2023 m. rugsėjo 24 d.

 

R. Karbauskis: mano pasiūlymas konservatoriams – pasirinkite kitus mokytojus ir kitokius metodus

20
Paskelbta: 2018-08-19 16:37 Autorius: ekspertai.eu

Visuomeniniuose tinkluose žaliųjų valstiečių lyderis Ramūnas karbauskis išplatino pranešimą „Skirtingai negu konservatoriai, mes kitų nevadiname „KGB’istais“, „Fašistais“, „Rusijos agentais“, „runkeliais“ arba „vatnikais“.

„Konservatoriai L. Kasčiūnas ir A. Ažubalis, net nenutuokdami, kokią, anot V. Landsbergio, didelę grėsmę sukėlė Prezidentei D. Grybauskaitei, užregistravo Seime pasiūlymą, kad Lietuvos komunistų partija būtų pripažinta nusikalstama. Prof. V. Landsbergis, kuris politiniuose kuluaruose vadinamas kone didžiausią įtaką Prezidentei darančiu politiku, kaip įprasta grėsmingose konservatoriams ir jų globėjams situacijose, net saviškius apkaltino dirbant KGB metodais.

„Tai visiškai atitinka senuosius KGB metodus – primesti priešui problemą, kad jie užsiiminėtų niekais, o nematytų, kas iš tikrųjų vyksta, kur yra pagrindiniai pavojai“, – sakė V. Landsbergis vertindamas L. Kasčiūno ir A. Ažubalio projektą.

Stebint šią konservatorių vidinę dramą, man atrodo, jog kai kuriems politikams pagrindinė problema, kurios nesuvokė du V. Landsbergio pažeminti konservatorių frakcijos Seime nariai, yra ne sovietinės okupacijos metu padaryti nusikaltimai Lietuvoje, ne politinė korupcija, dešimtmečius stabdžiusi atkurtos Lietuvos valstybės progresą, ne daugybė kitų veiksnių, nulėmusių masinę emigraciją, mažas pajamas ir didelį nusikalstamumą. Atrodo, kad V. Landsbergio paminėti politikai nesuprato, kad pagrindinė ir iki šiol viena rimčiausių problemų daugelį metų savo reikalus savais metodais besitvarkiusių šalies elitinių partijų ir juos supančių interesų grupių problema yra kita – rinkimus laimėjo „ne tie“!

V. Landsbergio pareiškimai man priminė, kad pirmoji viešai parodžiusi, jog Seimo rinkimus laimėjo „ne tie“, buvo Lietuvos Respublikos Prezidentė. Matomai, tai nebuvo atsitiktinumas, jog po Seimo rinkimų pirmieji į Prezidentūrą buvo pakviesti ne rinkimus laimėjusios partijos atstovai, o G. Landsbergis. Kas galėtų paneigti, kad susitikime buvo kalbėta apie būtinybę „pakentėti“, iki nauja valdžia bus sužlugdyta? Gal todėl taip drąsiai buvo kalbama apie pirmąsias bulves, pasitelkiami kiti garbingą politiką ir deramą retoriką žeminantys metodai?

Tačiau konservatoriams, kurie neva „turėjo laimėti“ ir viešai didžiavosi didžiuliu Prezidentės palaikymu, nutiko daugiau netikėtumų, kurie sugriovė jų planus. Visuomenė sužinojo, jog Konservatorių partijos lyderis ne kartą susitiko su privačios bendrovės MG Baltic atstovais, o galiausiai prabangiame restorane šiai bendrovei „pristatinėjo“ partijos 2016 metų Seimo rinkimų programą. Viešai pasigirdo liudijimai, jog daugelį metų konservatoriai drauge su liberalais tarnavo privataus verslo grupių interesams. Sužinojome ir apie Prezidentės susirašinėjimą su E. Masiuliu, kurio vadovaujamos partijos pergalė Seimo rinkimuose buvo pageidaujama (laiškų turinys tai patvirtina).

Žvelgdamas retrospektyviai šiandien galiu tik spėti ir greičiausiai būčiau teisus, kaip būtų susiklosčiusi situacija, jei rinkimus būtų laimėję „tie“. Manau, kad nei apie politinės korupcijos mastus, nei apie minėtus laiškus visuomenė nebūtų sužinojusi. Taigi, atrodo, kad šmeižtas, faktų nutylėjimas, menamos ir fasadinės tikrovės kūrimas yra KGB‘istiniai metodai, kuriuos naudoja konservatoriai, slėpdami savo tikruosius darbus ir tikslus nuo visuomenės.
Labai gerai, kad profesorius pagaliau drąsiai įvardijo tokius metodus.

LVŽS nariai, kurie į Seimą atėjo rimtai nusiteikę ir pasiruošę konstruktyvioms diskusijoms, stebisi, kaip visus šiuos metus po rinkimų, tais pačiais metodais, kuriuos įvardijo V. Landsbergis, dirba konservatoriai – jie leidžia sau šaipytis posėdžių salėje (dažnai tai perauga į patyčias), kuria problemas ten, kur jų nėra (kad ir pastaruoju metu sukurpta istorija apie neva uždaromų ligoninių sąrašus, kurie realybėje neegzistuoja), bando kiršinti visuomenės grupes. TS-LKD nesiūlo jokių konstruktyvių sprendimų, tačiau siekia veltis į nesibaigiančius barnius, kurie niekur neveda, bet garantuoja dėmesį.

Konservatorių norą primetinėti neegzistuojančias problemas, negebėjimą teikti konstruktyvius projektus ir savo vizijos jau pastebi ne tik mes, dirbantys, Seime. Tai jau įvardija situaciją stebintys ir politologai.

Bet grįžtant prie įvairių kaltinimų, šiandien konservatoriams, ypač dažnai nesivaldančiai R. Juknevičienei, A. Kubiliui, G. Landsbergiui, turiu pasiūlymą. Jūs mane nuolat vadinate „Kremliaus projektu“, „Rusijos agentu“, mano vadovaujamą Seimo frakciją apibūdinate kaip „fašistinę“, „KGB‘istinę“ ir pan. Gal būtų visiems paprasčiau, jeigu jūs pateiktumėte kokius nors įrodymus, kurie pagrįstų tokius jūsų teiginius? Beje, prieš keletą metų A. Kubilius teisme aiškiai pripažino, jog jokių duomenų, patvirtinančių mano neva esamą „prorusiškumą“, jis neturi. Labai nenorėjo Seimo narys konkrečiai ir aiškiai atsakyti į užduotą advokato klausimą, muistėsi, tačiau galiausiai atsakė – „aš tokių duomenų neturiu“. Tiesa, atsakomybės už šmeižikiško turinio teiginius A. Kubilius išvengė, kadangi teismai laikosi nuomonės, jog politikų tarpusavio kritikos ribos yra daug platesnės, jie gali hiperbolizuotai išsireikšti, o ir suklysti šiek tiek. Tad konservatoriai ir toliau plačiai naudoja dar vieną KGB‘istinį metodą – nebaudžiamą šmeižtą.

Tad mano pasiūlymas konservatoriams – pasirinkite kitus mokytojus ir kitokius metodus. Labai norisi nors trupučio konstruktyvios politinės diskusijos, motyvuotų pasiūlymų, savitarpio pagarbos vardan mūsų Lietuvos žmonių.

Nebijokite prisiimti atsakomybės, dėl padarytų klaidų. Pavyzdžiui, TS-LKD lyderiui G. Landsbergiui nereikia slapstytis dėl partijoje prieš rinkimus įdarbintų žmonių. Juk akivaizdu, kad TS-LKD, kaip ir LVŽS, prieš rinkimus įdarbino apie 15 žmonių, tarp jų ir politikus. Tik, skirtingai nuo LVŽS, TS-LKD tai darė per ilgesnį laikotarpį, jau nuo 2015 m. pabaigos. Neabejotina, kad visi tie darbuotojai dirbo rinkimams ir jų darbo išlaidos, net ir patirtos iki rinkimų kampanijos pradžios, pagal VRK išaiškinimus laikytinos rinkimų kampanijos išlaidomis. TS-LKD, kiek suprantu, tų darbuotojų pavardžių neatskleidžia, vilkina VRK sprendimų priėmimą, nes, matyt, vaizdas būtų įspūdingas ir nepalankus konservatoriams. Jūs sakote, kad VRK informavimas ir paklausimas apie jūsų įdarbintus žmones yra kerštas jums. Ne, tai ne kerštas, tai tik prašymas, kad sąlygos visiems būtų vienodos.

Tad būkit geri, mokykitės ne iš KGB, o iš vakarietiškos demokratijos pavyzdžių, tuomet lengviau susikalbėsime ir geriau vieni kitus suprasime“, - rašo R. Karbauskis.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
20. kodel
(2018-08-22 00:08:57)
(94.244.104.242) Parašė:

karbis paskyre baka i toki posta,ar jis kvailas asilas,nes anas tuoj atsitempe sekmoka konservu statytini19. Oksana
(2018-08-20 14:40:08)
(90.131.43.45) Parašė:

Viskas labai gražu. Ir, beveik, madinga . Bet, ką veikia LZVS atstovas Briuselyje? Toks storas Rope, ne runkelis. Balsavęs kartu su konservatnikai, už "emigrantų kvotas". Jei, ką - priklauso au, tada internetinei grupei "B3". Sekmingai rinkau parašus prieš priverstinės emigrantų kvotas. Matyt, buvau "Putino ir Stalino" agentė18. Karbauskis toks pats kaip ir koncervai
(2018-08-20 13:22:41)
(90.143.126.167) Parašė:

Gavo apsoličią daugumą balsų,ir tuoj pat išdalino pagrindinius postus koncervams. tai rodo tik tai,kad nei Karbauskis nei visa jo chebra supratimo žalio neturi apie valstybės valdymą. ar Karbauskio chebra ar koncervų,tai tokie patys. Likimo dėka gauna apsoliučę valdžią ir nežino ką su ja veikt.17. Nesamonė 11 am
(2018-08-19 22:41:57)
(78.62.225.181) Parašė:

kai taip nebus nebus toliau vystoma politika Lietuva be lietuvių, bus išslaptinti ir visam laikui pašalinti iš biudžetinių įstaigų KGBistai, neliks biudžetinėse įstaigose dirbančių pagal KomKGBistinės mokyklos teoriją ir praktiką, nekils abejonių dirbimui "opulusui"16. Senis Šaltis
(2018-08-19 22:34:14)
(88.222.97.16) Parašė:

14. Piksius. tikrai įdomu, kur prasmė tada tų pasisakymų. Na iš serijos, jūs turite susiimti ir daryti taip taip ir anaip, kad geriau gyventumėte, kalbėjo Dzūkas ne taip seniai. o dabar jau jis rašo, kad jokio skirtumo kas bus prezidentas. net geriau tegu būna ušackas, nei kažkoks vaišvila, gi vaišvila, nepadarys rojaus Lietuvoje. Dzūkas trimitavo, kaip mes turime ką daryti, kad ryt būtų labai šviesu ir sotu, o šiandien jis sako, kad nieko neverta daryti, nes nieko nepakeisime. Kas per cirkai? Mano kopijuojami jo komentarų sakiniai, tik parodo, kad jis neša visiškas nesąmones. o tas savęs iškėlimas, jau prieš stasy buvo jaučiamas ir prieš kitus, koks jis visa kepure aukštesnis, kokie jam kiti nesvarbūs, o jis savo žinias skleis kitiems. Toks sakyčiau labai falšyvas triukas. Džiaugiuosi, kad ekspertai.eu būtent jį pakomentavo ir išvadino deBilu su jo kliedesiais, ką Dzūkas savo ruožtu (kaip visada) išvadino pertemdamas į savo pusę ir išvartydamas, kaip anie kvaili nieko nesuprato, ne viską perskaitė ir dar bala žino kas. O prasmė? Jau rašiau. Pradžioj sužavėjo visus savo "erudicija, verslumu, Alisos žiniomis, googlo nenaudojimu (ale yandex tai niekas neatšaukė naudotis cha!)" ir dabar pradėjo visiems formuoti savo nuomonę. Tai labai pasijautė partizanų temoje. Po jo pasisakymų, kaip pasipylė kitų komentatorių palaikymas, kad jau ir pats pradėjau galvoti, kad visi partizanai buvo blogis, o stribai visi gėris.15. Senis Šaltis
(2018-08-19 21:52:47)
(88.222.97.16) Parašė:

13. Dzukas. Nelabai supratau tokios aukos. Tu ką čia norėjai atsakyti, pasakyti ir ką pasakei? Mano išsilavinimas ryškiai yra aukštesnis už tamstos. Bet tu aišku geriau žinai kiekvieno komentatoriaus išsilavinimą ir kas jis yra gyvenime. Tavo išsilavinimą jau dėlioju komentaruose. Spėju teks tau peterburgo trolių fabriko darbininkui kurtis naują legendą ir per naujo kaupti reitingo taškus, kad vėl bandyti mums vietiniams aborigenams pūsti savo propagandą. Aš džiaugiusoi, kad skaitai kievieną mano komentarą ir esi žemesnio lygio nei jormalūzas.com ar urba-Turbo. Tu net nesugebi suregzti atsakymo. Tik trolinti stasy, o po to formuoti mūsų čiabuviams nuomononę, kaip visi partizanai banditai, kaip rusija yra mūsų išsigelbėjimas, kaip vakarai blogis. tavo meilas vytautaszemaitis eta gmail com ar koks ten buvo. Kodėl tu čia vaidini tokį patriotą, o po metų pradedi visus partizanus su purvais maišyti? Veidmainis esi, melagis ir išnara. Tad atsakysiu apie VPN. Tu niekur nekeliauji, o dirbi vienoje kontoroje ir iš jos rašinėji. Net neabejoju, kad nesi LR pilietis, esi emigrantas rusijoje tokiu būdu sau uždirbi pragyvenimui. Verslininkas cha cha cha. Dieną naktį mirkstantis ekspertuose. Koks tu nuobodus troli.14. Piksius>Senis Šaltis
(2018-08-19 21:50:50)
(78.58.239.209) Parašė:

Koks skirtumas iš kur tas dzūkas ar dzukas rašo. Ne iš kur, o ką rašo...Štai jis įtaria "Ideologiniam fronte, itariu nesipesa, o kas liecia finansinius srautus, manau vyksta rimta kova. Pinigu stoka karalysteje." Viskas gerai, aš ir įtariu kai ką. Esmė tame, kad jis nieko neteigia. Ir va čia prasideda....anas pasakė, tas atsakė....tai kur prasmė tų pasąkymų?13. Dzukas > 12. Senis Šaltis
(2018-08-19 21:43:49)
(93.100.87.209) Parašė:

Paaukosiu tau dar viena komentara ir be jokio priesiskumo. Tu man nuobodus. Uzbaik bent vidurini issilavinima, nes kai matau tavo komentarus, nuosirdziai geda uz tamsta. Keli klausimus, i kuriuos atsakyti gali kiekvienas moksleivis. Legendu as nekuriauir nekuriu, o mano gyvenimas visiskai teves neliecia. Nuo zodzio - absoliuciai! Arba, jeigu tamstai labiau patinka - visiskai! :DDDDParašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras