2024 m. liepos 15 d.

 

Pratybose „Stiprus husaras 2016” bendras operacijas vykdys ir sąjungininkai iš JAV ir Lenkijos

3
Paskelbta: 2016-08-16 17:37 Autorius: ekspertai.eu

Nuo rugpjūčio 17 iki 26 d. Gaižiūnų poligone (Jonavos raj.) vėl vyks suplanuoti koviniai veiksmai, judės kovinė technika ir tankai, aidės šūviai – tomis dienomis brigados „Geležinis Vilkas“ kariai kartu su Jungtinių Amerikos Valstijų ir Lenkijos kariais vykdys vertinamąsias lauko taktines pratybas „Stiprus husaras 2016“. Pratybų pagrindinis tikslas – įvertini Karaliaus Mindaugo husarų  ir  Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų batalionų manevrinių kuopų karių įgūdžius mūšio lauke veikiant kartu su sąjungininkais.  

Pasak pratybų organizatorių, pratybos unikalios tuo, kad jose dalyvaus net trys nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių kuopos ir  viena rezervo karių kuopa. Tiek šauktiniai, tiek profesinės karo tarnybos kariai šių pratybų metu vykdys gynybą, puolimo operacijas, atliks taktinį žygį iš susitelkimo rajonų ir planuosis įvairią kovinę paramą – gynybos operacijai bus naudojami JAV karių tankai „Abrams“.  Iš viso pratybose planuoja dalyvauti apie 1,3 tūkst. karių.

„Tarnybą baigiantys nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariai per pratybas „Stiprus husaras 2016“  privalo pasiimti visas taktines žinias, kurias tik įmanoma, panaudoti tankus taip, kad priešo pajėgos neturėtų jokių šansų įgyvendinti savo sumanymo. Rezervo kariai turi išmokti sąveikauti su užsienio parteriais, prisiminti taktines gudrybes ir jas išnaudoti mūšio lauke. Kertinis aspektas – nuolatinė sąveika su užsienio partneriais“, – per pratybų atidarymo ceremoniją sakė pratybų vadovas  brigados „Geležinis Vilkas“ vadas pulkininkas  Mindaugas Steponavičius.

Pratybų scenarijus sukurtas taip, kad minėti batalionai su priskirtais užsienio partneriais kovos vienas prieš kitą. Siekiant sukurti kiek įmanoma realias  mūšio sąlygas, pratybose bus naudojamos lazerinių technologijų pagrindu veikianti simuliacinė mūšio sistema MILES (angl. Multiple Integrated Laser Engagement System). Sistema leidžia ne tik nukauti priešą, tačiau ir pačiam kariui sužinoti apie savo sužeidimą ar tariamos gyvybės praradimą. Tokie techniniai sprendimai verčia pratybų dalyvius geriau susikoncentruoti ir neprarasti kariško budrumo vykdant paskirtas užduotis.

Vertinamoji pratybų fazė prasidės rugpjūčio 22 dieną. Pagrindiniai kovos veiksmai bus atliekami rugpjūčio 23 dieną nuo 10 val. ryto.

Šaltinis: kam.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
3. Vadakste
(2016-08-16 22:41:27)
(78.58.56.171) Parašė:

Lt ne ekonomika kelia , o tik treniruojasi , treniruojasi kariskiai , tai matyt kazkam rimtam ruosiamasi.O as sakau , kad stop ginklavimuisi ir karams. Lietuvai ir visai kitai zmonijai reikalinga taika.Karai zmonijai yra blogis.2. Albas
(2016-08-16 22:15:29)
(46.249.171.27) Parašė:

Manau jau tikrai galima į Gineso rekordų knygą LT įtraukti, kaip daugiausiai non stop pratybų vykdančią šalį. Lietuva be pratybų - Lietuva be ateities, mums valgyt nereikia, pratybas paduok...Pabaltijo Š korėja kažkokia bl...1. Darijus
(2016-08-16 17:45:37)
(90.140.47.1) Parašė:

NATO olimpinės žaidynės tęsiasi.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras