2024 m. liepos 16 d.

 

Prie Rusijos ir Baltarusijos ambasadų vyko protestai prieš atomines elektrines

Paskelbta: 2012-12-12 15:32 Autorius: ekspertai.eu

Vidurdienį prie Rusijos ir Baltarusijos ambasadų surengta protesto akcija prieš Baltijos atominės elektrinės (AE) statybą Kaliningrado srityje ir Astravo AE statybą Baltarusijoje.

Prie Baltarusijos ambasados, kitoje gatvės pusėje, susirinko maždaug 10 protestuotojų. Jie laikė iškėlę transparantą "Už pasaulį be atominių monstrų".

Protestuotojus atidžiai stebėjo policija, protesto akcija praėjo ramiai.

Lietuvos piliečiai niekada nesusitaikys su Astravo AE statyba vos už 50 kilometrų nuo Lietuvos sostinės Vilniaus, kalbėjo vienas iš protesto organizatorių, aplinkos apsaugos bendrijos "Atgaja" atstovas Linas Vainius. Įvykus avarijai elektrinėje, sakė L. Vainius, Vilnius patektų į evakuacijos zoną, todėl AE kelia pavojų Lietuvos nacionaliniam saugumui.

Jo teigimu, Baltarusijos AE statoma nesilaikant tarptautinės teisės normų, kelia pavojų regionui, dėl jos statybų nebuvo konsultuotasi su visuomene.

L. Vainius taip pat kalbėjo, kad ši AE bus aušinama Neries vandeniu, ir tai kelia didelį pavojų, kad ši upė taps radioaktyvi.

"Reikalaujame iš Baltarusijos vyriausybės neįgyvendinti šito atominės elektrinės projekto, o jei ji negali gyventi be naujos AE, tegu suranda kitą vietą jai statyti", - sakė L. Vainius.

Organizatoriai teigia, kad pastačius elektrines Neris ir Nemunas, kurių vandeniu būtų aušinami Rusijos ir Baltarusijos reaktoriai, virstų "radioaktyviomis upėmis".

Protestus rengti prie ambasadų žadama kiekvieno mėnesio pirmą trečiadienį.

“Žinių radijo” | ekspertai.eu inf.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras