2024 m. birželio 16 d.

 

Prašmatnus surašymas

Paskelbta: 2011-03-07 12:36 Autorius: ekspertai.eu
Šiuo metu vyksta visuotinis gyventojų surašymas. Lietuvoje dažnas valdžios vykdomas projektas susilaukia daugiau dėmesio ne tiek dėl jo turinio ir prasmės (kas šiuo atveju taip pat įdomu), bet, kaip visada, dėl įspūdingo finansavimo. Žinia, šiam gyventojų surašymui atseikėta beveik 30 milijonų litų. EKSPERTAI.EU pasidomėjo, iš ko gi susideda šį nemenka suma. Statistikos departamento buvo paprašyta pateikti išsamią šio projekto sąmatą.Statistikos departamentas tai ir pabandė padaryti ir atsiuntė dokumentą su sumomis. 2011 METŲ VISUOTINIO GYVENTOJŲ IR BŪSTŲ SURAŠYMO SĄMATA: 1. Darbo užmokestis (kartu su kompensacijomis už nepanaudotas atostogas) 17 milijonų 369 tūkstančiai 2. Kompensuojamos transporto išlaidos surašymo darbuotojams 3 milijonai 331 tūkstantis 3. Soc. draudimas 5 milijonai 381 tūkstantis Iš viso darbo užm. + soc. draudimas 26 milijonai 81 tūkstantis Kitos paprastosios išlaidos 4. Ryšių išlaidos 410 tūkstančių 5. Nešiojamų kompiuterių, patalpų ir papildomų IT išteklių e-surašymui nuoma 906 tūkstančiai 6. Transporto išlaidos 65 tūkstančiai 7. Komandiruočių išlaidos 60 tūkstančių 8. Surašymo populiarinimas (televizijoje, spaudoje, e. žiniasklaidoje) 640 tūkstančių 9. Kitų paslaugų išlaidos 1 milijonas 413 tūkstančių Iš viso kitų paprastųjų išlaidų 3 milijonai 494 tūkstančiai IŠ VISO PAPRASTŲJŲ IŠLAIDŲ GYVENTOJŲ IR BŪSTŲ SURAŠYMUI 29 milijonai 575 tūkstančiai. Tačiau ši atsiųsta informacija pakankamai skurdi. Pagal šią informacija nėra žinoma kiek žmonių dirba prie projekto, ar jie visi gauna vienodą atlygį, kokios su dirbančiaisiais pasirašytos darbo sutartys - terminuotos ar neterminuotos, kaip tie žmonės buvo atrenkami darbui. Taip pat labai įdomu laimėjo konkursus ir su kuo pasirašytos sutartys dėl kompiuterinės įrangos, per kokius žiniasklaidos kanalus ir kokiais kiekiais ir už kokias sumas bus reklamuojamas šis surašymas ir t.t. Kitaip tariant, piliečiams įdomi kiekvieno punkto smulki detalizacija. Ne paslaptis, kad apie 60 proc. žmonių Lietuvoje turi kompiuterius ir gali patys įvesti duomenis. Taip pat kol kas nėra žinoma kodėl nenagrinėta ir nepriimta kita metodika, naudojama užsienyje, kur gyventojų surašymams nėra išleidžiami milijonai.
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras