2024 m. birželio 17 d.

 

Praėjus šimtmečiui, vėl vykdomas armėnų genocidas (video)

1
Paskelbta: 2014-04-01 11:27 Autorius: Mindaugas Peleckis

Praėjus šimtmečiui nuo turkų vykdyto armėnų genocido (arm. Hayots Tseghaspanutyun, arba Medz Yeghern), kurio metu buvo išžudyta daugiau kaip 1,5 mln. žmonių, tviteryje (#SaveKessab) atsirado nerimą kelianti žinia apie naują šios tautos genocidą, vykdomą Sirijoje. Kaip pranešė france24.com ir snob.ru, vadinamieji „sukilėliai“, kurie Sirijos ir Turkijos pasienio Kesabo mieste žudo jame gyvenančius armėnus, yra turkų tautybės.

Kesabe gyvena apie 5 000 žmonių, daugelis jų – armėnų tautybės, trečdalis jų – musulmonai šiitai. Pasaulyje yra apie 8 mln. armėnų, iš jų apie 100 000 gyvena Sirijoje.

Kesabe gyvena viena didžiausių Sirijos armėnų bendruomenių. Daugelis miestelio gyventojų – išgyvenusių tragiškuosius 1909–1915 m. genocido įvykius armėnų palikuonys.

2014 m. kovo 21-ąją iš Turkijos į Kesabą atvyko Sirijos „Al Qaeda“ atšakos kovotojai, užėmė kovines pozicijas kalnuose ir ėmė šaudyti į miestą. Apie 600 armėnų šeimų buvo priverstos pabėgti į Latakiją, esančią už 65 km. Pranešta apie 80 žuvusių armėnų.

Pasak Sirijos atstovo Jungtinėse Tautose Bašaro Džaafari, „sukilėliams“ padeda Turkijos tankai. „Jie žudo armėnus toje pačioje vietovėje jau trečią kartą – 1909, 1913 ir 2014 metais“, – pareiškė B. Džaafari (vaizdo medžiaga – čia).

Kovo 28-ąją armėnų žudynes Sirijoje pasmerkė ir JAV, ir Rusija.

Balandžio 2-ąją Armėnijos sostinėje Jerevane vyks akcija „Išgelbėkime Kesabą“. Prie jos ketina prisijungti ir kiti pasaulio miestai. 

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
1. Letas Palmaitis
(2014-04-01 19:13:57)
(78.62.221.179) Parašė:

Nuostabus nuoseklumas: viskas visada tik iš to paties putiniško-asadiško šaltinio! Suprantama, kad kare (net "krikščioniškame") gėris ir blogis itin susimaišo, išlenda kolektyvinis kerštas (ypač, jei tie armėnai yra šiitai!), jau neminint, kad "sukilėliais" tiesos priešai vadina įvairias, dažnai tarp savęs nesutariančias grupuotes. Suprantama, kad vietiniai turkų tautybės fanatikai galbūt "suvedinėja sąskaitas" su armėnais. Bet kad Sirijoje veiktų Turkijos tankai - tai jau pasaka, panaši į Krymo "išlaisvinimą"! Jei armėnai pabėgo į Latakiją, tai reiškia, kad jie pabėgo pas salafitus, nes būtent Latakijoje pastaruoju metu salafitai pasiekė žymių pergalių ir užėmė didelę teritoriją. Matyt armėnai geriau negu autorius supranta, nuo ko ir kur reikia bėgti.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras