2024 m. birželio 20 d.

 

Prokuratūros vadovybė galutinai susipainiojo savo mele

Paskelbta: 2012-01-31 06:22 Autorius: ekspertai.eu
Prokuratūros ženklasNe naujiena, kad visuomenė stebi ikiteisminio tyrimo Nr. 10-9-0081-08, pradėto 2008 m. vasarą dėl VEKS projekto metu iššvaistytų didelės vertės lėšų, eigą.2010 m. rugsėjį žiniasklaida plačiai skelbė, jog VEKS byloje pagaliau atsirado pirmasis įtariamasis. Seimo Antikorupcijos komisijos darbo grupės posėdyje dalyvavęs FNTT direktoriaus pavaduotojas Alvydas Packevičius teigė, kad „dėl naujametinių fejerverkų atliekamas intensyvus tyrimas“. Pareigūnas pranešė, kad šiame ikiteisminiame tyrime dėl tarnybos pareigų neatlikimo buvo pareikštas įtarimas ilgamečiui Kultūros ministerijos sekretoriui Juozui Širvinskui. Minėtą ikiteisminį tyrimą kontroliavo LR Generalinės prokuratūros prokurorai. Tačiau praėjus metams, Generalinio prokuroro pavaduotojas Darius Raulušaitis savo rašte Seimo nariams netikėtai nurodė, kad jokie įtarimai VEKS byloje niekam niekada nebuvo ir nėra pareikšti. Apie tai plačiau skelbėme publikacijoje "Generalinė prokuratūra tęsia tyčiojimosi maratoną iš Seimo institucijos". Turint tokią visiškai skirtingą informaciją, EKSPERTAI.EU kreipėsi į FNTT, norėdami tikrai įsitikinti, kad FNTT direktoriaus pavaduotojas tikrai melavo Seimo komisijai. Tačiau FNTT š. m. sausio 23 d. patvirtino A.Packevičiaus žodžius pakartotinai nurodydama, kad  yra pareikštas įtarimas J. Širvinskui, jį įtariant padarius nusikaltimą, numatytą LR BK 229 str., t.y. dėl tarnybos pareigų neatlikimo. Paprašius patikslinti informaciją apie ikiteisminio tyrimo numerį, kuriame J.Širvinskui pareikšti įtarimai, FNTT tai atsisakė padaryti ir pasiūlė kreiptis į prokuratūrą. Tačiau VEKS tyrimą kontroliuojantis prokuroras staiga nusprendė, kad toks numeris - nėra vieša informacija. Duomenys, kad J. Širvinskas yra pripažintas įtariamuoju, įtarimo turinys, įtarimo pareiškimo data, ikiteisminiame tyrime atliekami ir planuojami atlikti veiksmai - yra galima skelbti informacija, o štai - ikiteisminio tyrimo numeris, kurio reikėtų pagrįstoms abejonėms dėl prokuratūros melo išskaidyti - jau ne vieša informacija. Todėl EKSPERTAI.EU šiuo klausimu kreipiasi į Generalinį prokurorą, prašydami pradėti ikiteisminį tyrimą dėl šio melo, jau ketvirtus metus iš eilės be jokių rezultatų tiriamoje VEKS byloje. Visa visuomenė plotų ir šauktų "bravo", kai prokurorai (besidarbuojantys, pvz., prie tokių bylų kaip Tūkstantmečio VEKS, E.Kusaitės “terorizmo” ar Valdovų rūmų) pirmieji būtų pasiųsti į teisiamųjų suolą. Pasitikėjimo atkūrimas teisėsauga bei visa valstybę pradėtų augti sparčiai kaip ant mielių.  
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras