2024 m. balandžio 16 d.

 

Prokuratūra atsakė, VSD delsia (Latvijoje už pedofiliją nuteistas Rusijos saugumietis)

Paskelbta: 2010-05-27 04:09 Autorius: ekspertai.eu

Antipedofilinis piketasDar gegužės 4 d. "ekspertai.eu" kreipėsi  į Valstybės saugumo departamento (VSD) vadovą Gediminą Griną. Buvo prašoma suteikti informaciją apie VSD pareigūną Aidį Mieželį. Viešojoje erdvėje plačiai sklandanti negera informaciją apie šį asmenį vertė sunerimti. Jis buvo minimas kaip trečias galimas prievartautojas garsioje pedofilijos byloje.

Todėl VSD vadovo buvo prašoma, kuo greičiau tokias kalbas ir gandus kategoriškai paneigti, o patį Aidį Mieželį visomis įmanomomis priemonėmis paviešinti, kad žmonės pamatytų, jog tai paprasčiausi išsigalvojimai ir jis nėra susijęs su jokiais pedofilais. Tačiau jokio atsakymo įstatymų numatyta tvarka iš VSD sulaukti nepavyko, todėl tokius valstybės pareigūno veiksmus teko apskųsti Vyriausiąjai admininstracienei ginčų komisijai (VAGK). VSD aiškindamasi VAGKui motyvavo, kad į piliečių kreipimasį neatsakė todėl, kad neva "ekspertai.eu" raštas nebuvo tinkamai įformintas, t.y. pareiškėjai nepateikė atstovavimo dokumentų, nenurodė savo darbovietės ir pareigų. Tačiau Komisija apsvarsčiusi skundą ir įvertinusi visas nustatytas faktines aplinkybes ir teisininį reglamentavimą priėmė vienareikšmį sprendimą "įpareigoti Lietuvos Respublikos valstybės saugumo departamentą teisės aktų nustatyta tvarka atsakyti į "ekspertai.eu" kreipimasį". Taip pat, gegužės 20 d. piliečiai kreipėsi ir į Generalinį prokurorą Raimondą Petrauską su prašymu, kad ir prokurorai pasidomėtų ir paskelbtų visuomenei, kas tai per užslaptintas asmuo yra Aidis Mieželis, kuris VSD dirba Devintosios valdybos viršininko pareigose. Generalinės prokuratūros atsakymas buvo operatyvus, labai lakoniškas, skaidrus ir profesionalus - "prokuratūra nerenka ir neteikia asmenims duomenų apie kitus asmenis". Todėl, norint ką nors sužinoti ir panaikinti bjaurų įtarinėjimų šleifą aukštam VSD pareigūnui, belieka tikėtis G. Grina nedidins bereikalingos įtampos ir kuo greičiau įvykdys VAGK sprendimą, suteikdamas visą norimą informaciją apie Aidį Mieželį, kuris tapo dideliu susidomėjimo objektu dideliai daliai Lietuvos žmonių. P.S. Latvijoje už pedofiliją nuteistas Rusijos saugumietis Tuo tarpu, kai mergaitės tvirkinimu įtariamas Andrius Ūsas niekaip nenuteisiamas Lietuvoje, latviai su šia problema tvarkosi kur kas sklandžiau. Kaip pranešė tinklalapiai Mixnews, rus.delfi.ee, agentūra „Regnum“ bei Latvijos kanalas TV3, Rygos teismo salėje suimtas pedofilas Vladimiras Rybakovas. Jam skirta 2,5 metų nelaisvės. V. Rybakovas – aukštas Rusijos saugumo (FST) pareigūnas, žinomas veikėjas, buvęs „Rusų tautiečių Latvijos sąjungos“ ir galerijos „Nellija“ vadovas. Jis suimtas teismo salėje, nes ketino apskųsti šį sprendimą. Pinigus iš Maskvos V. Rybakovas skirstė Latvijos rusų organizacijoms. V. Rybakovas apkaltintas kelių vaikų tvirkinimu. Teismo procesas prasidėjo pernai birželį.
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras