jam susipažinti su prieš jį nukreipto ikiteisminio tyrimo dokumentais ir prašė už tai „atlygio”.

Ekspertai.eu atkreipia dėmesį, kad R. Andriūnas ir L. Mananikova turėjo beprecedentę Lietuvos teisėsaugos istorijoje galimybę susipažinti su nebaigtos bylos, kurioje jiems pareikšti įtarimai, medžiaga: ši medžiaga buvo prijungta prie bylos, kurioje kaltinta galimai nusikalstamus R. Andriūno ir jo bendrininkų veiksmus tyrusi FNTT pareigūnė.

Kitas teismo posėdis numatytas lapkričio 11 d.

Susiję:

Nusikaltėlių pralaimėjimas: teismas visiškai išteisino buvusią FNTT tyrėją Liną Andriuškevičienę

Po žiniasklaidos paskelbto melo jūros ekspertai.eu skelbia viešą buvusios FNTT majorės laišką

Pareigūnai nusikalstamos reiderių grupuotės tarnyboje

 

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
20. jeronimas
(2013-11-23 22:31:29)
(109.79.171.129) Parašė:

Kartais pradedu galvoti,kad gal but seimas priemes slaptai yra istatyma,kuris leidzia tyrimo medziaga netgi labai svarbiose ir visuomenes demesi atkreipianciose bylose,leisti susipazinti pasaliniams asmenims,net ne zurnalistams.isivaizduokite,sedi tokia miliniene televizijos laidoje,ir pareiskia,kad ji susipazinusi su garsia pedofilijos byla.Tiksliau ne tik perskaiciusi visus 21 ar 25 tomus bylos medziagos ,bet netgi atsisvietusi sios bylos medziaga ,kuri naudinga jai.Negirdejau,kad si bobele dirbtu teisininke.Net jos kalbos maniera labjau panasi i turgines bobos,ir jokiu budu i teisininkes.O juk si byla iki teismo dar net nebuvo nukeliavusi.ir man labai keista,kad neatsirado per visa Lietuvos teisesauga ne vieno "teisininkio" kuris isdristu bent paklausti,kokiom pareigom kokiuo pretekstu vadovaudamasi miliniene turi kazkieno leidima knistis po jai visai svetimas bylas.negana to,kad tai ivykdytas grubus baudziamasis nusikaltimas,kur manau tiesiog akivaizdus korupcijos veiksmai,joks prokuroras ,joks teisejas net zodziu neuzsimine,jog tai nusikaltimas ivykdytas,nors daugybe cininu,kryzeviciu,valiu,versecku ir panasiai,daug ir graziu ,kartais net arogantisku ,kalbu viesai yra pareiske.Ir cia ne vienas atvejis,tokiuatveju simtai .Ir tai tik tie ,kurie jau akis bado keikvienam per privatizuotas viesas info priemones.Kastai,ar visiskai degradavusi teisesauga,kur galioja tik istatymai tiems,kuriuos nurodo plaukuota ranka,ar teisine veikla valstybeje isskirtiniais atvejais?19. teta
(2013-11-05 23:28:56)
(94.244.82.41) Parašė:

Bylu pasiskaitymo praktika-joks beprecedentinis atvejis. Ir usas skaite byla pries ji. Cia tokia praktika...18. Andriuskeviciene
(2013-11-05 20:38:28)
(2.150.24.41) Parašė:

i generalinius prokurorus17. Melragis
(2013-11-05 18:33:51)
(78.60.188.42) Parašė:

Andriūnas buvo talentingas ūkininkas, tiesiog jam gyvenimas nepalankiai susiklostė. Bet jis atsistatys.16. užtektu
(2013-11-05 18:26:42)
(5.20.205.93) Parašė:

J.Džiugašvilio ir Berijos,kad sunaikintu Lietuvoje elitinius banditus15. na va
(2013-11-05 18:25:48)
(78.63.207.46) Parašė:

teisėsaugoje dirba ir drąsių dorų žmonių. Pagarba majorei ir stiprybės. Na negali taip Lietuvoje ilgai tęstis. O majorė turi būti paaukštinta, o tie, kurie dirbo prieš ją, turi būti susodinti!14. pastebejau
(2013-11-05 16:42:08)
(96.47.226.21) Parašė:

Jei aferistus uzstoja pedrytis-jiems viskas galima13. juozas is chicago
(2013-11-05 16:31:29)
(71.23.154.193) Parašė:

AS visa laika zinojau kad lietuvos teisesaugoj yra yra saziningu zmoniu...sekmes JIEMSParašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras