2024 m. birželio 17 d.

 

Prie Italijos krantų rastas beveik 10 000 metų senumo monolitas

1
Paskelbta: 2015-08-05 20:04 Autorius: ekspertai.eu

Italijos ir Izraelio okeanologai rado 12 m ilgio monolitą 40 m gylyje prie Sicilijos. Mezolito laikų radinys, pagamintas žmonių, atverčia naują puslapį ikiistorinės civilizacijos tyrimuose.

Akmuo yra dviejų dalių ir turi tris skyles. Jam yra 9150–9550 metų.

Pasak mokslininkų, radinys patvirtina, kad Sicilijos regione tuo metu žmogaus veikla buvo aktyvi.

Monolitas buvo pjaustomas iš vieno akmens, rasto už 300 m į pietus nuo jo, tuomet perkeltas ir greičiausiai pastatytas. Jis galėjo sverti apie 15 tonų.

Manoma, kad rastasis monolitas buvo religinis centras, šventykla.

Tuo metu toje vietoje, kur dabar yra Sicilijos kanalas, jūros nebuvo.  Mokslininkai mano, kad šis radinys gerokai praplės mūsų žinias apie Viduržemio jūros civilizacijas ir jų technologinius pajėgumus. Akivaizdu, kad tuo metu gyvenę žmonės nebuvo primityvūs.  

Bene žymiausias mezolito laikų radinys yra monumentalus šventyklų kompleksas Giobekli Tepėje pietryčių Turkijoje. XX a. 7 deš. vokiečių archeologų atkastam kompleksui yra apie 11600 metų.

Sardinijos saloje rasta daugiau kaip 7000 vadinamųjų nuragų – senovinių statinių iš akmenų, gyvavo paslaptinga civilizacija, apie kurią žinoma nedaug.

Šaltinis: sciencedirect.com

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
1. yel“l“ow submarine
(2015-08-06 02:10:55)
(78.63.212.238) Parašė:

tai jau ekspertų vertėjai nerado labiau tinkamo ir informatyvaus žodžio , apibūdinti tam radiniui, kaip tik “monolitas“ ? :))))) o šiaip tai į visus tuos “ikiistorinius“ atradimus tenka žiūrėti pro pirštus :)) - dėl daugybės priežasčių ..., - kaip ir šiuo atveju - “12 metrų akmens monolitas “galėjo sverti apie 15 tonų“ ? :))) - tarkim :)) - granito tankis 2600 kg/m3 , marmuro, dolomito 2700-2900kg/m3 ..., - ir ką turime - 12 metrų (!!!!) ilgio akmeninę “lentą“ su trimis skylėmis, kurios plotis ir storis apie 60 - 70 cm ? :))) - ir tas “lentgalys“ išgulėjo 10000 metų sveikutėlis ? ... , - ir kokio reikia “puntuko“, kad iš jo išbaladoti tokį “bruselį“ ? :)))))))))))) - bet kaip jį pajudinti nesuliaužius, nekalbant jau apie bet kokį transportavimą ? :)Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras