2024 m. liepos 14 d.

 

Pretendentai į „Metų Korumpas 2013” nominaciją „Metų klaida”

24
Paskelbta: 2013-12-27 11:31 Autorius: ekspertai.eu

Po sunkaus ir įtempto darbo kompetentingų ekspertų komisija (toliau – Komisija) iš gausybės pavienių asmenų ir darbo kolektyvų pasiūlytų kandidatų atrinko tris pretendentus į prestižinių apdovanojimų „Metų Korumpas 2013” nominaciją – Metų klaida.

Pranešime spaudai Komisija ypač pabrėžė: nominacija „Metų klaida” – vienintelė, kurioje nominuojami ne korumpai, o asmenys, nukentėję nuo korumpų ir (ar) sugebėję jiems pasipriešinti ir priversti padaryti klaidų. O kalbant Padoriam piliečiui rekomenduojamo žodyno terminais – tai asmenys, kurie, žvelgiant iš korumpų perspektyvos, kompromituoja valstybę ir griauna jos korumpuotus pamatus, taip gadindami valstybės vardu veikiančių korumpų nervus ir nuotaiką.

Buvusio Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovo Vitalijaus Gailiaus ir jo pavaduotojo Vytauto Giržado išteisinimas

FNTT misija – apsaugoti valstybės finansų sistemą. Neįtikėtina: prieš šią sistemą buvo įvykdyta pati tikriausia diversija, kuriai pirmu smuiku griežė Lietuvos prezidentė.

Visų instancijų teismai konstatavo: V. Gailius ir V. Giržadas, kurių galvų reikalavo pati Dalia Grybauskaitė, buvo atleisti neteisėtai. Kubilinio mentaliteto pseudopatriotas, ant kurio naktinio stalelio guli Padoraus piliečio žodynėlis, pasakytų: šalies vadovė, faktinis VSD vadovas Romualdas Vaišnoras ir du buvę ministrai, liberalcentristai Raimundas Palaitis bei Artūras Melianas, truputį suklydo.

Bet pilietis, neišdresiruotas vynioti į vatą, įvardintų taip: įtakinga interesų grupuotė su prezidente priešakyje nusikalstamais tikslais susidorojo su FNTT vadovybe. Ir palinkėtų, kad 2014-iais pagaliau būtų iškelta baudžiamoji byla tiems, kurie suorganizavo niekuo nenusikaltusių pareigūnų, o taip pat ir V. Gailiaus šeimos narių, persekiojimą.

Tačiau žvelgiant iš aukščiausių šalies vadovų pozicijų, toks pareigūnų išteisinimas yra laikytinas visiška klaida ir valstybės gėda.

Buvusios FNTT vyriausiosios tyrėjos, majorės Linos Andriuškevičienės išteisinimas

Jau dviejų instancijų teismai visiškai išteisino L. Andriuškevičienę, kelerius metus kaltintą STT ir prokuratūros bei intensyviai juodintą žiniasklaidos priemonėse. Po šių teismų sprendimų dar akivaizdesnė tapo šio nusikalstamo persekiojimo esmė, apie kurią ne kartą rašė ekspertai.eu: pasitelkus teisėsaugą ir žiniasklaidą, su FNTT pareigūne buvo susidorota už tai, kad ji tyrė „Vilniaus sadutės” bylą. 2013-ųjų rudenį ši byla vis dėlto pasiekė teismą, o kaltinimai dėl finansinės aferos pareikšti tiems patiems asmenims, kuriuos žiniasklaida vaizdavo kaip garbingus verslininkus, nekaltai nukentėjusius nuo L. Andriuškevičienės.

Ši byla – tobulas pavyzdys, kaip nesunkiai Lietuvoje galima nusipirkti specialiąsias tarnybas, kurios už pinigus gali įvykdyti bet kokius užsakymus prieš bet kokius valstybės piliečius, taip pat ir statutinius pareigūnus.

Žvelgiant nusikaltėlių ir jų bendrininkų specialiosiose tarnybose akimis, sąžiningos pareigūnės išteisinimas, be abejo, yra labai apmaudi klaida ir nesusipratimas.

Tarptautinio kalibro teroristės Eglės Kusaitės pergalė

Kelerius metus žiniasklaida vaizdavo šią jauną klaipėdietę kaip itin pavojingą teroristę, prokurorai Justas Laucius ir Mindaugas Dūda reikalavo skirti 10 metų laisvės atėmimo bausmę, vieną po kitos kėlė naujas bylas. Tačiau gegužės 30 d. Vilniaus apygardos teismas skyrė E. Kusaitei vos 10 mėnesių laisvės atėmimo – lygiai tiek, kiek ji buvo įkalinta ikiteisminio tyrimo metu. O bylai atsidūrus apeliaciniame teisme, prokuroras Artūras Urbelis paprašė skirti jau ne 10, o 2 metų laisvės atėmimo bausmę, į ją įskaitant ir suėmimo laiką, o bausmės vykdymą atidedant. Taigi, pati prokuratūra jau pripažino, kad persekiojant E. Kusaitę persistengta.

Akivaizdu: subliuškęs prokuratūros ryžtas kaip dera nuteisti tarptautinę nusikaltėlę, kuri grasino susprogdinti net kelias Rusijos karines bazes, ir skystas teismo sprendimas yra vadintini klaida.

Į apdovanojimą už šią klaidą pretenduoja E. Kusaitės advokatas Kęstutis Stungys – žmogus, neturintis jokios gėdos, visiškai neatsakingas besarmatis, po advokato mantija galimai užsimaskavęs teroristas, sprogdinantis korumpinio teisingumo pamatus.

•••••••

Visuomenė gali padėti komisijos darbui siųsdama konstruktyvius laiškus adresu [email protected].

Visas publikacijas apie prestižinius apdovanojimus „Metų Korumpas 2013“ rasite antimafijos skiltyje „Metų Korumpas 2013“.Laiškus su pasiūlymais siųskite adresu [email protected]. Pastaba: savęs prašytume nesiūlyti, net ir tuo atveju, jei esate tikrai nusipelnęs apdovanojimo.

 

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
24. taigi
(2013-12-29 01:14:58)
(193.111.141.48) Parašė:

Prisiminkite, kaip Gailius balsavo dėl Venckienės, ir jums viskas bus aišku.23. *********
(2013-12-28 22:51:17)
(86.134.193.228) Parašė:

SVARBIAUSI 2013m.IVYKIAI LIETUVOJE {1}suėstas ir apšiktas geriausias premjeras Lietuvos istorijoje Uspaskich,{2}neteisėtai nacionalizuotas Snoro bankas,{3}tokį pat laimėjimą pasiekė Ūkio bankas. Dievas visiems atlygins!22. aha
(2013-12-28 20:31:45)
(78.60.76.111) Parašė:

kokio neįtikėtino bukumo autoriai ir susižavėję idiotai skaitytojai... Kai reikia vieno rezultato, pabrėžiama, kad teismas šoka pagal Prezidentės dūdelę. Ir taip plepančių kvailių nė kiek netrikdo čia pat su tokiomis pat idiotų šypsenėlėmis veiduose kartojamas kvailius džiuginantis priešingą rezultatą pabrėžiantis faktas, kad teismai pripažino Prezidentės paremtą Gailiaus atleidimą neteisėtu. Debilai niekada nemato toliau savo nosies, apie daugiau kaip vieną žingsnį į priekį ir pagalvoti neįmanoma..21. To aortai
(2013-12-28 14:23:08)
(78.62.244.87) Parašė:

Ko gero tamstai proto abortas pasidares.20. stasys to 19
(2013-12-28 12:13:01)
(78.63.67.199) Parašė:

eik tu pliauškiau išsipagiriok ..19. **************
(2013-12-28 02:20:55)
(86.134.193.228) Parašė:

ŽURNALISTAI PASIDOMĖKITE!!! Ar žinote, kad N.Coperiui yra iškelta baudžiamoji byla dėl neteisėtai jau po banko Snoras bankroto klientui išmokėtų (tiesiog pavogtų!) 1 mln.lt ! Yra surinkti visi, įrodymai, ant dokumentų yra N.Coperio parašai ir byla lapkričio 6d. jau turėjo būti nagrinėjama Vilniaus apygardos teisme. Tačiau Grybauskaitės nurodymu baudžiamoji byla yra nenagrinėjama ir buvo atidėta iki 2014-01-06d. Dabar, dar skambant slaptosios pažymos nutekinimo skandalui, Grybauskaitė asmeniškai ir jos šutvė, iš anksto suplanavusi ir tyčia subankrotinusi banką Snoras, bijo , kad pradės aiškėti jų nusikalstami darbai, Vasiliausko-Friklio-Kuperio vagystės iš užgrobto banko, todėl ji visaip "gesina" šią bylą. Čia tai bent valstybinės korupcijos lygis!!!Vagis dengia Ponia iš Daukanto aikštės!!! Kas gali tada paneigti, kad iš bankroto administratoriaus "otkatų"nerenkami pinigai Ponios rinkiminei kompanijai??!18. su šventėmis
(2013-12-27 23:45:46)
(84.240.10.140) Parašė:

negerbiami propagandistai, gausiai čia pavarę komentarų... Tik pasirinkite, - ar darbą dirbate, ar šnapsą lakate. Nes prigėrus nu tokia šlykšti kegebeneobolševikinė marazmacija verčiasi vos ne kas antru komentaru... Padorūs žmonės jūsų brudą jau seniai sugeba atsijoti. Nepavarkite net per didžiausią metų šventę putodamiesi, martos ir neomartos...17. to 15. aorta
(2013-12-27 22:55:59)
(5.20.138.112) Parašė:

o tavo smegenys visai supeliję...ir uoslę praradęs ir pelių negaudai...ir sąžinę, kažkur padžiovei...vai...vai visaiParašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras