2023 m. rugsėjo 25 d.

 

Prokuratūra: mergaitė klykė iš džiaugsmo, kad užtikrinami humanizmo ir demokratijos principai

81
Paskelbta: 2013-04-12 08:35 Autorius: ekspertai.eu

Generalinis prokuroras Darius Valys pabandė atsakyti į klausimą, kurį jam uždavė tiek parlamentarai, tiek piliečiai: kokie teisės aktai leidžia naudoti jėgą prieš mažametį vaiką jį perduodant iš oficialios globėjos, kuriai nepareikšti jokie įtarimai jos globos byloje, motinai, kai vaikui negresia joks pavojus, jis nėra gelbstimas nuo teroristų, kai jėgos panaudojimo neleidžia ir nenumato netgi teismo nutarimas, įpareigojantis tą vaiką skubiai perduoti – bet be prievartos?

Skelbiame prokuratūros vadovo atsakymą:

Neabejojama, kad teismo sprendimai, kurių pagrindu dukra buvo perduota jos motinai, buvo priimti siekiant vaiko orumo, jo fizinio ir psichinio neliečiamumo, humanizmo ir demokratijos principų užtikrinimo. Dėl šios priežasties teismo sprendimo įvykdymas leido įgyvendinti ir apsaugoti vaiko orumą, teisę gyventi su motina, jo fizinį ir psichinį neliečiamumą bei kitas vertybes.
 
Ikiteisminiu tyrimu dėl galimo valstybės tarnautojų piktnaudžiavimo vykdant Kėdainių rajono apylinkės teismo sprendimą buvo siekiama įvertinti, ar valstybės tarnautojai, vykdydami teismų sprendimus paimti mažametę iš jos buvimo vietos, nepiktnaudžiavo tarnybine padėtimi, neviršijo įgaliojimų, taip pat įvertinti, ar sprendimo vykdyme dalyvavę kiti asmenys nepažeidė vaiko perdavimo tvarką reglamentuojančių teisės aktų reikalavimų.

Prokuroras Aidas Giniotis, įvertinęs visus duomenis, priėmė nutarimą nutraukti šį ikiteisminį tyrimą. Patikrinimus atliko ne tik aukštesnysis prokuroras, bet ir Klaipėdos miesto apylinkės teismo ikiteisminio tyrimo teisėjas, o Klaipėdos apygardos teismas 2013 metų kovo 6 dieną priėmė galutinę ir neskundžiamą teismo nutartį, kuria paliko galioti prokuroro Aido Giniočio nutarimą nutraukti ikiteisminį tyrimą, t. y. galutinai pripažino jo teisėtumą ir pagrįstumą.

Šiuo atsakymu Generalinis prokuroras išsamiai paaiškino, kodėl klykė nukentėjusiąja pedofilijos byloje pripažinta mergaitė, kai ginkluotiems pareigūnams išlaužus duris, basą išnešus iš savo pačios namų jos senelę ir nusukiojus vaizdo kameras, atėjo teta su keistomis pirštinėmis iki alkūnių ir mergaitei buvo leista pačiai pasirinkti - dabar arba po minutės - o tada advokatas Gintaras Černiauskas ir Laimutė Stankūnaitė, švelniai susukę kojas, rūpestingai išnešė ją nežinia kur, taip vykdydami teisėjo Vitalijaus Kondratjevo nutartį paimti: mergaitė klykė iš džiaugsmo, kad užtikrinamas vaiko orumas, jo fizinis ir psichinis neliečiamumas, humanizmo bei demokratijos principai.

Tie patys principai 2012 metų gegužės 17 dieną buvo įgyvendinami ir mergaitės namų kieme, kur šautuvais, guminėmis lazdomis ir dujų balionėliais ginkluoti pareigūnai puolė nesipriešinančius, beginklius žmones, juos stumdė, trankė, laužė rankas, vilko grindiniu, spardė, purškė dujas, o vienas ypač humaniškas policininkas šautuvo buože daužė ant žemės gulinčiam ir trispalve prisidengusiam vyrui į tarpkojį:

Tai, kas užfiksuota šiame vaizdo įraše, tik iš pažiūros atrodo kaip epizodas iš stribų siautėjimo laikų. Iš tiesų tai - tik itin giliai suvoktų humanizmo bei demokratijos principų įgyvendinimas, kurį aprobavo prezidentės statytinio D. Valio vadovaujama prokuratūra. Daužyti gulintį, beginklį ir nesipriešinantį vyrą į tarpkojį nėra nei sadizmas, nei tarnybinis nusižengimas, o pati tikriausia meilės žmogui ir rūpesčio juo išraiška. Neskundžiamas ir teisėtas humanizmas, kurio principus apgynė prokuratūra ir teismai. (Daugiau apie tai rašėme publikacijose “Prokurorai melavo, kad tyrė smurtinius pareigūnų veiksmus prieš taikius žmones (video)”, “ŽTSI valdybos pirmininkas D. Pūras pažadėjo atsakyti į klausimus apie žmogaus teises (video)”, “D. Pūras: Esu už tai, kad tokie dalykai, kaip šie policijos pareigūno veiksmai, būtų ištirti”).

Net ir pikčiausią skeptiką D. Valio atsakymas turėtų įtikinti, kad šis žmogus, kurį prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirinko vadovauti prokuratūrai, yra didis humanistas. Bet kad meilės žmogui pergalė Lietuvoje būtų dar tikresnė, siunčiame generaliniam prokurorui dar vieną klausimą:

Pone Valy, kokiame ikiteisminiame tyrime ir kaip buvo įvertinti veiksmai pareigūno, kuris šautuvo buože daužė ant žemės gulinčiam beginkliam ir nesipriešinančiam vyrui į tarpkojį?

O taip pat dar kartą primename, kad labai išsamiai paaiškinęs apie humanizmo ir demokratijos principus bei išsaugotą vaiko orumą, jo fizinį ir psichinį neliečiamumą ir kitas vertybes, vėl netyčia pamiršote nurodyti: kokie teisės aktai leidžia naudoti jėgą prieš mažametį vaiką jį perduodant iš oficialios globėjos, kuriai nepareikšti jokie įtarimai jos globos byloje, motinai, kai vaikui negresia joks pavojus, jis nėra gelbstimas nuo teroristų, kai jėgos panaudojimo neleidžia ir nenumato netgi teismo nutarimas, įpareigojantis tą vaiką skubiai perduoti – bet be prievartos?

Iš anksto dėkojame už operatyvius atsakymus, linkime sėkmės Jums ir Jūsų šeimininkei. Kaip Jūs puikiai suprantate, visi šie Jūsų atsakymai labai pravers ateities teismuose, kai Jūs pats su savo artimiausiais kolegomis jau turėsite visas galimybes atsisėsti į teisiamųjų suolus, juk tai tik laiko klausimas. Geros Jums dienos.

*******

P. S. Keli pažintiniai tekstai apie prokuratūros vadovybę:

Greita Generalinio prokuroro Dariaus Valio reakcija, ginant rimtus stambaus masto nusikaltėlius

Prokuratūra: už kėdę, kurios rinkos vertė 59 litai, valstybinėms įmonėms leidžiama mokėti 535 litus

Neįtikėtina: generalinis prokuroras D. Valys prašo pinigų tam, kad prokuratūros teisininkai galėtų pirkti teisininkų paslaugas

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
81. Puikus
(2013-04-16 09:22:47)
(94.244.87.217) Parašė:

komentaras ponios Nijoles Saimininkienes. Verta skaityti tiek kartu,kol suprasite.80. !
(2013-04-15 20:11:41)
(79.133.252.255) Parašė:

Policininkai vienas po kito gauna Dievo rykščių. Tai už mergaitės ašaras! Atėjo eilė prokurorams ir teisėjams - per LNK Žinias pranešė,jog "supakuoti" apgirtę teisėjas ir prokuroras. Tai Dievo rykštė už N.Venckienės persekiojimą!79. ANA
(2013-04-14 19:56:01)
(78.58.87.39) Parašė:

Negalvokite, kad 2012m. gegužės 17-osios įvykiai Garliavoje, nugrimzdo į praeitį. Žmonės prisimena, ir prisimins, šitokią dramą labai ilgai. Dabar, iš visų jėgų stengiamasi nuteisti N. Venckienę, kaip didžiausią visų įvykių kaltininkę. Matomas kiekvienas krislelis Jos akyse. Manau, tiems teisėjams reikėtų iš savo akies išsitraukti rąstą, nes jau baisu, dėl tokio aklumo-teisingumui.78. to zemaituks
(2013-04-14 18:24:24)
(84.46.250.200) Parašė:

seniai zinai, ir tik dabar mums visiems pasakei?77. to 60.
(2013-04-14 18:21:33)
(84.46.250.200) Parašė:

'...pykti ant valdzios ir deginti zvakutes'. Imkim pavyzdi is sovietmecio: visi mate, kad valdzia visai nukvakus, bet jegos strukturos uz bet koki protesta sumals tave i miltus, tad ka dare zmones? Kure anekdotus ir taip linksminosi. Patys geriausi anekdotai buvo apie valdzia. O juoktis tikrai sveika. Zinoma, anekdotu niekas nerase, nespausdino, bet jie ejo is lupu i lupas. Tad siulau negadinti sau nervu, o juoktis.76. to 7.Rita
(2013-04-14 18:12:55)
(84.46.250.200) Parašė:

manau, kad tik pas Kedzius ir Venckus mergaite suzinojo, kad TAIP daryti dedems yra negrazu, nedora, nepriimtina, kad tai yra nusikaltimas pries ja, tai yra pedofilija. As nezinau, ar buvo taip jai diegiama, bet, manau, kiekviena seima savo vaikui privalo sakyti, kad nebendrautu gatveje ar kitur su nepazistamais zmonemis, neitu su jais niekur net uz geriausias dovanas. Tai ar tokia itaka mergaitei buvo jos gniuzdymas? O gal miegoti vienoje lovoje su mama ir dede Usu buvo gerai? Rodos, skandalo pradzioje, kai 2009 metais visi puole i TV, buvo sakoma, gal mergaite mate nuoga Usa, todel tiek daug zino? Ir tai sake butent Stankunai. Niekas neneige tada, kad jie trise gulejo. Be to, Stankunaite laidoje 'Sroves' prasitare, kad jei kas ir buvo, tai reikia, kad mergaite pamirstu, o Kedys vis jai primena ir primena...Tai kas gniuzde mergaite? Venckiene, Kedziai, ar Stankunaite? Ir kodel Stankunaitei visiskai, absoliuciai neleidziama buvo ir tebera bendrauti su ziniasklaida, su paprastais zmonemis? Zinoma, laisva ziniasklaida, ne Lietuvos ryto?75. vaizdajuoste(-es)???
(2013-04-14 17:57:40)
(84.46.250.200) Parašė:

buvo isplatinta Stankunaites irasyta vaizdajuoste apie bloga ju abieju su dukrele padeti ir sveikata. Vieni spelioja, gal tai del to, kad jau norima jas i uzsieni isvezti(t.y. Stankunaite to nori), bet kirba ir mintis, kad kazkas tokiu vaizdajuosciu turi ir daugiau, ar ne? Gal tokiomis dviprasmiskomis turiniu vaizdajuostemis norima apsidrausti? Gal yra tokiu irasu, kur Stankunaite pasako kur kas daugiau? Laukti laukti laukti...74. Antanas Vaisvila
(2013-04-13 22:30:42)
(83.250.242.215) Parašė:

Taip vykdomas teismo sprendimas Danijoje, o jie pas mus atvaziave graudinasi http://www.youtube.com/watch?v=qS6ymEnORz0Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras