2024 m. balandžio 16 d.

 

Prezidentės paraginti nesiimti smurto, piliečiai kreipiasi į teismą

Paskelbta: 2011-08-25 05:29 Autorius: ekspertai.eu

Ekspertai.eu kreipėsi į teismą prašydami įpareigoti Lietuvos Kultūros ministerijos vardu veikusius atsakingus asmenis – ministrą Joną Jučą ir viceministrą Gintarą Sodeiką, privalėjusius sąžiningai ir teisėtai vykdyti programų įgyvendinimo projektą „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ (VEKS), grąžinti į Lietuvos Respublikos Kultūros ministerijos biudžetą nepagrįstai papildomai vienam projektui skirtus pinigus, t.y. 415 000 Lt, kaip pervestus neteisėtai.

Su visu kreipimosi turiniu į teismą galima susipažinti ČIA.

B. Karesnikovo


Gyvename tokioje valstybėje, kur nusikalstamų veikų konstatavimas viešojoje erdvėje nebeturi jokios reikšmės. Kasdienis nusikalstamų faktų viešinimas televizijos laidose, straipsniai ir informacijos skleidimas spaudoje ir internete apie valdininkų machinacijas, jų vykdytojams kaip vanduo nuo žąsies. Valstybiniai aferistai puikiai žino, kad visos viešumon iškilusios laikinos problemos blogiausiu atveju bus sėkmingai sutvarkytos prokuratūroje.

Valstybės kontrolė, kad ir kas savaitę gali skelbti skandalingas auditų išvadas apie iššvaistytus milijonus, tačiau tais skandalais viskas ir pasibaigia.

Pasitaiko, kad viena kita istorija netyčia patenka į prokuratūrą. Tačiau niekada nereikia abejoti, kad teisėsaugininkams nieko nusikalstamo „nepavyks“ nustatyti ir bylos ramiai, jau be jokių skandalų bus nutrauktos. Ir valstybės kontrolierių išvados atguls šiukšliadėžėse.

Vis dažniau mėgiama prokurorų praktika – bylos, kad nereikėtų be reikalo vargintis, iš viso net nepradedamos. Be jokio ikiteisminio tyrimo pasakoma, kad nėra ką tirti, viskas labai švaru.

Tik pabrėžiame, kad čia mes kalbame apie kasdienes valstybinio masto aferas, o ne apie smulkmenas – kokį prokurorą sumaniusį sau pasiimti kelių dešimčių tūkstančių kyšį ar nesąžiningą, STT agentų sulaikytą ir vėliau nuteistą nedorėlį echoskopuotoją.

Faktas - VIEŠO INTERESO NEGYNIMAS yra saugiausias, stabilus ir PATS PELNINGIAUSIAS GENERALINĖS PROKURATŪROS BIZNIS. Schema labai paprasta, tiesiog nieko nereikia daryti. Šiuo atveju visas valstybinio masto nusikalstamam pasauliui tarnaujančių prokurorų darbas - nepradėti ikiteisminių tyrimų. Arba, jei labai reikia, dėl akių pradėjus, šiek tiek juos pavilkinti ir galiausiai nutraukti. Genialu ar ne?

Visų iki pykinimo įgrisusių pavyzdžių ir nesuminėsi: nuo nutrauktos rubikoninio abonento bylos iki ketvirtus metus marinamo tūkstantmečio VEKSo, nuo niekaip neištiriamų nacionalinio stadiono griaučių iki net nepradėto tirti atominės elektrinės uždarymo ir t.t. ir t.t. ir t.t.

Iš valstybės neteisėtai siurbiamos sumos siekia milijonus, o kartais net ir milijardus litų. Ką prokurorai išdarinėja Vytauto Pociūno nužudymo, pedofilijos ir žudymų ar Eglės Kusaitės bylose kalbėti nė neverta. Kaip gerai žinoma, visus tokius neteisėtus prokurorų veiksmus galima skųsti... tiems patiems prokurorams, taigi ratas užsidaro.

Ši situacija seniai jau nieko nestebina, su ja visi apsipratę ir susitaikę. Todėl atvirai su valstybinio masto nusikalstamu pasauliu bendradarbiaujančios Generalinės prokuratūros akivaizdoje, ekspertai.eu Prezidentei Daliai Grybauskaitei uždavė vieną paprastą klausimą.

„Ką daryti eiliniam Lietuvos piliečiui, kai visi jam prieinami teisiniai būdai rasti teisybę jau išnaudoti? Kokių veiksmų patartumėte jam imtis?“, - buvo paklausta Prezidentės.

Prezidentė kategoriškai atmetė bet kokią galimybę imtis smurto.

„Kiekvienas Lietuvos pilietis teisybės turi ieškoti tik teisiniais, Konstitucijos ir įstatymų numatytais būdais“, - trumpai ir aiškiai atsakė šalies vadovė.

Galima tik padėkoti Prezidentei už išmintingą žodį, kuris sulaiko nuo bet kokių impulsyvių ir nepataisomų veiksmų. Šis atsakymas paskatino nenuleisti rankų ir būtent tik teisinėmis priemonėmis siekti tikslo.

Todėl ekspertai.eu ieškodami naujų būdų ginant viešąjį interesą pradeda taikyti naują praktiką: dėl neteisėtų valstybės tarnautojų veikų kreipiasi ne į prokuratūrą, o į teismą. Ir taip darys ir ateityje.

Visą šį darbą, kaip ir visais kitais šimtais atveju, galėjo ir privalėjo per minimalius terminus atlikti prokuratūros specialistai, tačiau yra kaip yra.

Jei jau nėra galimybių nusikaltėliams už savo veikas prokurorų pagalba atsidurti belangėje, tai reikia padaryti viską, kad bent neteisėtai nutekėję mokesčių mokėtojų pinigai, po truputį, teisėtu keliu imtų grįžti į šalies biudžetą.

Vaizdelis prasiblaškymui:

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras