2024 m. liepos 22 d.

 

Saugumo klasterio profesionalas: emigracija yra gerai Lietuvai, tačiau jeigu tie žmonės būtų patriotais, jie liktų čia

47
Paskelbta: 2016-02-15 13:45 Autorius: ekspertai.eu
A. Navys.
A. Navys.

Tarptautinio saugumo klasterio informacinių operacijų vadovas Aurimas Navys yra atskleidęs, kad 2009 m. prie Seimo įvykusias riaušes galėjo suorganizuoti turistai iš tam tikros šalies, o Lietuvą į labai keblią padėtį pastatytų paprasčiausi du rusų armijos dezertyrai.

Šį kartą pristatome profesionalią saugumo specialisto poziciją apie vatnikus* ir emigrantus, kurią jis išsakė valstybės finansuojamoje Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo remiamoje kovos su priešo propaganda projekte.

„Rusakalbiai gyventojai Lietuvoje yra žymiai geriau integruoti į mūsų visuomenę nei kitose šalyse. Bet vatnikas yra nebūtinai rusakalbis. Aš manau, kad didžioji dalis tikrųjų vatnikų yra visiškai nesusiję nei su tautybe, nei su jų kalba. Vata yra galvoje“, - nurodė saugumo klasterių žinovas.

Pasak A. Navio, „galbūt Klaipėdoje yra didesnė vatnikų* koncentracija dėl to, kad ten iš principo yra žmonių, kurie daug labai praleido laiko tų įvairių tarnybų, dirbančių iš kitos šalies, apsuptyje“.

„Ten yra konsulatas Rusijos, kuriame dirba daugiau žmonių negu Vilniuje“, - išaiškino vatnikų koncentracijos priežastį Klaipėdoje..

Tačiau, pasak A. Navio, „su patriotizmu Lietuvoje būklė šiuo metu labai gera“ tik „deja, jinai dažnai suprantama labai primityviai – jeigu man valstybė kažką duos, tai tada aš duosiu valstybei“, - primityvumo šaknis atskleidė specialistas.
 
Pasak jo, „turėtų būti priešingai“.

„Kiekvienas žmogus pirmiausia turėtų savęs paklausti, o ką jisai davė valstybei, kad būtų geriau gyventi čia“, - pridūrė jis.

Saugumo profesionalas išsakė savo griežtą nuomonę ir apie emigrantus.

„Galbūt emigracija yra gerai Lietuvai, tačiau jeigu tie žmonės būtų patriotais, jie, ko gero, liktų čia ir galvotų, kaip tą Lietuvą pagerinti, o nestovėtų su ištiesta ir prašytų kažkieno, kad jiems pagerintų gyvenimą“, - pasakė A. Navys.* Termino vatnikas autorystė priskiriama konservatorių partijai, kuri šį išsireiškimą išpopuliarino savo nepriklausomoje žiniasklaidoje ir socialiniuose tinkluose. Nuo tada, kai šis terminas atsirado, jos autoriai – konservatorių partija – šnekamojoje kalboje buvo pradėti vadinti konservatnikais. Taip pat šio konservatorių judėjimo atstovai nuo seno dar yra vadinami „megztosiomis beretėmis“, slengu – beretozoidais.

Susiję:

Paaiškėjo, kad Lietuvą ant menčių gali paguldyti prieglobsčio paprašę kareivėliai iš teroristinės valstybės

Paaiškėjo, kad 2009 m. prie Seimo įvykusias riaušes galėjo suorganizuoti turistai iš tam tikros šalies

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
47. dr. Jonas Ramanauskas [email protected]
(2016-02-17 00:59:43)
(98.212.66.159) Parašė:

"Tačiau, pasak A. Navio, „su patriotizmu Lietuvoje būklė šiuo metu labai gera“ tik „deja, jinai dažnai suprantama labai primityviai – jeigu man valstybė kažką duos, tai tada aš duosiu valstybei“, - primityvumo šaknis atskleidė specialistas." Ar tai cia SPECIALISTAS? Greiciau apmokamas propagandistas! Su patriotizmu Lietuvoje labai prasti popieriai! Neriktu vagiu i valdzia! Issireikalautu vienmandaciu rinkimu ir neleistu partaigienosems ipirsti savo nusususiu parsidavusiu korumpuotu kandidatu! Su patriotizmu buvo geri laikai, kai Lietuva kovojo uz savo laisve! Dabar ta laisve uzurpavo vagys, banditai, dvasniai iskrypeliai ir koloborantai. Sito viso nebutu, jei su patriotizmu butu gerai! Citata: "„Galbūt emigracija yra gerai Lietuvai, tačiau jeigu tie žmonės būtų patriotais, jie, ko gero, liktų čia ir galvotų, kaip tą Lietuvą pagerinti, o nestovėtų su ištiesta ir prašytų kažkieno, kad jiems pagerintų gyvenimą“, - pasakė A. Navys." Sitas pasakymas yra iskrypeliskas. Tie kurie emigravo nepraso kad kazkas pagerintu jiems gyvenima, jie patys ta padare! Patriotizmo jie turi i valias, taciau koloborantiska Lietuvos valdzios politikos tikslas yra tas, kad jie niekada negriztu! Manau, kad is sito Navio jokios SPECIALISTO niekada neiseis. Dirba uz pinigelius ir nesupranta ka kalba!46. Jonis To 44.
(2016-02-16 18:59:58)
(88.216.20.86) Parašė:

Veterinaras klausia: kaip jusu gyvunu bus geriau: ar ramiai, vienodai ir ilgai, ar pilnaveriskai ir trumpai?45. yel“l“ow submarine to 44. 29 to 43 "yellow submarine"
(2016-02-16 18:56:51)
(78.63.212.238) Parašė:

tikiuosi tiek tamsta, tiek aš, supratome vienas kito ironiją vienas kito ir veršidės populiacijos atžvilgiu :))))44. 29 to 43 "yellow submarine"
(2016-02-16 18:51:00)
(84.240.19.244) Parašė:

Nu, kad vata užsikemšu ausis, kad negirdėčiau besmegenių lopatologų pezėjimo, tai aš ir pats tai viešai pripažystu, bet kad dar esu iir "shunaujos" atstovas, tai dėkui "submarinui" už įdomią naujieną - mat visą gyvenimą nemėgstų nei šunų, nei šunsnukių:D Myliu katinus, nes jie turi nepriklausomą charakterį, bei panašaaus charakterio, t.y. savarankiškus žmones. Tad niekaip nesuprantu, prie ko čia "šunauja"?? :P :))43. yel“l“ow submarine to 29. - Ar aš Vatnykas??
(2016-02-16 17:27:16)
(78.63.212.238) Parašė:

keistas klausimas :)) - aišku, kad tamsta ir vatnykas, ir šunaujos atstovas, ir naudingas idiotas, ir putino agentas, ir runkelis, ir t.t. , ir pan. ..., - kaip ir visi kiti Lietuvos žmonės , gyvenantys litchuanijoje kaip moralinėje emigracijoje ..., - nors kodėl “kaip“ ? ...42. to 29 tam
(2016-02-16 17:11:57)
(78.57.181.97) Parašė:

jus tikrai ne vatnikas, jus vienas is sunaujos.41. Andrius
(2016-02-16 13:53:42)
(88.222.106.102) Parašė:

Manau jam valstybė daug duoda, kad toks lojalus.40. juokinga
(2016-02-16 12:19:41)
(89.117.131.114) Parašė:

riaušes organizavo turistai,o nuteisti vietiniai. Tai ką,Navys nesugebėjo pasivyti nei vieno turisto? Ir kaip tos,neįvardintos šalies, turistai prasmuko į Lietuvą? Sienos kiauros? Saugumiečiai,neemigravę,nelojalūs Lietuvai?Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras