2024 m. liepos 13 d.

 

Rusijos valdžia svarstys galimas baudas „Visa“ ir „MasterCard“

Paskelbta: 2014-04-14 09:17 Autorius: Naujienų redaktorius
forbes.ru nuotr.
forbes.ru nuotr.

Rusijos centrinis bankas pasirengęs priimti kai kurias nacionalinės mokėjimo sistemos įstatymo pataisas ir nustatyti nuobaudas bei mokėjimo sistemų operatorių atsakomybę, jei šie nustoja aptarnauti fizinius asmenis, praneša „RIA Novosti“.

Oficialų atsakymą banko vadovo pirmasis pavaduotojas Aleksejus Simanovskis jau pateikė Valstybės Dūmos Biudžeto ir mokesčių komiteto vadovo pavaduotojai Oksanai Dmitrevai.

O. Dmitreva pareikalavo, kad centrinis bankas kompensuotų gyventojų patirtus nuostolius dėl mokėjimo sistemų operatorių veiksmų.

Po JAV paskelbtų sankcijų Rusijai šalyje savo veiklą nutraukė tarptautinių mokėjimo kortelių sistemų operatorės „Visa“ ir „MasterCard“. Jos nustojo teikti paslaugas bankų „SMP Bank“ bei „Rossija“ ir dviejų šio antrinių finansinių įmonių „Sobinbank“ bei „Investkapitalbank“ išduotų kortelių turėtojams. Po tokių veiksmų nukentėjo keli šimtai tūkstančių bankų klientų.

A. Simanovskis nurodo, kad šiuo metu galiojanti įstatymo redakcija „nenumato jokių kompensacijų bankų kortelių turėtojams“, todėl nuostatas ketinama peržiūrėti ir galbūt keisti. Taip pat centriniam bankui peržiūrėjus nuostatas ketinama suteikti teisę skirti sistemų operatoriams baudas, kurių dydis atitiktų bendrąją šių neįvykdytų finansinių pervedimų vertę. „Jeigu sustabdžius veiklą buvo nepervesta maždaug 1 mlrd. rublių, tai ir bauda turėtų siekti 1 mlrd. rublių“, – pareiškė A. Simanovskis.

Tiesa O. Dmitreva mano, kad baudų išieškoti iš „Visa“ ir „MasterCard“ nepavyks. „Kai šios mokėjimų sistemų operatorės atėjo į Rusijos rinką, su jomis nepasirašėme jokių sutarčių, nebuvo ir jokių taisyklių, reguliuojančių jų veiklą Rusijos teritorijoje. Todėl jeigu baudas ir skirsime, nėra aišku, ką reikėtų daryti operatorėms mokėti atsisakius“, – svarsto pareigūnė. 

Eltos inf.

Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras