2024 m. gegužės 25 d.

 

Prokurorai įrodė, kad E. Kusaitė melavo, todėl siūloma jai skirti baudą (papildyta ekspertai.eu komentaru)

23
Paskelbta: 2013-03-26 11:39 Autorius: ELTA | ekspertai.eu
Vienas iš nukentėjusių prokurorų, buvęs generalinio prokuroro pavaduotojas Gintaras Jasaitis
Vienas iš nukentėjusių prokurorų, buvęs generalinio prokuroro pavaduotojas Gintaras Jasaitis

Už melagingus parodymus teisiamai klaipėdietei Eglei Kusaitei siūloma skirti per 9 tūkst. litų siekiančią baudą, pranešė ELTA. Tokią bausmę Vilniaus miesto apylinkės teismui, nagrinėjančiam šią bylą, pasiūlė prokuroras.

Vilniaus miesto apylinkės teismas antradienį po daugiau nei metus trukusio proceso baigė nagrinėti dėl melagingų parodymų davimo teisiamos klaipėdietės E. Kusaitės bylą. Posėdyje išklausytos prokuroro ir kaltinamosios baigiamosios kalbos.

Prokuroro teigimu, byloje surinkti įrodymai patvirtina, kad prieš E. Kusaitę joks fizinis smurtas naudotas nebuvo, tai liudija ir jos parašu patvirtinti dokumentai. E. Kusaitė turėjo galimybę apie patirtą smurtą, neteisėtą apklausos metodo taikymą pranešti ikiteisminio tyrimo metu buvusiems proceso dalyviams, tačiau to nepadarė. Atmestini ir E. Kusaitės teiginiai apie patirtą psichologinį smurtą.

"Nors kaltinamoji kaltę neigia, jos kaltė įrodyta", - teisme sakė Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroras Tomas Tukleris.

Prokuroro neįtikino ir E. Kusaitės kalbos, kad tyrėjai jai davė saldainių, nuo kurių pasidarė bloga, ji vėmė krauju. Jis merginą siūlo pripažinti kalta ir skirti 40 MGL, t. y. 5 tūkst. 200 litų baudą už nusikalstamą veiką, numatytą Baudžiamojo kodekso 236 straipsnio pirmoje dalyje (už pranešimą apie žinomai nebūtą nusikaltimą) ir dar 30 MGL už melagingus parodymus. Iš viso merginai šioje byloje siūloma skirti 70 MGL dydžio (9 tūkst. 100 litų) baudą. Subendrinus su ankstesnių bylų nuosprendžiais - dėl prokuroro Justo Lauciaus įžeidimo ir kt. - bauda turėtų siekti 100 MGL - per 13 tūkst. litų.

E. Kusaitė savo baigiamojoje kalboje jai pareikštus kaltinimus paneigė iš esmės, kalbėjo apie sumušimus.

E. Kusaitė kaltinama davusi melagingus parodymus prieš terorizmo bylą tyrusius Generalinės prokuratūros prokurorus Gintarą Jasaitį ir Justą Laucių. Ketinimais Rusijos karinėje bazėje surengti teroro aktą kaltinama bei jau nuteista dėl grasinimų prokurorams E. Kusaitė teigia, kad jai per apklausą buvo leidžiami psichotropiniai vaistai, naudotas psichologinis ir fizinis smurtas, prie jos esą buvo seksualiai priekabiaujama, liečiamos intymios vietos.

Ši byla nagrinėjama nuo 2011 metų gruodžio, bet buvo užstrigusi, nes E. Kusaitė pareikalavo teisėjo Petro Karvelio nušalinimo - esą teisėjas galėjo būti šališkas, nes kitoje byloje dėl grasinamos SMS žinutės prokurorui J. Lauciui priėmė apkaltinamąjį nuosprendį. Byla perduota nagrinėti teisėjui Olegui Zaicevui.

Vilniaus apygardos teisme finišo tiesiąją pasiekė E. Kusaitės baudžiamoji byla, kurioje ji kaltinama terorizmu. Gegužės pradžioje tikimasi išgirsti E. Kusaitės baigiamąją kalbą. Prokurorai siūlo merginą įkalinti 10 metų, primena ELTA.

E. Kusaitė kaltinama tuo, kad kūrė organizuotą grupę teroro aktui vykdyti, dalyvavo organizuotos grupės teroro aktui vykdyti veikloje bei rengėsi įvykdyti teroro aktą sprogdindama save strateginės reikšmės objekte, taip sukeldama pavojų daugelio žmonių gyvybei ir sveikatai bei siekdama, kad dėl to atsirastų sunkių padarinių - susisprogdinimo metu būtų nužudyta kiek galima daugiau žmonių ir šiais veiksmais įbauginti žmonės.

E. Kusaitę Lietuvos teisėsaugos pareigūnai sulaikė 2009-ųjų spalį, kai ji rengėsi išvykti į Rusiją. Ji esą yra priėmusi islamą ir internetu nuolat bendravo su čečėnų tautybės asmenimis. Mergina nelaisvėje praleido devynis mėnesius iki 2010-ųjų rugpjūčio.

E. Kusaitė savo kaltę neigia, tvirtindama, kad ją į terorizmą sąmoningai bandė įtraukti Valstybės saugumo departamentas.

Eglė Kusaitė oficialiai pripažinta melage. Ji esą tardoma nepatyrusi smurto, šmeižė visus ir niekino vargšus pareigūnus.

Tikrai melo šioje byloje per akis. Ir teisti dėl melo vertėjo ne E.Kusaitę, o Generalinę prokuratūrą ir VSD. Tai liudija bent keletas faktų.

2010 metais Rusijos federalinė saugumo tarnyba (FST) informavo mūsų šalies Generalinę prokuratūrą, kad Rusijoje iškelta baudžiamoji byla Nr. 171822 neteisėtos ginkluotos formuotės “Imarat Kavkaz” (“Kaukazo emyratas”) vadovams ir dalyviams. Esą šioje byloje baudžiamojon atsakomybėn patraukti Rusijos piliečiai Apti Magmadovas ir Aiša Magmadova, kurstę Lietuvos Respublikos pilietę E. Kusaitę Rusijos Federacijos teritorijoje įvykdyti teroro aktą susisprogdinant, todėl Lietuvos Respublikos kompetentingoms institucijoms per Rusijos Federacijos generalinę prokuratūrą išsiųstas teisinės pagalbos prašymas.

FST, atsižvelgdama į būtinybę užtikrinti, kad tyrimas būtų atliktas objektyviai ir visapusiškai, prašė Lietuvos pusę nuo 2010 metų kovo 22 dienos leisti dalyvauti atliekant Lietuvos Respublikos teritorijoje tyrimo veiksmus E.Kusaitės atžvilgiu šiems FST pareigūnams – M. A. Savickiui (FST Tardymo valdybos skyriaus viršininkui), J. V. Šatalovui (FST operatyvininkui), A. V. Fisiukovui (Tardymo valdybos vyresniajam tardytojui) ir N. A. Ponamariovui (FST Tarptautinio bendradarbiavimo valdybos darbuotojui).

Ir Lietuva leido. Tai sužinojome, kai apie šiuos dalykus prabilo E.Kusaitės artimieji, kai po poros mėnesių tylos tuometis (dabar jau visų pamirštas) Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento vyriausiasis prokuroras Algimantas Kliunka 2010 metų birželio 11 dieną Seime vykusioje spaudos konferencijoje pripažino, kad Rusijos Federacijos pareigūnai dalyvavo įtariamosios “teroristės” E.Kusaitės apklausoje.

Tuomet spaudos konferencijoje buvo neigiama, kad E.Kusaitę tardė ne tik Lietuvos, bet ir Rusijos Federacijos pareigūnai: “Buvo atvykę Rusijos Federacijos pareigūnai, jie neapklausinėjo E.Kusaitės, o su Generalinės prokuratūros leidimu dalyvavo apklausoje”, – tuomet sakė A.Kliunka. Tačiau čia pat prisipažino, kad Rusijos Federacijos pareigūnai su E.Kusaite buvo susitikę atskirai. “Ir atskirai jiems buvo suteikta teisė susitikti, pasimatyti”, – lyg tarp kitko tarstelėjo prokuroras.

Vėliau paaiškėjo, kad šiame “pasimatyme” rusų komandoje buvo net du tardytojai, kurie, pasak A.Kliunkos, netardė E.Kusaitės. Tai ką jie veikė, jei prašė mūsų prokurorų atlikti “tyrimo veiksmus” E.Kusaitės atžvilgiu? Ir kas gali suteikti objektyvią informaciją, kas vyko susitikime, kuris tarsi buvo ir kurio tarsi nebuvo?

Prisiminkime dar vieną įdomų faktą, kad 2010 metų gegužės 5 dieną Rusijos “Interfax” naujienų agentūra išplatino pranešimą, kad, šaltinių Rusijos teisėsaugoje teigimu, šios šalies saugumo tarnybos neturi jokios informacijos, kad E.Kusaitė galėjo įvykdyti kokius nors nusikaltimus Rusijoje ir kad “E.Kusaitė nefigūruoja jokiose baudžiamosiose bylose Rusijoje”. O jau nuo kovo 22 dienos rusų žvalgyba, leidžiant mūsų teisėsaugai, darbavosi Lietuvoje. A.Kliunka tuomet tik lakoniškai pasakė, kad Rusijai “informacija perduota”.

Tad Generalinė prokuratūra ir VSD šioje istorijoje visada mėtė pėdas. Pavyzdžiui, kai VSD teigė, kad jo pareigūnai nevežė ir nedalyvavo galimai vežant E.Kusaitę iš Lukiškių tardymo izoliatoriaus-kalėjimo į kitas patalpas, kad E.Kusaitė nebuvo atvežta į VSD patalpas, kad VSD pareigūnai nedalyvavo apklausiant E.Kusaitę 2010 metų balandį.

Tai kas šioje byloje nuolatos melavo ir kas turėtų mokėti baudas bei kompensacijas?

P. S.

Pirmoji Lietuvos teismų aksioma: VSD bylų nepralaimi.

Antroji Lietuvos teisėsaugos aksioma: bet koks neigiamas pasisakymas ar paskleista informacija apie Generalinės prokuratūros darbuotojus yra melaginga ir užsitraukia teisminę atsakomybę.

Trečioji Lietuvos teisėsaugos aksioma: neviešas psichologinis įtariamojo asmens psichologinis ir fizinis kankinimas, seksualinis priekabiavimas, jei jis vykdomas asmenį tardant prokuratūroje ar kitoje tyrėjų pasirinktoje slaptavietėje, nėra joks kankinimas ar seksualinis priekabiavimas, o yra melas ir šmeižtas, siekiant apjuodinti garbingiausios Lietuvos teisėsaugos institucijos tyrą vardą ir autoritetą.

Ketvirtoji aksioma: jei imi saldainį iš gerojo tyrėjo rankų, kaltink pats save, o ne gerąjį tyrėją. Už saldainį gresia 40 MGL bauda, nes nėra dabar kaip patikrinti, ar prieš keletą metų sučiulptas saldainis buvo užnuodytas, ar neužnuodytas. Saldainio tikrai nereikėjo mergaitei imti.

Penktoji aksioma: buldozeris yra buldozeris.

Šeštoji aksioma: Laucius yra Laucius.

**********************

Daugiau šia tema skiltyje VSD terorizmas.

Daugiau apie prokuratūros nusikaltamas veikas, nukreiptas prieš Lietuvos Respubliką ir jos piliečius, publikacijoje Greita Generalinio prokuroro Dariaus Valio reakcija, ginant rimtus stambaus masto nusikaltėlius.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
23. juozas
(2013-03-27 10:02:29)
(78.60.246.160) Parašė:

Jeigu meluoja prokurorai - niekas negali įrodyti, o jei meluoja Kusaitė tai prokurorai įrodyti gali. Įdomu ar teismui užteks šį kartą įrodymų.22. Leonas
(2013-03-27 08:29:08)
(78.60.43.239) Parašė:

Citata iš baigiamosios Eglės Kusaitės kalbos: "Ši byla kilo iš pagrindinės „terorizmo“ bylos tam, kad prokurorai galėtų sustiprinti savo pozicijas joje. Tokiu būdu jie ieško ne teisingumo, bet siekia bet kokiomis priemonėmis man keršyti dėl to, jog aš nepripažįstu kaltinimų „terorizmo“ byloje. Tokios bylos kaip ši neturėjo būti, nes ji atsirado prokurorams nesąžiningai manipuliuojant įstatymais." Su visa Eglės Kusaitės baigiamąja kalba galima susipažinti tiesos.lt portale. Verta paskaityti!21. jooooooooooo
(2013-03-26 23:09:23)
(82.12.188.23) Parašė:

kokia laime ,kad isvaziavau is lietuvos! o Kusaitei stiprybes!20. suvalkas
(2013-03-26 22:53:02)
(77.87.13.251) Parašė:

Jie yra NUSIKALTELIAI sugadine jaunos merginos gyvenima.19. sutinku,
(2013-03-26 21:34:10)
(84.15.178.92) Parašė:

ypac su 6 aksioma.18. Prabocius
(2013-03-26 20:25:03)
(88.118.244.140) Parašė:

Vyrai,puiku!Rusijai reikia teritorijos,aborigenus reiketu eliminuoti.Jus priglaus motina Rusija,ji plati!Zinot,ka darot!17. paveldejimas
(2013-03-26 19:11:07)
(95.148.117.160) Parašė:

puikiai dirba Berijos anukai.16. O kas irodys????
(2013-03-26 18:47:30)
(46.251.62.25) Parašė:

jog prokurorai ne tik meluoja ,bet ir profesionaliai ...vsio po zakonam.... klastoja :)Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras