2024 m. liepos 16 d.

 

Prezidentūra atsisako komentuoti STT vadovo pasisakymus apie didžiąją - politinę korupciją (audio)

Paskelbta: 2011-11-25 12:39 Autorius: ekspertai.eu

Prezidentūros kanceliarijaPo viešo Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) vadovo prisipažinimo (apie tai skelbėme publikacijoje "STT viešai patvirtino: Lietuvoje tirti politinės korupcijos niekas "neturi kompetencijos"), kad Lietuvoje specialiosios tarnybos darbuojasi tik smulkiosios korupcijos srityje - tiria kyšius, papirkimus ir kažką panašaus - ekspertai.eu kreipėsi į šalies prezidentę ir uždavė du klausimus.

„Prie didžiosios, t.y. politinės korupcijos visos specialiosios tarnybos ir joms diriguojanti prokuratūra, net neprisiliečia pirštu. Žinia, kyšiai didžiojoje (politinėje) korupcijoje iš esmės nepasitaiko. Pinigai neteisėtai, be perstojo, tačiau visiškai ramiai semiami iš biudžeto prisidengiant specialiai šiems reikalams paruoštais įstatymais, vyriausybės nutarimais ar savivaldybės sprendimais. Kitaip tariant nusikaltimai daromi „remiantis įstatymu“. Būtent tokių veikų ir, esą, negali tirti nė viena Lietuvos specialioji tarnyba. Žimantas Pacevičius spalio 24 dieną iš Prezidentūros tribūnos garsiai pareiškė, kad specialiosios ir visos kitos tarnybos negali kovoti prieš didžiausią šalies blogybę – didžiąją, o kitaip, politinę korupciją, nes tokio straipsnio, kaip „politinė korupcija“ baudžiamajame kodekse nėra.Prašome jūsų išreikšti oficialią poziciją dėl STT vadovo iškeltos problemos, t.y. dėl įstatymų, priimtų ir/ar naudojamų galimai neteisėtai veiklai nuslėpti buvimo.

Ar buvo imtasi konkrečių veiksmų konkretizuojant šį STT vadovo iškeltą klausimą dėl „politinės korupcijos“ kaip nusikalstamo reiškinio (fenomeno) kriminalizavimo?

Ar Prezidentė sutinka su STT vadovo nuomone dėl „politinės korupcijos“ kaip nusikalstamo reiškinio buvimo ir kaip šis reiškinys yra suprantamas (kokiais veiksmais pasireiškia)?“

Į šiuos visiems be išimties labai aktualius klausimus iš Prezidentūros atėjo atsakymas:

Prezidentūros atsakymasNorisi atkreipti anoniminių Prezidentūros darbuotojų dėmesį, kad klausimai buvo užduoti asmeniškai prezidentei ir tik ji gali į juos atsakyti. Klausimai nėra apie kieno nors asmenines problemas, į kurias galima numoti ranka. Todėl ekspertai.eu eilinį kartą prašo laišką perduoti prezidentei, kuri pati nuspręs – atsakyti ar ne į ją rinkusių piliečių klausimus. O Prezidentūros darbuotojams siūlome pasiklausyti smagaus, pačio naujausio hito, apie šalies aktualijas. Tikėkimės, kad tai gal būt šiek tiek naudingai prablaškys jų sunkias galvas ir tokių nesąmonių, kaip šios dienos prezidentės spaudos tarnybos atsakymas, kompromituojantis visą Prezidentūrą, piliečiams bus siuntinėjama mažiau.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras