2024 m. gegužės 24 d.

 

Prezidentė D. Grybauskaitė: NATO turi būti pasirengęs labai greitai pereiti iš taikos į karo režimą

25
Paskelbta: 2018-01-11 16:52 Autorius: ekspertai.eu
Mokslų daktarė, prezidentė D. Grybauskaitė. Nuotr. prezidentas.lt
Mokslų daktarė, prezidentė D. Grybauskaitė. Nuotr. prezidentas.lt

Prezidentė Dalia Grybauskaitė geopolitinius iššūkius, Europos ir transatlantinį saugumą aptarė su tradicinio „Sniego susitikimo“ dalyviais.

Mažuoju Davosu vadinamas susitikimas kasmet į neformalias diskusijas sutraukia žymiausius užsienio ir saugumo politikos ekspertus iš viso pasaulio. Šiemet į Lietuvą atvyko buvęs NATO generalinio sekretoriaus pavaduotojas Alexanderis Wershbow, buvęs vyriausiasis JAV ginkluotojų pajėgų Europoje vadas, prisidėjęs prie rotacinių pajėgų Baltijos valstybėse dislokavimo, generolas leitenantas Frederickas Benjaminas Hodgesas, buvęs Švedijos premjeras Carlas Bildtas, garsus tarptautinis apžvalgininkas Edwardas Lucasas, kiti įtakingi analitikai, žurnalistai ir politologai.

Bendraudama su „Sniego susitikimo“ dalyviais, šalies vadovė pabrėžė, kad atvirai prieš Vakarus nukreiptas agresyvus Rusijos elgesys privertė Europą ir visą transatlantinę bendruomenę peržiūrėti savo gynybos prioritetus bei mobilizuoti visas pajėgas saugumui sustiprinti.

Pasak prezidentės, „objektyvių prielaidų, kad ateityje sumažės geopolitinė įtampa, nėra“.

„Rusija toliau reformuoja savo karines pajėgas ir ginkluotę, testuoja puolamuosius scenarijus prieš Vakarus. Pavasarį artėjant rinkimams Rusijoje, akivaizdu, kad nesikeis ir Vakarų atžvilgiu priešiška retorika. Todėl esminis Europos ir NATO uždavinys – efektyviai atgrasyti ir atremti besikeičiančias saugumo grėsmes“, - susirinkusius informavo D. Grybauskaitė.

Pasak šalies vadovės, transatlantinis saugumas priklauso nuo Baltijos šalių saugumo, todėl NATO viršūnių susitikime liepą būtina parengti efektyvią Aljanso pastiprinimo strategiją, numatyti priemones, kurios užkirstų kelią galimai regiono karinei izoliacijai, ir užtikrinti regioninę oro gynybą.

„NATO turi būti pasirengęs labai greitai pereiti iš taikos į karo režimą ir vykdyti itin plataus masto kolektyvinės gynybos operaciją, todėl reikalinga ir esminė Aljanso štabų reforma“, - nurodė prezidentė.

D. Grybauskaitė taip pat pabrėžė, jog fizinis JAV karinių pajėgų buvimas Baltijos šalyse yra kertinis atgrasymo ir regiono saugumo elementas.

Tačiau, nors Rusija vis labiau agresyvėja, praėjusių metų spalio pabaigoje JAV pranešė, kad nutraukė nuolatinį sausumos pajėgų karių rotavimą Lietuvoje.

Susiję:

Nors Rusija vis labiau agresyvėja, JAV nutraukė nuolatinį sausumos pajėgų karių rotavimą Lietuvoje  

D. Grybauskaitė: ilga klasių kova buvo kurstoma, remiantis radiopropaganda, tiekiant maistą ir ginklus iš užsienio   

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
25. Linas Medis
(2018-01-12 19:48:49)
(88.118.170.183) Parašė:

Aš vėl ne į temą. Noriu pasidalinti Idėja Lietuvai - kartu ir nerimu dėl diskomforto, kurį patiriu dėl to, kad mūsų ekscelencija aukščiausio lygio susitikimuose su beveik jai lygiais kitų šalių vadovais atrodo tokia vieniša. Visi puikuojasi "pirmąja pora", o tik mūsų ekscelencija ir Putinas visur pasirodo pavieniui. Kaip gražu, kai princas Pilypas, nors ir seniai nebelaiko šlapimo, bet visur stengiasi savimi papuošti karalienės Elzės apsireiškimus aukštuomenei. Na gerai - mūsų ekscelencija neturi gyvenimo partnerio. Bet juk, pagaliau, turi brolį. Kodėl negalima nuprausti, papuošti ekscelencijos brolį ir visosna kelionėsna imti kartu, idant savimi puoštų tiek ekscelenciškąją seserį, tiek ir suteiktų simetrijos neoficialiosios aplinkos aukštuomenės fotografijoms. Manau, kad ir VSD neturėtų jokių slaptų pažymų, galinčių užkirsti kelią broliškiems pirmosios poros vojažams - juk brolis švarus: niekad (mano žiniomis) nebuvo karjeros komunistu ir net beveik nemoka rusiškai (nes nesimokė Rusijoje). Ar ne logiškai dėstau savo Idėją Lietuvai?24. Petras Mureika: ekspol.pareig. ......
(2018-01-12 15:02:41)
(78.63.164.38) Parašė:

... gera info,.... apie amerikos kariuomenės kontingentą... .. suveikė, nes aš asmeniškai rašiau D.Trump kad iš viso išvestų savo kariuomenės junginius iš Lietuvos,.... nes gaunasi, kad Lietuva - okupuota... taip pat pažeidinėjamas LR Konstitucijos 137 str. ..... negražu iš seimo pusės, labai negražu... GĖDA....!!!23. virgis
(2018-01-12 11:47:37)
(78.157.69.102) Parašė:

ne sniego o snygio22. viktoras
(2018-01-12 10:05:53)
(85.255.62.145) Parašė:

Moteriškė pamiršo ,kad atstovauja šalį.21. T0mas J.
(2018-01-12 00:19:07)
(84.55.23.138) Parašė:

NATO niekas nepuola jau 69 metai. Ir taip yra tikrai ne dėl Grybauskaitės pastangų, bet todėl, kad NATO yra branduolinė teritorija. O kalba Grybauskaitė JAV generolų nurodymu tai, ką šie liepia jai kalbėti, kad tęsti mūsų tautiečių bauginimą Rusijos baubu ir įbauginti lietuviai nekeltų klausimo dėl JAV karinių bazių Lietuvoje antikonstituciškumo.20. V. Ladas
(2018-01-11 22:59:18)
(188.69.211.21) Parašė:

Tai, ką ji pasakė, tame susitikime tiktų sakyti kariškiams, o jie kukliai tyli, kada boba pliurpia...19. U-2
(2018-01-11 21:49:50)
(85.206.97.144) Parašė:

O tuo metu, kol gerb Bestija ruosiasi "...labai greitai pereiti iš taikos į karo režimą ir vykdyti itin plataus masto kolektyvinės gynybos operaciją...", Kaune nusižudė penkiolikmetė gimnazistė.18. The lithuanian Bilderbergers meeting
(2018-01-11 21:34:15)
(144.217.80.80) Parašė:

Sniego s.n.i.e.g.o. Na nesvarbu. Sniego. Susitikimas. Ne kažkur kalnuose, ir viešbutyje. O čia kažkur prie Trąkų , kur iškrenta daug Sniego.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras
 
Naujausi komentarai