2022 m. rugpjūčio 16 d.
 

 

Prašoma nedelsiant denonsuoti 1939 m. kovo 22 d. Vokietijos ir Lietuvos Respublikos sutartį

39
Paskelbta: 2022-06-24 10:00 Autorius: Zigmas Vaišvila
Antanas Smetona, perversmo keliu tapęs Lietuvos vadovu (kitose valstybėse tokie žmonės vadinami diktatoriais), vėliau per upelį sprukęs iš šalies. Šiai istorinei asmenybei už nuopelnus Lietuvai šiuo metu Landsbergių bendruomenė siekia pastatyti paminklą Vilniaus centre.


Valstybės lyderiui Gitanui Nausėdai, LR Seimo valdybai, LR Vyriausybei

2022 m. birželio 22 diena, Vilnius

1. Vykstant karo veiksmams Ukrainoje, aštrėja Lietuvos Respublikos ir Rusijos Federacijos santykiai. Dėl Rusijos Federacijos dalies prekių tranzito per Lietuvos Respubliką į Kaliningrado sritį ir atvirkščiai nutraukimo Rusijos Federacija pagrąsino Lietuvos Respublikai neįvardintu atsaku, jei šis tranzito apribojimas nebus nutrauktas.

2. Lietuvos piliečiams nepaaiškintas šio tranzito nutraukimo teisinis pagrindas, o LR užsienio reikalų ministro pavaduotojas M. Adomėnas viešai paskelbė, kad kreiptasi į Europos Komisiją dėl išaiškinimų, dėl ko darytina išvada, kad Lietuva tai galėjo padaryti vienašališkai.

Sparčiai aštrėjant Lietuvos Respublikos ir Rusijos Federacijos santykiams, iškilus grėsmei, kad Rusijos Federacija gali vienašališkai denonsuoti sutartį dėl šių šalių sienų, būtina nedelsiant denonsuoti 1939 m. kovo 22 d. Vokietijos ir Lietuvos Respublikos sutartį dėl Klaipėdos krašto perdavimo Vokietijai.

Šią sutartį Lietuvos Respublika buvo privesta sudaryti Vokietijos karinės jėgos grąsinimu, t.y. pažeidžiant 1928 m. rugpjūčio 27 d. Bendrąją sutartį dėl atsisakymo nuo karo, kaip nacionalinės politikos priemonės, t.y. Paryžiaus paktą, arba Briando-Kelloggo paktą, ir su šiuo Paktu susijusią Stimsono doktriną, nuo kurios prasidėjo agresijos pasekmių nepripažinimo politika tarptautinėje teisėje.

Šio Pakto dalyvėmis buvo beveik visos tuometės pasaulio valstybės, taip pat ir Vokietija bei Lietuvos Respublika. Paktu buvo uždrausta agresija tarptautiniuose santykiuose ir įsipareigota visus tarptautinius ginčus spręsti tik taikiomis priemonėmis.

Dėl šių priežasčių prašome nedelsiant denonsuoti 1939 m. kovo 22 d. Vokietijos ir Lietuvos Respublikos sutartį dėl Klaipėdos krašto perdavimo Vokietijai, ko pasekoje Rusijos Federacija netektų pagrindo aiškinimui, kad Lietuva Klaipėdos kraštą gavo TSRS dėka.

3. 1989 m. gruodžio 24 d. TSRS Liaudies deputatų III suvažiavimas pripažino 1939 m. rugpjūčio 23 d. pasirašytos Vokietijos ir TSRS nepuolimo sutarties slaptuosius protokolus negaliojančiais nuo jų pasirašymo momento.Šiais slaptais susitarimais (Ribentropo – Molotovo protokolais) Vokietija ir TSRS pasidalino/persidalino įtakos zonomis Vidurio ir Rytų Europoje. Pagal šios sutarties 1939 m. rugpjūčio 23 d.

slaptąjį protokolą į TSRS įtakos sferą pateko Suomija, Estija, Latvija, rytų Lenkija ir dalis Rumunijos (Besarabija). Vokietijos įtakon pateko Lietuva ir vakarų Lenkija. Lietuva buvo palikta Vokietijai, abi pusės pripažino Lietuvos interesus Vilniaus krašte.

1939 m. rugsėjo 20 d. Vokietija buvo parengusi sutartį, pagal kurią Lietuva būtų tapusi Vokietijos protektoratu. 1939 m. rugsėjo 28 d. Vokietijos ir TSRS draugystės ir sienos sutartimi šių dviejų šalių buvo pasidalinta Lenkija, o drauge pasirašytu papildomu slaptuoju protokolu pakeistos kai kurios 1939 m. rugpjūčio 23 d. Vokietijos ir TSRS nepuolimo sutarties slaptojo protokolo nuostatos - Lietuva perėjo į TSRS, o Liublino ir Varšuvos vaivadijų teritorijos – į Vokietijos įtakos sferą, buvo numatyta, kad TSRS įsipareigoja Vokietijai perduoti dalį Lietuvos teritorijos Suvalkijoje (palei Kudirkos Naumiesčio, Vilkaviškio, Marijampolės, Liudvinavo, Simno, Seirijų, Leipalingio, Kapčiamiesčio liniją). 1941 m. sausio 10 d. TSRS ir Vokietijos slaptuoju protokolu TSRS už Suvalkijos ruožą įsipareigojo Vokietijai sumokėti 7,5 mln. dolerių.

1989 m. gruodžio 24 d. TSRS Liaudies deputatų II suvažiavimas pripažino aukščiau nurodytus Vokietijos ir TSRS slaptuosius protokolus negaliojančiais nuo jų pasirašymo momento.

Dėl nurodytų priežasčių prašome nedelsiant kreiptis į Vokietijos Federacinę Respubliką dėl Vokietijos ir TSRS sudarytų 1939 m. rugpjūčio 23 d., 1939 m. rugsėjo 28 d. ir 1941 m. sausio 10 d. slaptųjų protokolų pripažinimo negaliojančiais nuo pasirašymo momento.

Lietuvos Visuomenės Taryba, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras Zigmas Vaišvila

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

 
Komentarai

 
39. Sasha > 38
(2022-06-26 16:59:28)
(193.239.232.102) Parašė:

manai 'geltonas' eda kovinio ozio dziovintus kakucius..?38. > 37 T0mas J.
(2022-06-26 15:55:35)
(91.163.154.166) Parašė:

Prisiedus kovinio ozio dziovintu kakuciu gyvenimo dziaugsmas matyt zymiai sustiprejo.37. T0mas J. -> geltonam
(2022-06-26 15:12:41)
(82.223.14.245) Parašė:

Pabaiga ne už kalnų, o tu neprasmingai leidi laiką su nepažįstamais „mėšlą vartojančiais kralikais“, nerasdamas rimtesnio užsiėmimo - kokia nyki, dvasiškai skurdi senatvė.. O buvai kadaise vertinamas, gerbiamas solidžių saviškių apsuptyje. Visa tai dingo praeity negrįžtamai, dabar vien taškaisi pykčio putomis liedamas chamišką pagiežą ant tave niekinančių anonimų.. Ar taip jaunystėje įsivaizdavai savo ateitį? Jauti gyvenimo prasmę?36. Nesavas
(2022-06-26 12:28:49)
(88.118.39.227) Parašė:

Čia liejasi daug mandrų išvedžiojimų, o reikalas visai paparastas: EK, ar kiti aukšti ES pareigūnai turi anūką ir kompaniją besti snukiais į atitinkamą sutartį, kur Rusijai garantuojama tranzito teisė į pašto siuntas ir vidaus prekes. Ir veltui nuopisa pila žibalą Vandeliajenei, kad nusileisti Rusijai negalima. Bus nusileista, nes sutartys turi būti vykdomos35. yel/l/ow submarine apie 28. T0
(2022-06-26 12:03:35)
(84.15.180.185) Parašė:

na, tomukas „mėšlą (pindolansberginį) vartojantis kralikas“ , matau, didžiuojasi tokiu esąs :))))) - tas klausimas, kiek teisėtumo ir kieno interpretavimu, buvo Lietuvos stojime į TSRS, dabar yra visiškai neaktualus :)) - nes faktas yra tame, kad tai buvo įteisinta pokarinėse pasaulio dalybose - t.y. karo nugalėtojų susitarimuose jaltoje ir potsdame, įskaitant ir 1975 metų Helsinkio susitarimus dėl europos sienų neliečiamumo..., - bet, kadangi pindostanas, po TSRS išardymo, nežiūrint į tai, jog rusija buvo pripažinusi ir JTO pripažinta esanti TSRS teisių ir įsipareigojimų(!!!) paveldėtoja, į visus pokario susitarimus nusispjovė(pindstanas nusispjovė, suprantama), tai ir rusijai rankos tapo atrištos :)) - jei Lietuva įstojo į TSRS su klaipėdos ir vilniaus kraštų bonusais (“vestuvinėmis dovanoomis“), tai necivilizuotų skyrybų atveju tas “dovanas“ pridera grąžinti, arba atiduoti “anstoliams“ :))) - šizoukropijos pavyzdys neleis meluoti :))) - tik ten tų “dovanų“ žymiai daugiau :) - net procentiškai (teritorijų prasme) - o dabartinė anstolių veiklos “specifika“, manau nedaug kam patinka ..., - tačiau norinčių atsikratyti iki gyvos gerklės už3,14susio seno gaspadoriaus, t.y. šizoukropijos, - milijonai ! - tą patvirtina ru pasų išdavimo dinamika jau pilnai išlaisvintuose administraciniuose vienetuose :)34. yel/l/ow submarine to 30. T0ma
(2022-06-26 11:26:13)
(84.15.189.23) Parašė:

čia tomukas ir vėl, kaip ir dera tikram beretozoidui - t.y. dvigubos sąžinės ir moralės šeiminkui, apsimeta nesuprantąs, jog trigrašis, rašydamas “niekas nesako“, turėjo omeny sisteminius politikus ir valdžiagyvius :) - kas iš to, kad apie stojimo į eurokolchozą neteisėtumą sako submarinai, trigrašiai ar net vaišvilos ?! - tai yra nulis, tai niekam neįdomu tai yra pindokratija, ---- kitaip sakant, šizolitchūaniška demokratija tai yra konsevatinių, psichopatriotinių žmonių (demos), lansberginių fanatikų valdžia , o tiksliau - diktatūra ...33. Prigėręs tvartelio sysalo
(2022-06-25 23:08:54)
(46.138.230.116) Parašė:

Svarbiausia nepamiršti denonsuoti Vytauto Didžiojo sutartis su kryžiuočiais. Tada galėsime būti visiškai ramūs.32. Xxxx
(2022-06-25 22:57:32)
(83.179.126.239) Parašė:

Pritariu 31.. Trumpai, teisingai, gražiai parašyta.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras