2023 m. gruodžio 1 d.

 

Raudondvario pilyje - Kauno styginių kvartetas ir N. Petročenko

Paskelbta: 2012-07-26 13:20 Autorius: Kauno valstybinė filharmonija

Šeštadienį (liepos 28 dieną) 18 valandą Raudondvario pilyje karaliaus ištaigingasis barokas. Programą „Senosios muzikos perlai“ Pažaislio muzikos festivalio klausytojams pristatys Kauno styginių kvartetas ir solistė Nora Petročenko (mecosopranas).

Kauno styginių kvartetas, kuriame šiuo metu groja Karolina Beinarytė (I smuikas), Dalia Terminaitė (II smuikas), Eglė Lapinskė (altas) ir Saulius Bartulis (violončelė), dažnai tituluojamas kūrybiškiausiu, gyvybingiausiu ar tiesiog geriausiu tokio pobūdžio kolektyvu mūsų šalyje. Jis yra surengęs daugiau nei 2000 koncertų Lietuvoje, Suomijoje, Norvegijoje, Argentinoje, Rusijoje, Šveicarijoje bei daugelyje kitų šalių, o platus skirtingų epochų ir stilių muzikos repertuaras leidžia šiam kolektyvui aktyviai propaguoti klasikinę, šiuolaikinę lietuvių bei užsienio autorių muziką. Kvartetas yra išleidęs 11 CD, kviečiamas įrašyti muziką kino filmams, teatrui bei Lietuvos radijo fondams. 2008-iais jam įteiktas Metų apdovanojimas „Tikra muzika“ už šiuolaikinės muzikos populiarinimą, 2009-iais jis pripažintas „Įsimintiniausiu Kauno kūrybiniu kolektyvu“ už lietuvių kompozitorių kūrybos propagavimą Lietuvoje ir užsienyje, o 2012-iais už nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui įvertintas Lietuvos Respublikos Vyriausybės premija.

Dainininkė Nora Petročenko, nuolat stebinanti naujais vokaliniais atradimais, bendradarbiauja su senosios muzikos ansambliais „Banchetto musicale“, „Affectus“, dalyvauja konsorto „Brevis“ ir senosios muzikos festivalio „Banchetto musicale“ meno vadovo Dariaus Stabinsko rengiamuose muzikos projektuose, aktyviai dalyvauja Prancūzijos teatro „T&M” operų pastatymuose Prancūzijoje, Ispanijoje, Portugalijoje, Lietuvoje. N. Petročenko repertuarą puošia reikšmingos solo partijos baroko epochos operose, oratorijose bei kantatose. Ji yra nuolat  kviečiama atlikti senąją ir klasikinę muziką, taip pat dažnai atlieka ir šiuolaikinių autorių kūrinius, yra nuolatinė šiuolaikinės muzikos festivalių dalyvė.

Koncerto programoje skambės N. Petročenko atliekamos arijos iš Johanno Sebastiano Bacho mišių ir pasijų, nuostabaus Giovanni Battista Pergolesi kūrinio „Stabat Mater“, George Friedricho Händelio operų ir oratorijų. Kauno styginių kvartetas dovanos klausytojams vieną įdomiausių Wolfgango Amadeus Mozarto kvartetų, kurį kompozitoriaus amžininkai dėl tam laikmečiui neįprastos ir inovatyvios įžangos pavadino „Disonansiniu“. Tarp Vokietijos kamerinės muzikos atlikėjų yra paplitęs ir kitas kvarteto pavadinimas – „Karolina“, siejamas su melodinga antrosios dalies tema. Gal tai slapta Kauno styginių kvarteto dedikacija pirmuoju smuiku kolektyve griežiančiai Karolinai Beinarytei?

Daugiau informacijos ČIA.

[gallery order="DESC" columns="2" orderby="post_date"]

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras