2024 m. liepos 23 d.

 

Pusšimtis čekų šeimų pareikalavo, kad Čekija jas repatrijuotų iš Ukrainos (video)

Paskelbta: 2014-03-21 11:14 Autorius: Mindaugas Peleckis

45 etninių čekų šeimos, gyvenančios Ukrainoje, paprašė Čekijos Respublikos vyriausybės repatrijuoti jas, nes krizės draskomoje Ukrainoje jaučiasi nesaugios. Čekijos politikai pažadėjo repatrijavimo programą įgyvendinti, pranešė abcnews.go.com.

Daugelis minėtų čekų šeimų gyvena už 130 km į vakarus nuo Kijevo esančiame Žytomyro mieste, dvi šeimos – Simferopolyje Kryme.

Čekijos parlamento pirmininkas Janas Hamáčekas pareiškė, kad „nėra priežasties laukti“, ir pažadėjo, kad čekai grįš į Čekiją.

Pietvakarių Ukrainos dalis nuo 1919 m. iki Antrojo pasaulinio karo priklausė Čekoslovakijai.

J. Hamáčekas prisiminė, kad po Černobylio katastrofos 1986 m. į Čekoslovakiją buvo repatrijuoti tūkstančiai čekų.

Čekijos parlamentaras Radimas Fiala pareiškė, kad šalies vyriausybė negali ignoruoti pavojaus, kurį patiria Ukrainos Voluinės regione gyvenantys etniniai čekai.

„Nusikalstamumas ir banditizmas auga Vakarų Ukrainoje, dėl to kaltos vietinės radikalų grupės, kildinančios save iš Stepano Banderos“, – sakė R. Fiala.

Ukrainos vidaus reikalų ministerijos atstovas spaudai Vladimiras Repka patvirtino, kad gavo laišką dėl repatriacijos iš Voluinės čekų šeimų atstovo.

Ukrainos Voluinės regione gyvena apie 20 000 čekų. Daugelis jų jame apsigyveno XIX a. antroje pusėje.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras