2024 m. liepos 24 d.

 

Rusija įspėja Ukrainą dėl jėgos naudojimo prieš prorusiškus separatistus

Paskelbta: 2014-04-14 08:15 Autorius: Naujienų redaktorius
Sergejus Lavrovas
Sergejus Lavrovas

Konfliktas Ukrainoje vėl grėsmingai paaštrėjo. Kijevui pareiškus, kad imsis veiksmų prieš prorusiškus separatistus, jei jie neatsitrauks iš užimtų pastatų, Maskva į tai reagavo su pasipiktinimu. 

Mobilizuoti kariuomenę yra „nusikalstamas įsakymas“, sekmadienio vakarą pareiškė Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas. Ukraina, anot jo, privalo nedelsiant nutraukti „karą prieš savo tautą“. „Dabar Vakarams tenka atsakomybė, kad būtų užkirstas kelias pilietiniam karui Ukrainoje“, – kalbėjo S. Lavrovas. Jie esą turi sukontroliuoti savo sąjungininkus Ukrainos vyriausybėje.

S. Lavrovas taip pat pareiškė esąs už tai, kad incidentus Rytų Ukrainoje ištirtų Jungtinės Tautos (JT) ir Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacija (ESBO). 

Separatistai praėjusiomis dienomis keliuose Ukrainos miestuose užėmė administracinius ir policijos pastatus ir pastatė barikadas. Slavianske Ukrainos specialieji daliniai pirmą kartą mėgino jėga suvaldyti situaciją.

Ukrainos prezidentas Aleksandras Turčynovas apkaltino Rusiją kurstant separatistus šalies rytuose. „Mes neleisime Rusijai pakartoti Krymo scenarijaus rytiniuose Ukrainos regionuose, – sakė jis. – Agresorius nesiliauja ir toliau kursto neramumus šalies rytuose. Pralietas kraujas kare, kurį Rusija kariauja prieš Ukrainą.“

A. Turčynovas ultimatyviai pareikalavo prorusiškų separatistų sudėti ginklus ir palikti užimtus pastatus. 

Eltos inf.

Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras