2023 m. lapkričio 30 d.

 

Premjeras nebeabejoja prokurorų kompetencija

Paskelbta: 2011-11-22 11:06 Autorius: ekspertai.eu
Prieš kelias savaites žiniasklaida paskelbė apie tai, kaip Lietuvos premjeras Andrius Kubilius ryžtingai suabejojo Generalinės prokuratūros prokuroro Sauliaus Versecko kompetencija, kuris nutraukė generolo Romualdo Boreikos praturtėjimo bylą, neradęs nė menkiausių nusikaltimo požymių.Po Premjero pasipiktinimo Generalinė prokuratūra žaibiškai pradėjo S. Versecko tarnybinį patikrinimą. Tačiau tikrino visai kitus dalykus, o dėl generolo R. Boreikos nutrauktos bylos, dėl ko ir garsiai piktinosi Premjeras, patikrinimo net nepradėjo. Apie tai skelbėme publikacijoje "Generalinė prokuratūra atvirai ne tik visuomenei, bet jau ir Premjerui demonstruoja išangę". Šioje situacijoje visuomenei taip ir liko neaišku, ar: a) A. Kubilius teisus ar ne, reikalaudamas tęsti tyrimą? b) prokuroras S. Verseckas pagrįstai ar nepagrįstai nutraukė ikiteisminį tyrimą dėl generolo R. Boreikos praturtėjimo? c) Premjero triukšmingai mesti kaltinimai turėjo pagrindo, kad prokurorai blogai dirba ir reikiamai netyrė generolo R. Boreikos praturtėjimo? Su visai šiais konkrečiais klausimais EKSPERTAI.EU ir kreipėsi į Premjerą. "Premjero teigimu, teisėsaugos sistemoje pradėti darbai ir procesai, kurie veda prie didesnio teisėsaugos sistemos skaidrumo. Šie darbai tęsis, net ir tuo atveju, jei bus asmenų, kuriems toks struktūrinis apsivalymas nepatiks. Premjeras taip pat sutinka su Prezidente, pareiškusia, kad visos teisėsaugos struktūros turėtų sukurti efektyviai veikiančias vindikacijos tarnybas, ir teigia, kad geriausi rezultatai bus pasiekti, jei efektyvumą ir skaidrumą skatinančius darbus atliks savo srities profesionalai", - sakoma lakoniškame Vyriausybės atsakyme. EKSPERTAI.EU komentaras Premjero atsakymas aiškiai parodė, kad jo paties sukeltas skandalas, dėl esą blogai tirtos generolo R. Boreikos bylos, tebuvo eilinis Vyriausybės vadovo blefas vaizduojant kovą su korupcija. Kas atsitiko, kad staiga per keletą dienų Premjeras ir jo visa komanda visiškai pakeitė savo poziciją dėl prokurorų nekompetencijos? Kas galėtų paneigti, jog galimai įvyko tokie mainai: šekit V. Račkauską - nelįskit prie R. Boreikos. Juk taip patogu nukreipti dėmesį (ypač artėjant rinkimams) nuo stambių finansinių aferų į pedofilijos ir žudynmų bylą, kuri, žiniasklaidos pagalba, daroma visų gerai skaitomu ir žiūrimu detektyviniu romanu.
Tačiau tai tik nieko nekeičiančios prielaidos.  
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras