2023 m. kovo 31 d.
 

 

Premjeras užsimiršo: kalba apie AE vietoj kalbos „Energetikos strategijos kryptys“

Paskelbta: 2013-04-25 13:37 Autorius: Naujienų redaktorius

Ministro Pirmininko tarnyba išplatino pranešimą su premjero kalba Seime pristatant vyriausybės sudarytos darbo grupės pasiūlymus dėl energetikos strategijos krypčių.

Algirdo Butkevičiaus kalba nejučia pradėjo suktis tik apie atominę jėgainę, premjeras puolė teisintis ir glaistyti šalyje susidariusią padėtį, diskutuojant Lietuvos energetikos klausimais.

„Gerbiamieji Seimo nariai,

Šiandien jums bus pristatyti Vyriausybės sudarytos darbo grupės pasiūlymai dėl energetikos strategijos krypčių. Noriu pabrėžti, kad šiai darbo grupei užduotį suformavo Seimas po konsultacinio (patariamojo) referendumo, kuriame dauguma Lietuvos gyventojų pasisakė prieš naujos atominės elektrinės statybą. Seimo rezoliucija buvo pavesta parengti ir pateikti ekonomiškai optimalią ir vartotojams palankią apsirūpinimo elektros energija strategiją.

Darbo grupė pasitelkė Lietuvos energetikos instituto mokslininkus ir specialistus, kurie atliko išsamią energetinės situacijos analizę ir galimų išlaidų paskaičiavimus, jeigu nauja atominė elektrinė būtų pastatyta pagal ankstesnės Vyriausybės parengtą verslo planą. Arba – be atominės elektrinės. Kodėl reikėjo tokios analizės? Juk buvusioji Vyriausybė buvo pateikusi savo skaičiavimus, kurie esą pagrindžia būtinybę statyti naują jėgainę, kurios gaminamą perteklinę elektrą galėtume parduoti rinkoje.

Deja, tokie vertinimai buvo – už uždarų durų. Visuomenei nežinoma, kaip ir kuo remiantis buvo atliekami palyginti žemą elektros savikainą pagrindžiantys skaičiavimai.

Siekiant skaidrumo ir viešumo, pirmą kartą Seime ir kartu visuomenei bus pateiktas tokio pobūdžio pranešimas – Lietuvos energetikų parengta studija, kurioje įvairiais pjūviais atskleidžiama, kokia galėtų būti ankstesnės Vyriausybės parengto projekto jėgainės savikaina, kaip gali augti jos statybų kaštai, ar ji bus konkurencinga.

Energetikos ministras Jaroslavas Neverovičius pristatys darbo grupės pasiūlymus dėl energetikos strategijos krypčių, kurios buvo apsvarstytos Vyriausybės strateginiame komitete.

Daugelio demokratinių šalių valdžia ir opozicija sugeba diskutuoti ir susitarti dėl strateginių objektų ir projektų, o pasikeitus valdžiai – negriauna to, kas buvo sutarta. Tai – brandos požymis. Lietuvoje, deja, to dar tik mokomės ir tik laikas parodys, ar pavyks išmokti. Tačiau nebijome kritikos, nes vadovaujamės mokslu, specialistų atliktais skaičiavimais, mokslininkų analizėmis, nebijome diskutuoti.

Imdamiesi šio svarbaus strateginio projekto, privalome įvertinti visas aplinkybes, kad tokia jėgainė būtų konkurencinga ir atsiperkanti.

Visagino atominės elektrinės projektas turi partnerius Latviją ir Estiją. Apie mūsų Vyriausybės darbo grupės pasiūlymus informavome Latvijos ir Estijos vadovus. Laukiame jų nuomonės ir sprendimo. Neužkertame kelio atominei energetikai Lietuvoje, todėl sakome – kad Visagino AE projekto tęstinumas galimas tik pagerinus pagrindinius komercinius projekto rodiklius ir įgyvendinus papildomas sąlygas.

Gerbiami kolegos, jūsų dėmesiui pateikiame Lietuvos energetikų parengtą studiją ir darbo grupės išvados dėl energetikos strategijos krypčių.

Vyriausybė įvertinusi ir jūsų diskusijoje išsakytas mintis priims sprendimą dėl Lietuvos energetikos strategijos krypčių. Aktyvios diskusijos tikiuosi ir visuomenėje.

Dėkoju Seimui už parodytą dėmesį šalies energetikos problemoms.“

lrv.lt, ekspertai.eu inf.

Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras