2023 m. lapkričio 30 d.

 

Prokuratūra atnaujino ikiteisminį tyrimą (video, papildyta EKSPERTAI.EU komentaru ir A. Latėno nešnekėjimu)

Paskelbta: 2011-09-11 20:29 Autorius: ekspertai.eu

Po EKSPERTAI.EU kreipimosi prokurorai persigalvojo ir atnaujino ikiteisminį tyrimą viename iš pagrindinių nacionalinės programos "Vilnius - Europos kultūros sostinė 2009" (VEKS) infrastruktūrinių objektų -  Valstybiniame jaunimo teatre.

Apie prokuratūros atnaujintą ikiteisminį tyrimą teatre, teatro vadovas Algirdas Latėnas sako nešnekės. Ką čia daug šnekėt kai baldus perki 9 kart brangiau negu rinkos kaina, kokie čia dar gali būti komentarai:

EKSPERTAI.EU komentaras

Prokuratūra informavo, kad rugsėjo 5 dieną Vilniaus apygardos prokuratūros vyriausiojo prokuroro pavaduotojo Anatolijaus Koržovo nutarimu buvo panaikintas prokuroro Mindaugo Greičiaus gegužės 5 d. nutarimas nutraukti ikiteisminį tyrimą dėl machinacijų ir pinigų plovimo Valstybiniame jaunimo teatre ir kad šis ikiteisminis tyrimas yra atnaujintas.

Tačiau nors dabar tyrimas atnaujintas, kol kas nėra iki galo suprantama, kodėl tolimesniam minėtam ikiteisminiam tyrimui vadovauti pavesta vėl tam pačiam Vilniaus apygardos prokuratūros Trečiojo sunkių nusikaltimų ikiteisminio tyrimo organizavimo skyriaus prokurorui M. Greičiui, kuris dar gegužės mėnesį šį tyrimą nutraukė labai aiškiai pareikšdamas, kad "tyrimo metu, detaliai ištyrus nurodytas aplinkybes, kruopščiai išanalizavus surinktus dokumentus, asmenų apklausas, specialistų paaiškinimus, nenustatyta viešųjų pirkimų įstatymo pažeidimų, dėl kurių galėtų kilti baudžiamoji atsakomybė konkretiems asmenims".

"Tyrimo metu nenustačius konkrečių asmenų nusikalstamų veiksmų, tyrimas nutrauktas tuo pagrindu, kad nebuvo padarytos nusikalstamos veikos", - tąkart labai aiškiai savo išvadas pateikė prokuroras M. Greičius. Apie tai plačiau rašėme publikacijoje "Dar vienas eilinis prokuratūros "perlas" .

Tai negi dabar tikimasi, kad beveik metus prie šios bylos dirbęs prokuroras, kuris detaliai ištyręs ir kruopščiai išanalizavęs įrodė, kad nieko nusikalstamo tame nebuvo, dabar įrodys viską atvirkščiai? Ramybės neduoda pikta mintis, kad prokuratūra šį ikiteisminį tyrimą atnaujino tik todėl, kad neduotų susipažinti prieš tai vykusio ir be rezultatų pasibaigusio ikiteisminio tyrimo medžiaga.

Ir nors šis ikiteisminis tyrimas dėl įžūlios aferos Jaunimo teatre atnaujintas, tačiau EKSPERTAI.EU vis tik nesulaukė atsakymų į visus klausimus, kurie prokurorams buvo pateikti tekstiniu ir jiems suprantamesniu video formatu.

Prokurorų buvo prašoma paviešinti tų specialistų ir ekspertų pavardes, kurie savo išvadose nurodė, kad pirkti valstybinėje įstaigoje baldus iki devynių kartų brangiau negu rinkos kaina yra absoliuti norma. Taip pat buvo užduoti ir kiti klausimai dėl šios bylos (nesusiję su ikiteisminio tyrimo duomenų atskleidimu) į kuriuos vis laukiama konkrečių atsakymų.

Taip nėra aišku, kodėl prokuratūra skelbia, toli gražu, ne visas naujienas apie pradėtus ar nutrauktus ikiteisminius tyrimus internetiniame tinklapyje, kaip kad atsitiko ir šiuo atveju? Žinią apie atnaujintą ikiteisminį tyrimą piliečiai gavo paprastuoju paštu, nors prokurorai begale kartų buvo raginami taupyti popierių, nešvaistyti pinigų paštui ir visą informaciją siųsti tik elektroniniu paštu ir skelbti internete, ką jau išmoko daryti ne viena valstybinė įstaiga.

Foto iš Valstybės kontrolės paskelbtos audito medžiagos, po kurios kilo skandalas ir 2010 m. vasarą buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas, tačiau prokuratūrai nustačius, kad nieko nusikalstamo tame nėra, šis tyrimas š. m. gegužės 5 d. buvo nutrauktas:

Kėdės

Vilnius buvo ketvirtasis iš Rytų Europos miestų (ir antrasis iš Rytų Europos sostinių), gavusių tarp valdininkų prestižiniu laikomą Europos kultūros sostinės statusą. Šį statusą 2005 m. suteikė Europos Taryba. Europos kultūros sostine Vilnius 2009-aisiais tapo kartu su Austrijos miestu Lincu.

Prokuratūros raštas:
Prokuratūros raštas

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras