2024 m. balandžio 23 d.

 

Prezidentė D. Grybauskaitė dalyvaus Europos Vadovų Tarybos posėdyje

Paskelbta: 2013-05-22 08:21 Autorius: Naujienų redaktorius
Nuotr. iš „pieterdecrem.be“
Nuotr. iš „pieterdecrem.be“

Prezidentė Dalia Grybauskaitė šiandien dalyvaus Europos Vadovų Tarybos (EVT) posėdyje.

Šalies vadovės spaudos tarnyba pranešime rašo, kad ES valstybių ir vyriausybių vadovai „kalbės apie vieną didžiausių iššūkių, su kuriuo susiduria ES – energetinį saugumą ir aukštas energetikos išteklių kainas. Norint geriau apginti Europos vartotojų interesus, būtina stiprinti ES energijos vidaus rinką ir labiau koordinuoti išorės energetikos politiką.“

Anot pranešimo, ES siekia iki 2014 metų sukurti energijos vidaus rinką ir iki 2015 metų panaikinti energetines salas. Tai esą labai svarbu Lietuvai siekiant energetinio savarankiškumo. Stipri ES energijos vidaus rinka prisidės ir prie ES konkurencingumo, ekonominio augimo skatinimo ir darbo vietų kūrimo, teigiama prezidentūros pranešime.

D. Grybauskaitės teigimu, didesnis ES energetikos politikos koordinavimas ir vieninga ES pozicija energetikos klausimais padėtų užtikrinti saugų ir nenutrūkstamą energijos tiekimą už prieinamas ir konkurencingas kainas.

EVT esą bus kalbama apie energetikos infrastruktūros atnaujinimą ir modernizavimą, didesnių investicijų pritraukimą. Šiuo metu ES derinamas prioritetinių energetikos infrastruktūros projektų sąrašas, kurį planuojama paskelbti pirmininkaujant Lietuvai.

Vadovai taip pat aptars mokesčių politiką. Pasak pranešimo, bus kalbama apie priemones, kaip gerinti mokesčių surinkimą ir geriau kovoti su mokesčių vengimu.

„lrp.lt“, „ekspertai.eu“ inf.

Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras