2023 m. gruodžio 6 d.

 

Prezidentės dėmesys neįgaliesiems – geresnio jų gyvenimo garantas

14
Paskelbta: 2014-12-03 17:14 Autorius: ekspertai.eu
Nuotr. prezidentas.lt
Nuotr. prezidentas.lt

Prezidentė Dalia Grybauskaitė Tarptautinę neįgalių žmonių dieną susitiko su Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininke Kristina Miškiniene ir socialinės apsaugos ir darbo viceministru Algirdu Šešelgiu aptarti, kaip neįgalieji integruojami į visuomenę.
 
Prezidentė pabrėžė, kad daugiau nei ketvirtis milijono Lietuvoje gyvenančių neįgalių žmonių – didelė ir svarbi mūsų visuomenės dalis.
 
„Privalome mažinti neįgaliųjų socialinę atskirtį, stiprinti toleranciją ir nesitaikstyti su diskriminacijos, abejingumo apraiškomis", - sakė prezidentė.
 
Buvo pažymėta, kad pagalba neįgaliems žmonėms priklauso ne tik nuo finansinių išteklių, bet ir nuo sąžiningo požiūrio į valstybės skiriamas lėšas šiai socialinei grupei. Kitais metais planuojama papildomai skirti net 750 tūkstančių eurų Nacionalinės žmonių su negalia socialinės integracijos programos priemonėms įgyvendinti.
 
„Reikia sudaryti visas sąlygas neįgaliesiems siekti mokslo, dirbti, naudotis informacija, keliauti, gyventi visavertį gyvenimą“, - nurodė D. Grybauskaitė.

Deja, atsiranda tokių neįgaliųjų, kaip ir pedagogų, kurie galimai yra sukurstyti Kremliaus, organizuoja Vilniaus centre eitynes, skundžiasi, kad šalyje, esą netinkamai vykdoma neigaliųjų socialinės integracijos politika, teigia, kad krizė neįgaliesiems dar nėra pasibaigusi, o per ketvirtį nepriklausomos Lietuvos amžiaus neva yra nesutvarkytos prieigos prie objektų.

Eitynes organizavęs „Lietuvos neįgaliųjų forumas“ skelbiasi atstovaujantis trečdalį milijono žmonių.

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
14. Vladimir
(2015-01-12 11:41:33)
(88.222.18.105) Parašė:

ESU JAU 2 METUS NEIGALUS IR DARBO NIEKAIP NE SURASTI LIETUVOJE. O ŠIA PONE PREZIDENTE MUMIS NESIRUPINA VISIŠKAI- KAUNE MOKINAMES VEL KURSUOSE - O DARBO KAUNE NEGAUNAME JOKIO-ASMENIŠKAI AŠ BE 2 KOJU , O GALIU VAIRUOTI NUOSAVA AUTOMOBILIU MINIVENA 7 VIETU-WOLKSVAGEN SHARANA -KAS IDARBINS TOKI IR KUR -LAISVAI VAŽINEJU PO LIETUVA IR GALIU BE VIZU Į RUSIJA VAŽINETI .............13. Bičiulis
(2014-12-24 14:56:58)
(78.157.74.23) Parašė:

Kai pamatai Šešelgį, tai nelabai supranti, ar šis žmogelis geriau išmano viešojo transporto klausimus, ar socialinę apsaugą. Televizijoje kai jo paklausi apie socialinę apsaugą liečiančių klausimų, tai gėda klausyti - tuščias kaip čebato aulas, o dar viceministras. Štai ką reiškia, kai žmogus dirba pagal partijos parėdymą, o ne iš pašaukimo. Ir kam valstybė turėjo išmesti pinigus jo išsilavinimui įgyti.12. Idėjos Grybauskaitės reklamos kūrybinei grupei
(2014-12-24 10:28:58)
(86.175.183.180) Parašė:

ir dar kokius 5 filmukus su vaikais, su vaikais, su vaikais. Paskui su meilutyte, dar kart su meilutyte, ir dar kart su meilutyte, su valančiūnu, su tulpėm, su knygom, prie karinio laivo, su automatu,su vaivorykštine vėliava, plėšiant bankus, dalinantis Snoro pinigus, su kuperiu, skaitant Red Dalią, su šiukšliu maišu, sodinant medį, kasant griovį, melžiant karvę ir vėl su vaikais, vaikais, vaikais, su aitvarais, su dalai lama, popiežium, vudu šamanu, obama, arabų šeichu, ryana, kirilkinu, radžiu, guoga, voveriene, šumacherio palatoj, tymošenko kameroje, landzbergio glėby, su Anūku, be Anūko, lenino mauzoliejuj, ryanair lėktuve, uz fūros vairo, prie Ūso kapo, su stankūnaitės triušio apykakle. Žodžiu, idėjų filmams daug- kol kiti dirbs, artistė galės filmuotis. Tfu...11. S.P.
(2014-12-04 22:47:43)
(78.63.237.11) Parašė:

Paskutinėmis dienomis iki rinkimų ji taip pat buvo "susirūpinusi" neįgaliūjų,jų integracijos reikalais kaip ir keletą akimirkų praeitoje kadencijoje...bet viskas ir liko tik pažadais,kažkam patrepsėjimais gražiomis,bet tuščiomis kalbomis...Jei jai rūpėtų neįgalieji seniai būtų nutrauktas genocidas žmonių tokių kaip mes atžvilgiu...Atsirado nauja sąvoka tolerancijos stiprinimas...Nors iki tol ji piršo toleranciją sex mažumų plėtojamai ideologijai ir dar bala žino kam,bet tik ne neįgaliesiems...Jos dievintas kubilius kaip išdrįso nurėžt net ir visišką negalią turintiems žmonėms arba šalpos pensijas taip jų niekas neatstato iki šiol,o kam gi greičiau dasibaigs... Kai pasakai kiek gauni būdamas su negalia nuo vaikystės niekas netiki,savaime suprantama...Apie visokias integracijos programas taip pat nė šnekėt nesinori nes tai tik projektai stalčiuose arba europinių lėšų plovyklos...Idiotizmu kvepia kai žmonės išdrįstantys išeiti į gatves kad išsakytų savo reikalavimus ir pageidavimus pavadinami kremliaus agentais...Tai kieno agentai tie kur vaivorykštėm prisidengę mindė tautos Kunigaikščio vardu pavadintą prospektą??? Šėtono greičiausiai...10. tai kad
(2014-12-04 12:09:47)
(78.62.8.18) Parašė:

jinai pati daug didesne neigalioji uz tuos neigaliuosius,neigalinti nicnieko padaryti be pagalbos is vakaru.9. senis
(2014-12-04 11:01:16)
(213.226.131.133) Parašė:

susitikimuose su kirmelynu, ji vilkedavo tunika, su uzsienio aukstais sveciais, livreja, o cia chalatas. Kokiai rusiai, idomu, priskiriami sie veikejai? O gal politika keiciasi?8. NEĮGALŪS
(2014-12-03 20:16:24)
(86.175.183.121) Parašė:

Seniau vagims nukirsdavo rankas. Įsivaizduokit, koks efektas būtų grąžinus šią bausmę į mūsų brangią Lietuvą. Man atrodo, kad mūsų vadovai ir dauguma seimūnų liktų vienrankiai, ar iš viso be rankų. O tada Lietuva taptų unikalia valstybe, ne tik Europoj, bet, manau, visam pasauly. O tada turėtume kuo didžiuotis, kad mus valdo tikri neįgalieji.7. skorpionas
(2014-12-03 20:05:15)
(78.57.168.231) Parašė:

Veidmainystės, demagogijos ir melo spektaklis tęsiasi.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras